ozakgun
ozakgun (üye)
Trabzon / Doğa Fotoğrafçısı

Doğa Fotografcısının Ekipmanları. ??

Arkasaslar Benim bu konudaki ekipman listem Aşagıdaki gibidir. Sizlerin tavsiyesi nelerdir. İşimizi kolaylaştıracak ekipmalar neler.

Body: Nikon D200
Lens 1 : Nikon Nikkor AF-S DX 18-135mm f/3.5-5.6G ED
Lens 2 : Nikon Nikkor AF-S 18-55mm f/3.5-5.6G ED .
Hafıza kartları : 4Gb Extreme III - 1 Gb Noname (???)
Filtreler
Çanta : Lowepro
Diğer : Body Koruyucu
Yedek Pil (1 adet)
150 CM TRİPOT

Tarih: 8 Haziran 2008, 23:20 - İp: 78.***.**9.78
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

150 cm tripod çok yetersiz bir açıklama... Tripodların binbir türlüsü var ben pek bilmiyorum profesyonel olan kullanmadım ama birbirinden bağımsız hareket edebilen ayaklar önemli ayrıca bence doğa fotoğrafçısının tripod hafif olmalı,belki bir monopoda da ihtiaycı olmalı.

Para sıkınıtsı varsa Lens1 in yanına bir makro
Para durumu iyi ise Nikonun çok kaliteli 3-4 tane geniş açı lensi vardı (forumda bakabilirsiniz) + makro lens + kuş için tele.

Yedek pil olması iyi,abartılı şekilde olmayacak kamuflaj ve yahut doğa yürüyüşlerini uygun pantolon ve polarlar,gore-tex ayakabbılar oalbilir.Bir de Trabzon yöresinde kendinize dikkat edin kene durumunu gezdiğiniz yerlerde araştırın.

Çok tuzlu iş doğa fotoğrafçılığını hakkıyla yapmak,basit imkanlarla da iyi fotoğraflar elde edilir ama sabır,emek,önce teorik sonra pratik bilgi-tecrübe şart diyorum.

Tarih: 8 Haziran 2008, 23:36 - İp: 144.***.**1.16
kuklaci
kuklaci (üye)
İstanbul / Amatör

Bahsettiğiniz objektifler bu iş için yetersiz kalacaktır.

Kuş çekimleri için 55-200mm,70-300mm,90-300mm gibi Tele Objektifler,çiçek,böcek çekimleri için ise 100mm Macro Objektif işinizi görür.

Objektif koruma amaçlı UV filtre tercih edilmeli ihtiyaca göre polarize filtre de düşünülebilir.

Tarih: 9 Haziran 2008, 04:43 - İp: 212.***.**4.211
  • 1