ndeveli
ndeveli (üye)
İstanbul / Amatör

D7000 Aldım Ama.. Adaptoru Bozuldu

arkadaşlar geçen hafta abd den gelen arkadaşıma 1500 dolar vererek d7000 kit makina aldırttım.
makina çok hoşuma gitti d90 dan sonra bu makinanın tam bana göre olduğunu düşünürken 500 kadar fotograf çekimin ve bazı videolardan sonra pil bitince şarj etmek için taktığımda pil şarj olmadı
daha doğrusu olamadı adaptor tepki vermedi.
söktüm adaptoru sanırım arızalandı 1 defalık mıdır bunlar ?

Tarih: 9 Nisan 2011, 18:05 - İp: 85.***.**1.43
pleasewait
pleasewait (üye)
İstanbul / Amatör

Adaptörü 1 kerelik değil ndeveli arkadaşım.Bence sıkıntı vardır sana denk gelmiştir büyük ihtimal...

Tarih: 9 Nisan 2011, 19:02 - İp: 78.***.**8.14
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

adaptör çevirici kullandığınızı varsayarak en yakın bir elektrikçiye adaptörü götürüp akım alıp almadığını 2dk'da kontrol ettirebilirsiniz

Tarih: 10 Nisan 2011, 01:22 - İp: 178.***.**2.67
mathman46
mathman46 (üye)
Osmaniye / Amatör

öncelikle hayırlı olsun yeni maknan...sorun voltajdan kaynaklanmış olabilir biliyorsun ülkelerin prizlerinde farklı voltajda elktrik var..

bu arada her iki makinayıda kullanmış olman münasebetiyle .. d7000 nin d90 dan artıları nelerdir açıklarsan sevinirim

Tarih: 10 Nisan 2011, 11:55 - İp: 78.***.**1.85
ndeveli
ndeveli (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar ben bilgisayarcıyım elektirk ten de az çok anlarım
adaptoru söktüm yanık vs yok dışında 100-240 volt input yazıyor
yani her ülkede çalışır 1 defa şarj etti. bir elektronikçi arkadaşa sabah götürdüm herşey normal dedi pilden olabilir dedi..
şuan içimdeki duyguları anlatabilsem...bitmiş durumdayım tüm moralim alt üst
istanbul avrupa yakasında olup d7000 i olan arkadaşa pilimi ve şarj cihazımı verip denetsem diyorum.
d90 ile fark kısmını moralim düzelince yazsam olurmu ?
ama 10 numara makina..d90 da ki tüm eksiler bunda düzeltilmiş

Tarih: 11 Nisan 2011, 15:55 - İp: 85.***.**6.152
mathman46
mathman46 (üye)
Osmaniye / Amatör

tabi.. şimdi sizi üzüntünüzle başbaşa bırakalım hatta paylaşalım üzüntünü dicem ama biz kim d7000 in üzüntüsünü paylaşmak kim neyse heyecanla bekliyorum yorumlarınızı

Tarih: 12 Nisan 2011, 15:14 - İp: 88.***.**4.170
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bahtsiz bedevi ile kutup ayi hikayesi gibi olmus.Sanssizlik diyelim artik bosveeerr...
Arkadasina soyle kredi kartiyla bi daha alsin ayni makinayi,sen ona pil ve adaptoru gonder sadece ve o yenileri sana gondersin makinadan cikarip.Sonra ayni yere gidip bu urunleri geri versin.Bestbuydan alirsa sorgu sual yok.Olsada zaten bana arizali urun kaktiriyosunuz diye basarsin yaygarayi...

Ben Amerikada iken 20-30 defa geri vermisligim var degisik urunlerde begenmedigim yada bazi sorunlardan dolayi...turkiye gibi hadi kardesim isine diyecek adamin anlini karislarlar orda...

Tarih: 12 Nisan 2011, 15:48 - İp: 219.***.**6.57
ndeveli
ndeveli (üye)
İstanbul / Amatör

dün akşam fırsat bulum sirkeciye indim
sağ olsun bir esnaf arkadaş raftan indirip pilimi denedi
şarj cihazımın bozuk olduğuna kanaat getirdikten sonra bikaç tamirci gezdim
ancak tatmin edecek cevap alamayında başka bir yedek parça satan arkadaştan 110tl ödeyerek yeni bir şarj aleti aldım
böylelikle soy adım gereği bahtsız develi ben oluyorum.
ama neden böyle oldu sorusuna karşı adaptorumun üzerinde 100-240volt yazmasına rağmen 110 voltluk sistem olduğunu düşünüyorum
16 yıllık bilgisayarcıyım ama bu golü yedim hemde kutup ayısından....

Tarih: 12 Nisan 2011, 19:22 - İp: 85.***.**5.213
  • 1