tahaok
tahaok (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçılığı İçin D40 ?

Merhaba arkadaşlar araştırmalarım sonucu bu siteye ulaştım biraz gezindikten sonra konuyu açmaya karar verdim herkese iyi günler dilerim.
Yaklaşık 7 aydır fotoğraf çekiyorum Nikon D3200 fotoğraf makinem var düğün işine giriyorum yavaştan işler almaya başladım fakat bana yardımcı olacak kişinin fotoğraf makinesi yok ona uygun fiyatlı bir makine bakıyordum temiz Nikon D40 buldum eski bir makineymiş ama gördüğüm kadarıyla fotoğrafçılık deneyiminin bir bölümünde D40 veya o seriden kullanmış arkadaşlar var aramızda bu konu hakkında beni bilgilendirebilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim. D40'ı nerede kullanacaksın derseniz eğer, mesela yeni moda gelinler artık kuaförde falanda fotoğraf çekimi istiyor hatta sabah uyandığından itibaren tüm düğün süresince her anlarının fotoğraflanmasını istiyorlar tabii ki dış çekim veya çok özel resimler D3200 ile çekilir fakat düğün esnasında alınacak fotoğraflar için D40 veya tavsiye edeceğiniz o seriden bir makine kullansam sizce sıkıntı olur mu?

Tarih: 31 Ocak 2013, 13:27 - İp: 78.***.**0.5
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Sıkıntı olmaz, belki çok büyük baskı istenirse olur. Yalnız bir flaş almanızı öneririm. SB-400 yeterli bu iş için.

Tarih: 31 Ocak 2013, 17:16 - İp: 95.***.**6.64
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

2nci el satan dükkanlara veya sahibinden com gibi sitelere göz atın canon nikon uygun fiyatlı iyi bişeylere mutlaka rastlarsınız ama d40 kadar eskilere gitmeyin makine sıfır olsa bile paranıza yazık olur çektiklerinizi çıkaracağınız için sensör çözünürlüğü 10-12 mp.den az olmasın ve sensörün CMOS olmasında önemli, D40 CCD sensörlü ve 6 mp.dir boşverin gitsin.

Tarih: 31 Ocak 2013, 17:23 - İp: 85.***.**0.64
tahaok
tahaok (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

İlginiz icin cok tesekkur ederim beyler peki uygun fiyatlari gecen makinalardan önerebilirmisiniz?

Tarih: 1 Şubat 2013, 13:15 - İp: 5.***.**1.55
  • 1