apache
apache (üye)
Bursa / Amatör

En Uygun Giriş Sınıfı Dslr Hangisi?

SELAM
Forumda herkes bir ürünü karşılaştırıyor ve konu uzayıp gidiyor, peki türkiyede ilk DSLR alacaklar hangi markanın modelini almalı? D40, K100D, 350D, vb.. gibi modeller foto kalitesi açısından birbilerine çok yakın kalitede değerler sergliyor asıl farkı oluşturan objektif seçimi ve ayarların doğru uygulanması işi akışını değiştiriyor, peki türkiyede en uygun bulunabilir uygun fiyata objektif seçeneklerini hangi marka sunuyor?

Tabi bu sorularım ilk DSLR alacaklar ve bütçesi kıstlı uygun çözümler arayan kullanıcılar için olacak..

TEŞEKKÜRLER

#apache' tarafından 11.12.2007 14:36:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2007, 14:33 - İp: 88.***.**5.252
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Bütün markaların giriş sınıfı DSLR leri hepsi birbirinin aynı. Yani kaliteli. Ve hepsi birbirini takip ediyo zaten.

Önemli olan bence objektifler ve bulunmaları. Gerçi yeni başlıyana günlük kullanım bir objektif belki ilerde bir zoom ve meraklysa macro yıllarca yeter. Yani okadar da problem değil. İstanbulda Hayyam var Doğubank var, temin edebilirsiniz. Bulunmıyanı biraz beklemeyle dışardan getiriyorlar

Benim şahsi fikrim ise kalitesini kullananlar tarafından yapılan yorumlarla ispatlamış,ekonomik, ve üzerindeki özellikler olarak ta başarılı ve kullanımı rahat,kitlensi de güzel Sony A100. Canon 400D (Objektif bulunması daha bol fakat kit objektifi iyi değil deniyor) Pentax K100D SÜPER modellerini tercih ederdim.

#erdenbay' tarafından 11.12.2007 22:12:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2007, 18:49 - İp: 88.***.**6.243
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Sornun cevabını kendiniz vermişiniz zaten, ucuz bir DSLR aranıyorsa önemli olan en ucuzunu almak. Yukarıda adı geçenlerin hepsini kullandım. En ucuzundan bir Nikon D40 almak yanlış bir tercih olmaz diye düşünüyorum.

Tarih: 11 Aralık 2007, 23:47 - İp: 85.***.**5.95
apache
apache (üye)
Bursa / Amatör

Öncelikle konuyu nikon altına açmışım bir üst konuda olması lazımdı adminler taşıyabilirse sevinirim çünkü diğer üyeler görmüyor sanırım.

Zaten makine seçimimde ki kastım en ucuz DSLR ve en uygun fiyata bulunabilir çözümler oluşturan objektif seçenekleri...

Tarih: 12 Aralık 2007, 00:36 - İp: 88.***.**0.226
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

şahsi kanaatimce

giriş sınıfı ilk seviye alınan dslr bir makinada bence cok fazla lens çeşitliliği edinmek gereksiz gibi.
eger iyi bir kit lensi varsa bunun yanında da uygun fiyatlı bir tele ile tatmin olunabilir.

asıl bundan sonra ihtiyaclar ve zevkler dogrultusunda makina ve lens alımına gidilmeli diye düşünüyorum.

Tarih: 12 Aralık 2007, 13:10 - İp: 85.***.**7.198
sahmat_78
sahmat_78 (üye)
Kocaeli / Amatör

tele lensi giriş aşamasında gerekli görmüyorum, objelere yaklaşmayı denemek gerekiyor...
D40 ın kit lensi (18-55) çok işi görür...

Tarih: 2 Ocak 2008, 23:15 - İp: 88.***.**8.100
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

k100d super

Tarih: 4 Ocak 2008, 00:12 - İp: 88.***.**9.97
murat_cop
murat_cop (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

pentax k10d

Tarih: 12 Ocak 2008, 00:36 - İp: 85.***.**4.12
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Giris seviyesinde iyi sonuclar almak istersen kit lensi ile Nikon D40 seni mutlu eder dusuncesindeyim. Lens alma olgunluguna erisene kadar ki eger acilen sinif atlarim param var teknolojiyi alirim dersen bilemem. kullanmayi ogreneyim derken daralir, aldigin pahali makinani bir koseye atarsin ki buda hic hos olmaz. D40 in 18-55 kit lensi seni zaten giris sinifi kullanicisi olarak yeterince zorlayacak ve egitecek (manuel cekimlerde bilhassa)O zamana kadarda CPU (lens uzeri Auto Focus) lenslerin fiyati ne olur bilinmez. Zamaninda beta max kasetli videolar populerken ben VHS almistim herkes gulmustu simdi betamax nedir diye sorsan bilen anca benim gibi 35 yas civari insanlar hatirlar veya hatirlamaz. Saygilarimla

Tarih: 5 Şubat 2008, 00:49 - İp: 78.***.**6.109
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Cocuk butcem sinirli diyor cevabinida K10D olarak aliyor Hayal aleminde tavsiyeler veren Uyeler hic yazmayin bence biz anliyoruz sizin zenginliginizi. Gerek yok fitne fucur atmaya. Saygilar sevgiler.

Tarih: 5 Şubat 2008, 02:02 - İp: 78.***.**6.109
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

kısıtlı bütçeye dslr like tavsiye ederim lens alamayacak arkadaşlar dslr like alsın bu makinaların bir pazar payı var bir amacı var. çokzengin ve düşüncesiz ya da sadece dergi sitelerden bilgi sahibi olamların zarar verici üzücü pişman edici telkinlerine aldanmayın

Tarih: 18 Mart 2008, 11:47 - İp: 88.***.**4.11
  • 1