adnanhoca
adnanhoca (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

En Net Fotograf Makinasi Nedir?

arkadaşlar maddi anlamda sıkıntım yok istersen 20 milyar olsun ama macrosuda sonsuz ayarı da mükemmelin üstünde olsun ben en iyisini arıyorum en iyisi yardımcı olursanız çok sevinirim belki manyaklık bu ama bende hastalık yaptı ben aslında ayrıntıları görmeye bayılırım tavsiyenizi bekliyorum

Tarih: 20 Haziran 2007, 14:27 - İp: 88.***.**0.251
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Siz sanırım dünyanın en pahalı - kaliteli makinesini de alsanız rahat olmazsınız.Sizin çekim tekniklerinizi,ve fotoğrafçılık anlayışınızı değiştirmeniz daha yerinde olur.

Tarih: 20 Haziran 2007, 14:31 - İp: 85.***.**0.127
adnanhoca
adnanhoca (üye)

bence konunun dışına çıkmamak lazım sen ne kadar iyi olursan ol daha iyisi mutlaka vardır profesyonel değilim belirttğimide sanmıyorum bu danışma fotograflarım hakkındaki eleştirinize cevap olmaması gerekirdi sonuçta çalmıyorum yaşadığım yerde elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum daha iyi makinayla daha çok ayrıntı vermek isterim ta biki burada yayınlanmasının dışında etrafımda mutlu torunlarımı çocuklarımı en net görebilmek isterim

Tarih: 20 Haziran 2007, 14:38 - İp: 88.***.**0.251
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Fotoğraflarınıza bakmadım doğrusu.Öyle sağlam bir eleştiri yapmam için benim de daha bilgili olmam gerekir ben sadece siz ne kadar üstünü isterseniz isteyin daha üstü de çıkacaktır.

Belki şöyle yapabilirsiniz.
Bir dSLR alırsınız stüdyo fotoğrafçılarının kulalndıklarından.üstüne de bir lens takarsınız en iyisinden,bugünün teknolojisiyle mükemmele yaklaşırsınız.

Ben dSLR kullanamam derseniz Sony R1 alın bir çok insan tarafından hala en iyi kompkat makine olarak görülüyor.

Tarih: 20 Haziran 2007, 14:48 - İp: 85.***.**0.127
adnanhoca
adnanhoca (üye)

bu mesajınız benim aradığım türden oldu teşekkürlerimi sunarım umarım polemik yaratmamışımdır

Tarih: 20 Haziran 2007, 14:51 - İp: 88.***.**0.251
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

abicim bu işi biraz abartmışsın ya. gerek yok çok lüksüne şimdilik.

Bence bu konuda sakin bir yerde kendinizi sorgulayın.

Bu konuda ki tavsiyemi ukalalık olarak algılamayın, mükemmele giden yol mutsuzluğa giden yoldur.

Fotoğraf nedir anı ve kareyi ölümsüzleştirmek değilmidir. Bunun gözünüzün gördüğü tondan daha iyi bir derecede görebilen bir makina henüz icad edilmedi.

20 milyarlık olurmu bilmem ama bu işi bu kadar kafaya koyduysan, cebine paranı korsun.

gidersin en yakın sony veya canon bayine. bastırırsın parayı alırsın makinayı.

paran varsa en son nokta bu makina......

SONY ALPHA 100W DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ, TRANSCEND 4 GB CF HAFIZA KARTI

Etkin Çözünürlük (mp) : 10,2
Lcd Ekran Boyutu (inç) : 2,5
Hafıza Tipi : Memory Stick Duo / Pro Duo
Menşei : İthal

2.118,00 YTL çıkarmı bu kadar para....

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:01 - İp: 85.***.**7.41
adnanhoca
adnanhoca (üye)

aslında aklımda 1 tane var EOS-1Ds Mark II almayı düşünüyorum ama çekim örnekleriyle olsa daha iyi olacaktı photoali haklı ama uyuz ediyo beni ben kaşınıyorum abi bu kafayla dolandırırlar bile beni

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:07 - İp: 88.***.**0.251
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Merhabalar Adnan bey detaylarlara takılmışız anladığım kadarı ile;yalnız detaylar, siz eğer küçük ebatlarda fotoğraf baskısı alacaksanız fark edilmez.bu yüzden hiç gereği yok 20 bin ytl lik bir makine ye ha amacaım kendimi tatmin edeyim ise bir canon yada leica alın derim.Hoş ki insan oğlu hiç bir zaman kendini bu tür konularda tatmin edemez.Her zaman bir üstü mutlaka çıkar.(Bu sözlerim yanlış anlaşılmaz umarım zira benim içinde geçerlidir).

Yok ben büyük boylarda baskı alacam,detayları inceliyeceğim diyorsanız yüksek MP ' li bir makine alınız.Örneğin 16.7 MP'lik Canon EOS-1Ds Mark II alabilirsiniz.hem full frame özelliğide var sanırım.Ama ben pek takılmayın derim para önemlidir bu konularda.Bence orta sevive bir dslr ile biri geniş biri makro biride tele olmak üzere en iyisinden birer lens alırsınız olur biter (para sizin için sorun değilse )

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:17 - İp: 88.***.**7.109
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

kütahyadasınız pazarbeyle tanışıp dertleşip fikir almanızı tavsiye ederim...

Kütahyanın üstadlarından kendisi

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:19 - İp: 81.***.**3.185
adnanhoca
adnanhoca (üye)

pazarbeyi meşgul etmek istemem o hayvanları iyi çeken makine tavsiye eder yanarım şaka bi yana aklımda var beytullah beye danışmak bakalım

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:23 - İp: 88.***.**0.251
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

sen boşver pazarbeyi 2 yıldır kendine bir slr seçemedi senikini akibetide ölyle olur.

gelin afyon bir kave içern en iyi makineyi seçeriz seni için.

Tarih: 20 Haziran 2007, 15:54 - İp: 81.***.**6.136