torucmacto
torucmacto (üye)
İzmir / Meraklı

D90 Ve Mercek Tercihi

İlk kez bir slr makine alıcam ve bu konuda pek bir fikrim yok. Doğa fotoğrafları ve arkeolojik yerlerin fotoğraflarını çekmeyi istiyorum. Mesela yuvasındaki bir şahin,güzel bir kanyon veya İzmir'deki saat kulesi.
D90 ın body sini ve bir mercek almayı istiyorum. Tavsiye ettiğiniz mercekler nelerdir ve Türkiye fiyatları nedir? Tayland'dan almayı planlıyorum.
Bir arkadaşım 80-200 dedi diğeri de 80-350 dedi. Aralarındaki fark nedir?
Bir de nikon keskinlik 1 e 8 ve 2 ye 8 dediler onlar keskinliği belirtiyormuş sanırım ama tam olarak aralarındaki fiyat farkını ve farklarını bilmiyorum
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 21:12 - İp: 85.***.**9.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ne alırsanız alın kit lensiyle alın once bir fotografcılıgı ogrenin.
daha lensin zuerındeki rakamlar nedir bilmeden enstantane diyafram bilmeden,onuda gecin iki lensin arasındaki farkın ne oldugunu gormeden dslr alıp üstüne birde boyle lensler alırsanız boşa para harcamıs olursunuz.
forumu iyice arastırın, okuyup ogrenmeye calısın. giriş seviyesi kullanıcıların actıgı onlarca konu var.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 21:23 - İp: 217.***.**6.203
torucmacto
torucmacto (üye)
İzmir / Meraklı

doğru ama tayland'dan almam için günlerim sınırlı. o yüzden bir kerede alıp tam almak istiyorum zaten zamanla bunları öğrenirim herkesin öğrendiği gibi bana sadece doğru mercek seçimi lazım. çalışan biri olmadığım ve öğrenci olduğum için bana lazım olmayan bir merceğe extra para veremem. aynı zamanda doğa sporlarıyla ilgileniyorum gördüğüm bir çok güzel manzarayı ve hayvanların doğal anlarını resmedemedim bana bu lazım

Tarih: 31 Ağustos 2010, 21:36 - İp: 85.***.**9.37
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon'un yeni çıkardığı Nikkor 18-200 DX VR II lens sizin şu an ihtiyaçlarınıza cevap verir. Ben kullanıyorum. çok memnunum.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 21:59 - İp: 92.***.**9.236
torucmacto
torucmacto (üye)
İzmir / Meraklı

teşekkür ederim bu lensi de dikkate alıcam

Tarih: 31 Ağustos 2010, 22:02 - İp: 85.***.**9.37
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Doğa Fotoğrafçısın ünvanına ulaşmak için önünüzde oldukça uzun bir yol var. Şimdilik Amataör yada Meraklı daha uygun.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 23:45 - İp: 78.***.**7.172
torucmacto
torucmacto (üye)
İzmir / Meraklı

Düzelteyim. Siteye kaydolurken ilgi alanım olduğu için seçmiştim.

Tarih: 1 Eylül 2010, 16:15 - İp: 85.***.**9.37
  • 1