yollarda_20
yollarda_20 (üye)
Konya / Amatör

Düğün, Dergi Katalog İçin Sizce Hangisi

Arkadaşlar merhaba ben bir makine almayı düşünüyorum ama kararsızım...

Makineyi kullanacağım alanları size yazayım tecrübeli arkadaşlar görüşlerini belirtirse sevinirim.

Ben amatör grafikerlik yapıyorum bununla birlikte dergi katalog ve düğün çekimleri için bir makine almam gerekiyor.

Bütçem Canon 600D 'ye anca yetiyor ama Nikon D90 işim için daha sağlıklı olacaksa biraz zorlayayım diyorum kendimi siz ne dersiniz saygılarımla...

Tarih: 8 Eylül 2012, 19:15 - İp: 94.***.**2.217
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ikiside aps c sensör kullanıyor kendinizi çok kastırmanıza gerek yok ikiside işinizi görür ileride daha profesyonel olunca FF ye geçersiniz

Tarih: 10 Eylül 2012, 12:16 - İp: 78.***.**0.235
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

full frame bir makine ve nano lens ustune mac almassanız tabi katalog çekimi için 1000 $ lık ışıklar sb 800 -900 flash...para kazanacaksanız para harcayacaksıznı...udgun fotografından kastınız dugun salonlarnında fotograf çekmekse 18-200 VR nikon lens ve d90 yeterli olacaktır..az daha verip d 7000 de alabilirsiniz kafa flashı da oldumuz şipşak olursunuz...

Tarih: 10 Eylül 2012, 14:21 - İp: 95.***.**4.58
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Hadi düğün çekimlerini anladım, makineyi otomatik moda alıp çekince fotoğrafçı oluyorsunuz, orası kolay da bir dergi için katalog çekimleri öyle kolay değil.
Sadece makine ile bitmiyor o işler, bir göz atın isterseniz youtube dan

Tarih: 11 Eylül 2012, 04:30 - İp: 88.***.**0.165
  • 1