m.a.d
m.a.d (üye)
İstanbul / Meraklı

D80 Vs. Eos 400d ?? Hangisi

yarın hayyama gidip EOS 400D almayı düşünüyorum sizce hayyam güvenilir biyermi hangi dükkanlar daha güvenilir falan bilgi verirseniz memnun olurum birde objektif konusunda şüphelerim var 18-55 çok klasik ve ihtiacımı karşılamayabilirmiş 18-55 den daha iyi bir objektif sölerseniz ve benim için en uygunu hangisiyse (ki ben acaip net olmasını istiorum cep yakmasın istiorum birde) sölerseniz mutlu olcam teşekkürler

ama birde olayı baştan anlatsam iyi olacak

ben nikon D80 almayı istiyorum ama fiyatlar çok yüksek ve benim maksimum 1,600 falan verebilme imkanım var ama çok iyi çeksin istiorum mesela boğazı çektiğimde evleri dalgaları iyi alsın istiyorum aynı zamanda makro çekimlerde çok aşırı süper olmasada güzellik bekliyorum ve ikinci kez makina alma gibi bi durumum yok ve lenste... o yüzden tek seferde mükemmel bişey almalıyım o yüzden çok araştırdım D40x falan baktım ama en son canon 400D de karar kıldım tam alma arifesindeyken bu sitedeki yorumları gördüm ve düşündümki canon u üzerindeki lensle kullanamıcam ve yeni lens almak zorundayım ama ben net istiyorum ikinci kez de para vermeye niyetim yok ozaman nikon D80 almak daha iyi dedim onunlada ilgili yorumları gördüm, D80 alanlar satıp 400D almışlar ve memnun kalmışlar şükrediolar kağnıdan inip ferrariye binmişim diolar , bende nikonun netliğine bayılıyorum ama sabırsız biriyim yani nikon yavaşsa ben dayanamam canon istiyorum oyüzden ama kötü çekio sizce ne yapmalıyım canon body alıp lens i ne almalıyım en uygun ve bütçeyi sarsmayan lens hangisi bana yardım edin lütfen 2 aydır araştırıyorum hep bişeyler kafamı karıştrmakta

Tarih: 26 Ekim 2007, 13:57 - İp: 81.***.**4.80
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

sana uygun makina yok ne yazıkki MAD

öyle şeyler yazmışsın ki... ne desem şaşırdım

öncelikle D80 alıpda satan varsa ve üzerinede, kağnıdan inip ferrariye binmişim derse gülerim ancak...

ikinci olarak ne canon neden nikon tek lensle o dediklerinin hepsini yapamaz...SLR makinların ruhunda yok öle bir şey...

Belki nikon D80+18-200 VR tek lens ile bir çok şeyi halledebilirsin ama buda sana pahalıya gelir... 2000 dolar kadar...

Bence sen en iyisi SLR like al

Tarih: 26 Ekim 2007, 14:28 - İp: 195.***.**6.229
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Bak usta D-SLR kullanan bır kımse ne olursa olsun gıdıp ! D MARK III falan olmadıkça uçamaz o kadar sanmıyorum.

ama 400D daha ser idiye biliyorum. sonucta hepsi de bir SLR like dan çok daha hızlıdır hemde karşılaştırılamayacak kadar.

Ben D70 kullanıyorum 350D ıle takas edecektım ama Body den dolayı etmedım D70 cok rahat bır makına body ve kısa yollarla.

Bence sız 400D alın ama bıraz da kasıp tamron 17-50 falan alın sımdı 17-70 alın dıyecekler ama 2.8 dıyaframı herhalde maksımum 20 MM ye kadar kullanılabılıyor )))))))))

Tarih: 26 Ekim 2007, 14:46 - İp: 194.***.**9.97
m.a.d
m.a.d (üye)
İstanbul / Meraklı

D 80 in yavaşlığından
400D ninde lens bozukluundan şikayet ediolar

ayrıca ben D 80 e 17-50

400D yede 17-85 IS düşündüm lens olarak herhangi biri yani en iyisini kullananlar bilir ama benim araştırıpta bulduklarım bunlar yarın alıcam ama son anda 400D den vazgeçtim gerçi bütçem D80 e tamamen yetmeyebilir ama ucuza da bulabilirim die düşünüorum hayyamda

Tarih: 26 Ekim 2007, 15:24 - İp: 81.***.**4.80
m.a.d
m.a.d (üye)
İstanbul / Meraklı

ben makro zaten fazla çekceemi sanmıorum genelde araba,fuar, manzara ağırlıklı , portre çekimler yapıcam zaten softbox da düşünüorum evde küçük bi stüdyo tarzı bişey yapcam

Tarih: 26 Ekim 2007, 15:28 - İp: 81.***.**4.80
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bak MAD D80 nasıl yavaşmış anlamadım doğrusu ???

FPS olarak mı yavaşmış saniyede 3 kare çekiyor bu bence yavaş değil...AF si mi yavaşmış ??? höşt derim bunu diyene...yada açılış kapanış hızı mı yavaşmış....

400D kötü lens demişler ama oda saçma bir yorum...18-55 mm kit lens ise bahsettiğin evet çok kötü bir lens...ama nikonun 18-55 kit lenside çok kötü...kit lenslerin alayı kötüdür...

iki makinanın fotoğraf kalitesi olarak bir birlerinden farkı yok...iki body de çok iyi...farkı yaratan önüne takacağın lenstir...

D80 kullanıyorum şu an www.erdemeralp.com adresinden istediğin gibi inceleyebilirsin..lensimde tamron 17-50

eski makinam 350D idi...iki makinayı da çok iyi bilirirm

400D eski versiyona göre biraz daha gelişmiş bir makina ama çekim kalitelerinde fark yok...

al 400D yi tak ucuna 85 mm 1.2 L lensi bak bakalım ne oluyor...bu fotoğraf bu el kadar makinadan mı çıktı dersin sende inanamazsın...kötü lens ile kullanacağın Mark serilerini 8 kere havada sallar yukarıda dediğim set...

önemli olan body ler değil, o body lerin ucuna takacağın lenslerdir..

ben D80 aldım...neden
body
vizör
kelvin değeri
vizördeki grid çizgileri vs. vs.

ama sen 400D al...hiç fark etmez...hiç ama hiç

önemli olan iki makineden hangisini alırsan al takacağın lensss

18-85 is asla tavsiye etmediğim bir lenstir kişisel olarak

Tarih: 26 Ekim 2007, 20:59 - İp: 85.***.**7.240
  • 1