byzatwuer
byzatwuer (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Dslr Onerisi Acil

Merhaba arkadaslar ve hocalarim DSLR almak istiyorum ama 400 lira butcem var 450d bulabilirmiyim bulabilirsem nereden hayyama gitmeyi dusunuyorum bi de 450d bulamazsam bana o fiyatta alabilcegim fotoğraf makinesi onerirmisiniz şuanda iPhone 5s kullanıyorum alacagim makine iphonedan güzel foto cekeemi yoksa hic böyle bir ise girmesem mi dslr ilk defa kullancamda onerilerinizi bekliyorum

Tarih: 2 Şubat 2015, 13:11 - İp: 66.***.**3.173
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

Link vermiştim adam 40D ile 2007 den kalma kamera ile yapıyor. Bir şeyler yapıp yamaman senin yeteneğine bakar. Tanımadığım bir kişi için yaparsın yapamazsın diyemem.

Tarih: 3 Şubat 2015, 10:55 - İp: 78.***.**5.222
byzatwuer
byzatwuer (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Yok hocam onu demiyorum yani studyoda çekim yapabilecek kadar profesyonel mi

Tarih: 3 Şubat 2015, 11:46 - İp: 176.***.**8.60
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

Şu andaki bilginle 400D ile 10 milyarlık Fullframe, 30-40 milyar para bayılıp orta sekmentte fotoğraf çeksen hepsi çöp olur. Ne kadar iyi makinen var olsada fotoğrafı güzel çekmez. En kral gramponu, en kral formayı da alsan tutupta lak diye seni profesyonel ligde oynatmazlar. Studyo da çekip çekemeceğin sana kalmış. Linkte verdim adam 2007 den beri aynı makineyi kullanıyor. 400D den fotoğraf kalitesi olarak çok fazla bir farkı yok. Adam ışığı iyi çözmüş. düşük ışıkta iso performansına banamısın bile demiyor. İlk önce makineni al adam gibi öğren bir yandan da paranı biriktir. Stüdyoda en kral makineyi alsanda ışık düzeneğin yok ise hiç bir halt yapamazsın. Anca güzel kadraj yakalarsın. İlk önce otur bir güzel öğren buda nereden baksan senin baya bir zamanını alır. Lak diye örenilmiyor bu olay. Sadece öprenmek de yetmiyor şöyle dur böyle dur. Rahatlatmak diyolok kurmak. Varda var. Onun dışında bu iş müşterinede bakıyor. Az çok bir iki dslr gördüyse. Çektiğin fotoğraflara bakıp adam işi çözmüş her türlü makineyle güzel çekiyor yerine yav 500 TL lik makine ile bizden şu kadar para alıp bizi dolandırıyor kafasında bir sürü insan var bu memlekette.

Tarih: 3 Şubat 2015, 13:16 - İp: 78.***.**5.222
byzatwuer
byzatwuer (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Haklisiniz hocam tesekkur ederim bilgilendirme için 400d eski bir makine ama butcem ona kadar yetiyor canonun makineleri daha fazla ikinci eli var sahibinden de falan baktim 400d benim butcede sizin onerdiginiz makine varmi hocam 400d dem başka cuma günü hayyamdan almayi planliyorum aksilik olmazsa

Tarih: 3 Şubat 2015, 14:01 - İp: 66.***.**3.173
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

Sahibinden Sony ALPHA A230 +lensler+bataryalar+çanta..full.. 480 TL 1-2 yıl da herşeyi öğrenip satıp istediğin sete geçebilirsin. İki lens sayesinde öğrenesiye kadar bir lens alma ihtiyacın çıkmayacak. Çantası da var. Çantada almayacak. 400 TL ye bunu al diyeceğim bir ürün tekirdağ ve istanbulda çıkmadı.

not : Satan kişi hakkında hiç bir bilgim yok.

Tarih: 3 Şubat 2015, 17:22 - İp: 78.***.**5.222
byzatwuer
byzatwuer (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Anladim hocam ben 400d bakicam bulabilirsem 450d alicam 400d için kit lensi kotu diyorlar 450d bin sensoru buyukmudur canli çekimden başka artilari varmi biraz daha bütçede cikabilirim 450d benim istediklerini karsilar mi photoshopla ugrastigim icin MP önemli benim icin

Tarih: 3 Şubat 2015, 18:02 - İp: 66.***.**3.170