fotometrik
fotometrik (üye)
İstanbul / Amatör

Ebay Den Alışveriş

Ebayden alışveriş türkiyeye alış veriş konusunda bilgisi olan var mı?
Nikon DSLR D200 10MP Digital Camera + 18 70 Lens, Gift makinayı $1,650 gibi bir fiyattan satıyorlar ve makinalar sıfır. Bu fiyatlar varken neden bu yolla alışveriş popüler değil bir bilgisi olan var mı?

Tarih: 23 Eylül 2006, 01:54 - İp: 85.***.**6.200
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Türkiye'ye girişte gümrüğe takılır, diyorlar.

Tarih: 23 Eylül 2006, 14:45 - İp: 85.***.**8.126
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Genellikle Amerikada yakın arkadaş veya öğrencisi olanlar o adrese alıyorlar, sonra yolcu beraberinde pek problem olmuyor
.
http://www.ccicameracity.com/digital-cameras-canon.html

Yukarıda verdiğim link bir arttırma sitesi değil. Özellikle tek body fiyatları çok ucuz görülüyor. kargo ve vergi oranları da makul.
Ancak sonradan ek masraf çıkarıyorlarmı? Bu site ile alışveriş yapmış olumlu veya olumsuz deneyim yaşamış arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Saygılar.

Tarih: 23 Eylül 2006, 16:00 - İp: 85.***.**0.20
borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

slm, sitedeki fiyatları gorunce birden D2xs alasım geldi fakat tereddutle resellerratings den baktıgımda sitenin ratingi şöyle cıktı.

Tarih: 24 Eylül 2006, 03:13 - İp: 85.***.**7.59
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Ebay'dan sırf denemek için 40 USD ye mp3 çalar almıştım.. 25 USD kargodan sonra yaklaşık 50 YTL gümrük ödedim..
Türkiyede gümrükde ne ile karşılaşacağını bilemiyorsun...

Tarih: 24 Eylül 2006, 21:14 - İp: 85.***.**8.42
dijitalcim
dijitalcim (üye)
Ankara / Amatör

ben de dışarıdan getirip satıyorum ama bu siteyi ilk kez duyuyorum.amerikada çok dandik siteler var.bu sitede canon s2 ye 204 dolar diyor.s2 mümkünmü 204 dolar olsun!bu siteyi es geç

Tarih: 25 Eylül 2006, 22:41 - İp: 88.***.**6.14
borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

dıgıtalcım (ılgınc oldu ama napalım) mısal d80 govdene kadar?
photkına da bıtse de bu bahanemızde ortadan kalksa bızde foto mak. kavussak sonsuz dongu ıle bır fuar, bır marka, bır yenı model arasında donup durmıyacagım artık kesın kararımdır

Tarih: 25 Eylül 2006, 23:08 - İp: 85.***.**6.226
shashin
shashin (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 30 Haziran 2010, 21:52 - İp: 78.***.**2.96
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

amerikadan alınan bir ürünün türkiyeye yakınımız vasıtasıyla getirtecek olduğumuzda ürün kutusundaysa problem çıkarıyorlarmı havalimanında? kutudan çıkarılıp "kendimin bu" vb. birşey demesi gerekiyor mu?

Tarih: 1 Temmuz 2010, 08:37 - İp: 92.***.**6.134
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

ben yakınlarım vasıtası ile kutusunda toplam 7 tane makine soktum, hiçbirinde sorun olmadı. aynı anda 2 taneden fazla getirtmeyin. gümrükte çok şüpheli durmuyorsanız kimse çantanda ne var diye sormuyor. şanslıysanız 15 tane bile sokarsınız.

Tarih: 1 Temmuz 2010, 09:16 - İp: 193.***.**9.61
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

Kesinlikle başınız ağrıyabilir !!!!!!!

Ürünü görmeden alıyorsunuz ve iade şansınız zor...
SSL Sİstemi ne derece güvenli ?
Kargo ve vergileri ilave edince fiyat NEREDEYSE Türkiyede bulunabilecek fiyatlara denk geliyor...

Bence buradan alın Aradaşlar... En azından muhattap bulursunuz !!!

Size alacağınız TÜM ÜRÜNLER için yardımcı olurum...

Tarih: 2 Temmuz 2010, 12:08 - İp: 85.***.**8.98
  • 1