hemera
hemera (üye)
İstanbul / Amatör

-----*_dslr ?_*-----

Slm arkadaşlar Panasonic LC5 modeli var , yazın Dslr a geçmeyi düşünüyorum , merak ettiğim konu mesela lcd ekran 2.5" bende ve çekeceğim fotoyu önceden orada ışık renk ve netliğini çok rahat görüp öyle geçebiliyorum ve çektikten sonra lcd de gördüğüm görüntünün aynısını elde ediyorum , ve bu benim çok hoşuma gidiyor , acaba Dslr larda da bu şekilde mi ?

Genel olarak portre fotoğrafı çekiyorum hobi olarak lc5 i değiştirmek istememin nedeni daha fazla çözünürlük ve noise oranının en aza indirmek, ayrıca 100 isoda çekilecek fotolar ve sharpen en sona alınacak yani netlik ayrıca bir önemli yüksek sharpenli fotoları çok seviyorum... buna görede bir dslr tavsiye ederseniz çok sevinirim. hepinize bol ışıklı güzel fotoğralı günler dilerim...

Tarih: 14 Ocak 2006, 09:48 - İp: yok
hemera
hemera (üye)
İstanbul / Amatör

Makina olarak Konica Minolta 7D yi seçtim yazın akrabalar gelirken getirteceğim sizce iyi bir seçim mi ? ben özelliklere baktım bana en yakın ve en güzel gelen makina bu oldu... sizlerinde tavsiyelerinizi almak isterim...

birde bu verdiğim sitedeki fiyat ve firmalar güvenli mi ?

http://mall.bilderjoker.de/?xid=2806647&EVENT=item&ARTICLEID=43531

http://www.eg-electronics.de/digitalkamera/?kat=*Dynax7D

Tarih: 14 Ocak 2006, 19:40 - İp: 85.***.**8.140
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hemera bence bir sure daha bekle..
omerbey, cok yakinda 7di modelinin cikacagini soyledi.. ve 7d'nin fiyatinin cok dusmesinin altinda, bazi bit yeniklikleri var gibi..

Tarih: 14 Ocak 2006, 22:49 - İp: 62.***.**2.10
hemera
hemera (üye)
İstanbul / Amatör

ok dadanagast tavsiyene uyacam hem zaten yazın getirtecektim yani o zamana kadar zaten çıkan çıkar herhalde

Tarih: 15 Ocak 2006, 01:08 - İp: 85.***.**7.64
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

728 € da süper fiyatmış be...
ne düşmüş fiyatlar..

ama evet siz yine de bekleyin. yeni modelin fiyatı çok fazla gelirse de muhtemelen bunlar daha da düşmüş olur. o zaman bi daha düşünürsünüz.

Tarih: 15 Ocak 2006, 01:32 - İp: 85.***.**4.113