kornvshayko
kornvshayko (üye)
İzmir / Firma

Dslr Makina Alımı

Dekorasyon işiyle uğraşıyorum ve mekanın öncesi sonrası resimlerini çekmem gerekiyor.Ayrıca daha öncede olan fotoğrafçılık yapma(hobi) isteğimi gidermek için DSLR makina almaya karar verdim.Çok yüksek bir bütçe yok malum fakat aldığım makinanaında iş görmesini istiyorum.Öncelikli ihtiyacım mekanlarda geniş açıda resim çekebilmek.Tabi yeri geldiğinde zoom lenslerede ihtiyacım olucak.Sıfır Nikon yada canon düşünüyorum 2. ele güvenmem hiçbirzaman elektronik ürünlerde.Hangi makinayı,lensi ve nereden almalıyım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Tarih: 16 Eylül 2009, 22:30 - İp: 88.***.**7.169
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

sony a200de bakabilirsin yalçınlarda kampanya vardı devam ediyorsa fiyat uygun..

@byjehan izmirde spot piyasa yok..

Tarih: 17 Eylül 2009, 11:26 - İp: 78.***.**8.176
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

dier baslıktakı arkadasla karıştırdım. kocaelinden biriydi de aklımda kalmıs.
spot pıyasa yok, peki spot satan hıc bı yer yok mu?

Tarih: 17 Eylül 2009, 11:32 - İp: 88.***.**7.206
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

benim bildiğim 1 tane var ama o da pahalı satıyo hayyam gibi diil burası

Tarih: 17 Eylül 2009, 11:36 - İp: 78.***.**8.176
kornvshayko
kornvshayko (üye)
İzmir / Firma

Dekorasyon işi için istiyorum.Ancak Uzun süreli akvaryum hobisinden spnra sıkıldım ve fotoğrafa yönelmeye başladım.Compact makine alsam ileride DSLR ye ihtiyacım olucak gene.Almışken 1 kere alayım diyorum.Model ileride yükseltilebilir fakat şimdilik canon 400 veya 450 spot bulabilirsem alıcam.Lens olarakta makinenein taksidi bitince yenisi düşünülebilir

Tarih: 17 Eylül 2009, 20:27 - İp: 88.***.**0.173
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

en güzelini yaparsın sonuçta bir kere alınıyo.. Bu anlamda 450d derim..

Tarih: 17 Eylül 2009, 23:11 - İp: 78.***.**7.219
kornvshayko
kornvshayko (üye)
İzmir / Firma

Fotografiumda Canon 450D kit lens 18-55 IS 1549 TL fakat işbankası kredi kartı yok.Enteresan bir durum bendede başka kart yok fotozeynepte aynı ürün 2000 TL.İşbankası nasıl olmaz anlamadım

Tarih: 17 Eylül 2009, 23:30 - İp: 88.***.**0.173
steve92
steve92 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selamlar,

Bende direk soruyorum ama kusura bakmayın. @byjehan bütçeni söyle makina önereyim demiş bende bi şansımı deniyim diyorum

800Tl bütçem var şimdilik ve kesinlikle 2.el almak istiyorum buda benim taktiğim
sonuçta bu makinalar bi üst modele geçmek için satılan şeyler. Tek sorunu olsa olsa ölü pixeldir oda varsa alınmaz zaten kanımca. Tabi bide resim çekme adetini öğrenmek lazım.

Dipnot genellikle uzak çekimler yapıcam.

Tarih: 23 Eylül 2009, 04:11 - İp: 88.***.**2.66
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

< em>@byjehan bütçeni söyle makina önereyim demiş
böyle birsey demedım. ben tecrubesız bırıyım, sadece ıyı bı arastırmacıyım. giriş seviyesi dendıgıne bakma kalıtelı lensler alırsan makınanı deıştırme ıhtıyacı duymayabılırsın. eos 400d makınasına super lensler almıs ve deıştırmeyı dusunmeyenler var. ayrıca d90 da gırıs sevıyesı segmentınde ve 3,000 tl fıyatı var nerdeyse. @aeron ve @gaijin dedi ki

fotoğrafı çeken fotoğrafçıdır, fotoğraf makınası değil.

800e 400d olabılır veya pentax sony modellerıne bak. cok övgü alıo pentaxlar.

Tarih: 24 Eylül 2009, 01:49 - İp: 78.***.**1.210