volkanoz
volkanoz (üye)
Samsun / Meraklı

D400 Satın Alım Mantıklımı?

http://urun.gittigidiyor.com/Canon-400D-18-55-Lens-SIFIR-Ucretsiz-Kargo_W0QQidZZ6131952#aciklama

bu linki incelermisiniz piyasa fiyatına göre çok çok uygun Nikon D70S de karar kılsamda fiyat cazip ve güzel bir makine alabilirim fakat bilgi sahibi olmadığım bir konu çok acemiyim sizce almalımıyım?

Tarih: 4 Aralık 2007, 10:38 - İp: 81.***.**4.121
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeni başlayacak iseniz 400D gerçekten güzel bir makine ben size tavsiye ederim. Piyasada 800 Dolara yan, 945 YTL ye filan bulabilirsiniz ama.

Tarih: 4 Aralık 2007, 11:37 - İp: 88.***.**2.84
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ben olsaydim, biraz daha biriktirip 40D alirdim. 40D sizi uzun bir süre idare eder. alternatif olarak sony alpha a700, nikon D200 veya D300 olarak gösterilebilir.

bir de eger, 400d almakta kararliysaniz, kit-lens adi verilen orjinal lensini almayin. bunun yerine tamron 17-50 veya sigma 17-70 cok iyi alternatif olarak gösterilebilir.

Tarih: 4 Aralık 2007, 19:33 - İp: 91.***.**0.48
volkanoz
volkanoz (üye)
Samsun / Meraklı

üstadım canon 40D ve eşitlerini almaya bütçem el vermiyor ben bu işe ilk defa başyacağım ve ilk kararım bir kaç derginin test sonucu olarak önerilen Nikon D40'tı araştırmalar yaptım forumları gezdim kafam allak bullak oldu, ne almalıyım içinden çıkamadım benim bütçem en fazla 1,500 ytl olduğu için Canon 400D ve Nikon D40x yada D80 arasında seçim yapma kararı aldım, dediğim gibi hiç bilgim olmayan ama aşırı derecede hevesli olduğum bir konu Canon'u alma isteğimde fiyat cazipliğinden geldi piyasa araştırması yaptım en ucuz 1,577 ytl ye buldum fakat gittigidiyorda 1000 ytl ye bile var Sıfır kutusunda sonuçta çoğunluk canon dediği için bende canon alayım dedim test sonuçlarıda çok iyi bu arada canon un verdiği lens kit e kimse iyi demiyor? sadece gövde olarakta gittigidiyorda satılmamakta o lensle almak bir hatamıdır? Alsam sizin önerdiğiniz tamron marka lens ne kadar bana kaça patlar? ve bu makineyle çekeceğim resimler genelde manzara, portre olacak ve genel yaşantı, sizce ne kadar süre kullanırım?

Tarih: 4 Aralık 2007, 22:28 - İp: 88.***.**3.164
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

@volkanoz

bütcen yetmiyorsa bile, 400d ikinci el, tamron 17-50 veya sigma 17-70 ikinci el al olsun bitsin. temiz objektif ve gövde bulursan kacirma. kaliteli bir set olmasi daha isini görür.

ben 400d'yi uzunca bir süre kullandim, gece cekimleri (tripod ile) harika sonuclar verdi. 400d her türlü tavsiye edilen cok iyi bir makina.

gelelim kit-lens'e. isik gücü az oldugu icin bazen is göremiyebiliyor. her zaman yaninda tripod tasiyamayabilirsin. optik kalitesi de bahsettigim iki objektif kadar iyi degil. ama kit-lens kullanip da cok iyi sonuclar alan cok kisi taniyorum. eger imkanin yoksa bir kac ay kit-lens ile idare edebilirsin. imkanin varsa bir kac fotograf cek, objektifleri test et. nikon'dan da bahsediyorsun. eger bulursan hepsini birlikte test et. hangisi hosuna giderse onu al. teknik olarak benim tavsiyem yukarida.

40d tavsiye etmemin sebebi, bir süre sonra kendini gelistirip daha iyi bir makina almayi isteyebilirsin. 40d'nin 400d yaninda cok anli sanli özellikleri yok. sadece hiz ve performans farki. önemli olan senin ihtiyacin, yazdiklarina göre de 400d fazlaca isini görür.

kolay gelsin

Tarih: 5 Aralık 2007, 00:05 - İp: 80.***.**3.133
volkanoz
volkanoz (üye)
Samsun / Meraklı

Sevgili dostum,

Üşenmeyip değerli yorumlarını paylaştığın için sonsuz teşekkür ederim. İkinci el düşünmüyorum, Sıfır alıcam ve ilk başta kit lensle idare ederim sorun değil ben zaten dediğim gibi acemiyim ve kendimden ahım şahım fotoğraflar beklemiyorum. Canon tercih etme sebebimde Nikonda AF motoru olmayışı ve lenslerin kısıtlı kalması oldu, tamronun fiyatına baktım 480 ytl ve 500 arası onuda alırız elbet :D Tripodda bir tavsiyen varmı? hemen almalımıyım? ve son olarak 400D için 1000 ytl fiyat sıfır kit+lens dahil iyi bir fiyatmı? Gittigidiyorda 1000 ytl ye buldum 12 ay taksitle 1200 küsürlere geliyor

Tarih: 5 Aralık 2007, 00:12 - İp: 88.***.**3.164
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

maalesef türkiye fiyatlarini bilemiyorum. ben 700 euro'ya sifir almistim (400d + kit-lens)

ama burada simdi 600 euro'ya kadar düsmüs.

zaten bahsettigin gibi, baslangic icin 400d cok isini görür. ama sabirli olup, tüm özelliklerini ögrenmek gerek. kullanimi zaten cok kolay. 400d'ye elin hizli alisir.

Tripod icin tavsiyem, ben ucuz (30-40ytl) bir tane almistim. her türlü isimi gördü ama yeterli degildi. yerinde olsam tripod icin 100-150 ytl civari bir bütce ayirirdim. cünkü tripod makina gibi degil, uzun süre kalici oluyor. onun icin kaliteli bir tane almak en avantajlisi.

nikon dslr hakkinda maalesef pek yorum yapamicam.

Tarih: 5 Aralık 2007, 01:08 - İp: 80.***.**3.133
volkanoz
volkanoz (üye)
Samsun / Meraklı

Üstadım özür dilerim çok soru sordum ama inan hiç bir bilgiye sahip değilim. Makinemi aldım Nikon D40 oldu seçimim. Sizin tavsiye ettiğiniz tripod markası ve modeli varmı 100-150 ytl sorun değil alabilirim.

Tarih: 5 Aralık 2007, 17:16 - İp: 88.***.**0.64
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

yeni makinan hayirli olsun.

benim tavsiye edebilecegim bir tripod markasi yok. ama dergilerde felan hep manfrotto'nun cok puan aldigini görüyorum. Türkiye'de satiliyorsa bir bak derim. ama fiyati biraz pahali olabilir..

Tarih: 5 Aralık 2007, 23:45 - İp: 80.***.**0.4
murat_cop
murat_cop (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

evet mantıklı amam verdiğin likten almak hiçte mantıklı değil o arkaaştan alırsan eger 1 ayda gelcek makinen bende satıcıyım hiç tavsiye etmem eger istersen bende 400d var 900 ytlye veriyorum sıfır kutusunda

Tarih: 12 Ocak 2008, 00:22 - İp: 85.***.**4.12
  • 1