nurettina
nurettina (üye)
Ankara / Amatör

D7100 Aldık Hayırlı Olsun

şimdi makinemiz gelecek bundan sonra makine ile ilgili tavsiyeleriniz bir de ankara da yaşıyorum kurs öneriniz var mıdır ya da ilk adımda elimden tutacak bi kitap video ne olursa çok heyecanlıyım

Tarih: 13 Kasım 2014, 08:56 - İp: 212.***.**4.3
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

sakin olun, heyecan yapacak bişi yok ben kursa filan gitmedim. otomatik modda çekin şimdilik. bişeyi beceremediğinizde sadece o konuya ilişkin internette kaynak arayıp okuyun
ne aradığınızı bilirseniz bulmanız ve öğrenmeniz kolay olur.

Tarih: 13 Kasım 2014, 10:23 - İp: 88.***.**4.43
sarcastique
sarcastique (üye)
İstanbul / Meraklı

güle güle kullanın makinenizi
ilk olarak makinenin kullanma klavuzunu iyice okuyun ki kendisini tanıyın ardından kesim'in söylediği gibi çekim yapmaya başlayarak elinizi alıştırın. Siz fotoğraf çektikçe ilgilendiğiniz/merak ettiğiniz alanlar kendiliğinden ortaya çıkacak ve gerçekten de internet çok sayıda kaynak ile dolu, merak ettiğiniz spesifik konuya ilişkin yeterince eğitici materyal bulabiliyorsunuz.
Ben ilk makinemi aldığımda bu sitede ciddi mesai harcıyordum ve gerçekten çok fazla şey öğrendim ve öğreniyorum bu forumlardan.
Kurs mutlaka faydalı oluyordur ama şunu unutmayın dünyanın en iyi kursuna da gitseniz kendiniz çekmeden öğrenmeniz mümkün değil. Bol bol pratik yapmak şart. Kursa gidip ardından yılda bir kez makineyi eline alan kişiler tanıyorum
ve tabi ki olmazsa olmazı çok sayıda fotoğraf incelemek, fotoğraf paylaşıp eleştirilere göre tekniğinize yön vermek.
umarım yeni makinenizle keyifli zamanlar geçirirsiniz, ışığınız bol olsun

Tarih: 13 Kasım 2014, 13:24 - İp: 167.***.**9.20
nurettina
nurettina (üye)
Ankara / Amatör

bende sürekli forumu inceliyorum ve sanırım başlığı yanlış yere açmışım. işten fırsat buldukça giriyorum foruma yazılanları okuyorum ancak bu terimler biraz kafa karıştırıcı.aslında makineyi nişanlıma almıştım bende çok heveslendim bakalım nolcak.

herkese saygılar sevgiler..

Tarih: 13 Kasım 2014, 15:53 - İp: 212.***.**4.3
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle diyafram enstantane ve iso 3 lüsünden başlayın.aralarındaki ilişkiyi inceleyin.bu sayede doğru pozlamayı öğrenirsiniz.ayrıca a-s-m modları hakkında bilgi edinmeniz lazım

netleme ve ışık ölçüm yöntemleri de önemli.

ardından kadraj ve kompozisyon kavramları geliyor.

daha sonra ise spesifik çekim teknikleri üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

makinanız oldukça iyi.doğru ayarlar ile güzel fotoğraflar çekmeniz oldukça mümkün.

en önemliside bol bol okuma araştırma ve merak.

dslr makinam yok ama bu forumu takip ederek bu bilgileri öğrendim.epeydir de fotoğraf çekmedim.fakat bu bilgiler standarttır.

bol fotoğraflı günler.

#vendorr' tarafından 13.11.2014 18:00:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2014, 17:59 - İp: 176.***.**6.176
  • 1