mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Elde Var Nikon D4s

www.nikon.com/news/2014/0225_dslr_01.htm

http://www.dpreview.com/previews/nikon-d4s

Önce linkleri yapıştırıyım Aslında konuyu hep başkalarının açmasını bekledim.

Bu üç fotoğrafı aktardığım adres; http://www.kenrockwell.com/nikon/d4s.htm

Orada Ken Rockwell, sanırım erken haber yapmak için bazı bilgileri tam edinmeden harekete geçmiş. Makine 24 değil 16 megapixel, "ISO 50 to ISO 204,800 available in stupid modes" derken Iso'nun 409,600 değerine uzatıldığının haberini de es geçmiş..

Hani, D4s de gözüm yok, ama Ken Rockwell'in o makinede hiç gözü yok sanki...

Tarih: 27 Şubat 2014, 20:03 - İp: 94.***.**1.167
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Nasıl bir devasa makine bu yaaa. Birde çok nostaljik. D1s gibi aynı. Hala böyle makinelere talep var mı?

Tarih: 27 Şubat 2014, 20:30 - İp: 78.***.**2.198
mete007
mete007 (üye)

Düğün fotoğrafçılığı yapan, sırf prestij sağlasın diye bu tarz makine aldığını itiraf eden bir arkadaş var. Canon 1Ds Mk III ve Nikon D3x .. Hani gaybetini yapmak istemediğimden değil, yetenekli kimse.. İş verilecek fotoğrafçının yeteneğinden çok elindeki ekipmana bakan müşteri varsa, o da talebe karşılık vermiş durumda.

Tarih: 27 Şubat 2014, 21:11 - İp: 94.***.**1.167
roketadam
roketadam (üye)
İzmir / Amatör

Nostaljik değil aslında. D3, D3s, D3x, D4, D4s... Bunlar Nikon'un tepe makineleri. Böyle gövdelere ihtiyaç var. Hani diyorlar ya profesyonel gövde istiyorum diye işte profesyonel gövde budur.

Tarih: 27 Şubat 2014, 21:56 - İp: 95.***.**9.197
mete007
mete007 (üye)

Roketadam, selam.. badboy79 ve diğer arkadaşları az çok tanıyorum, fakat sizin fotoğraf konusunda tecrübeli, ancak sitede yeni olduğunuz haricinde birşey bilmiyorum. Hoşgeldiniz demek istedim.

Bence bu gibi bodyler "profesyonel" kavramından çok "ağır hizmet tipi" tanımına uyuyor. Başka açıdan baktığımızda, "daha havalı" gibi tanımlar vardır tabi, o açıdan görmek - görülmek istemem doğrusu...

Tarih: 27 Şubat 2014, 22:27 - İp: 94.***.**1.167
roketadam
roketadam (üye)
İzmir / Amatör

Benim fotoğrafa başlamam çok uzun olmadı aslında. İlk üye olduğum, bir çok şeyi öğrendiğim forum burasıydı. O zamanlardan bir Paperman kalmış gibi. Sizde vardınız sanırım ama pek aktif değildiniz sanırım.

Sonra BasÇek oradan da Yap-Poz'a geçtim. Buraya da tekrar döneyim dedim. Kendimi sürekli okuyarak, araştırarak geliştirdim elimden geldiğince ama çokta tecrübeli sayılmam.

Bu arada dediğinize katılıyorum birde şunu eklemek istiyorum hani bir tanım vardır ''sanayi tipi'' diye. Hıh işte bu gövde içinde öyle desek yanlış olmaz herhalde.

Bu arada bana göre havalı makine üzerinde 50mm f/0.95 lens olan bir Leica M, Fuji X100s( evet ), Voigtlander 40mm f/1.4 lensle Bessa R3a gibi. Tabi fotoğraftan pek anlamayan insanlar gövde ve lensler ne kadar büyükse o kadar iyi sanıyorlar ve fotoğrafçıyı da o denli ''iyi'', ''profesyonel'' görüyorlar.

Tarih: 27 Şubat 2014, 22:35 - İp: 95.***.**9.197
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

bkt tuşu el altına alınmış. önceden böyle miydi bilmem. bkt yi öyle sık kullanıyor musunuz ki. benim çok nadir işim olur..

roket demek buraya döndün, iyi oldu öğrendiğim

Tarih: 28 Şubat 2014, 09:09 - İp: 151.***.**2.69
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Eskiden bir reklam vardı her genç kızın rüyası zetina dikiş makinası.Buda öle bişey

Tarih: 28 Şubat 2014, 11:03 - İp: 92.***.**5.2
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

zaten bu makinenin hızlı çekim videosunu izlerseniz aklınıza zetina geliyor.

Tarih: 28 Şubat 2014, 11:32 - İp: 151.***.**2.69
mete007
mete007 (üye)

Kesim bey, Aynı sınıftan değil ama, daha önce kullandığım Nikonda Braketing fonksiyonuna daha rahat erişim görmüştüm. Nikon birçok detayda daha kullanıcı dostu tasarımlar yapıyor. Biraz daha el altına alındıysa, muhakkak kullanıcı talebine istinaden olmalı. Doğa şartlarında Nikon'un daha iyi olma sebebi; sahadaki kullanıcıya daha çok kulak vermeleri (sanırım).

O reklamı hatırlıyorum Atilla bey. yaşımız da ortaya çıkıyor tabi.

Tarih: 28 Şubat 2014, 21:53 - İp: 94.***.**1.167
roketadam
roketadam (üye)
İzmir / Amatör

Kesim abi döndüm derken ana mekanım ve önceliğim her zaman Yap-poz. Siz kovsanız bile ben gitmem oradan.

Tarih: 28 Şubat 2014, 22:58 - İp: 95.***.**9.197