canbolak
canbolak (üye)
İstanbul / Meraklı

D400 Lcd Ekran

Selamlar
Arkadaşlar sonunda ilk profesyonel makinemi aldım. canon 400d. daha önce yarı prof. sony f717 kullanıyordum. Sannırım 400d ye alışmak epey zaman alacak. Arkadaşlar aranızda bu makineyi kullanan varsa püf noktalarını ve yeni kullanıcıların işine yarayacak küçük bilgieri aktarabilir mi. Birde daha önce prof bi makine kullanmadığımdan ötürü söylüyorum acaba lCD ekrana vizordeki görüntü gelmiyormu ? sadece beyaz ekran üzerine durum bilgisi geliyor ama vizordeki dış görüntü yok
teşekkürler

Tarih: 30 Haziran 2007, 01:56 - İp: 88.***.**1.127
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cekim yaparken konuyu lcd de goremezsiniz dslrlerde..vızorden kadraj alman gerek..
cekimden sonra prewievda gorursunuz..
püf noktalar zaten kullanım kılavuzunda yazıyor..
ayrıca sormak istedigin bir sey olursa buradan sorabılırsın..

Tarih: 30 Haziran 2007, 02:21 - İp: 88.***.**5.43
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

400D prof makina değildir bu arada. Ayrıca gaijinin dedigi gibi lcd ekrandan kadrajı göremezsiniz, sadece vizörden görürsünüz. Lcd ekrandan ise fotoğrafı çektikten sonra görürsünüz.

Tarih: 30 Haziran 2007, 16:12 - İp: 85.***.**1.58
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sayın okyanusun anlatmak istediğinin öteki tarafından bakarak bir kavrama da ben açıklık getireyim...
Arkadaşlar makineler profesyonel olmazlar profesyonel siz olursunuz ve yaptığınız işten para kazanırsınız.Amatör iseniz bu sefer siz yaptığınız işten para kazanan değil keyif için uğraşıyorsunuz demektir.
Burada anlatılmak istenen DSLR makinenin giriş seviyesi veya ileri seviye makine olup olmadığıdır.

Tarih: 30 Haziran 2007, 16:38 - İp: 88.***.**0.128
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

Profesyonel fotoğrafçılar da genelde non-slr makine tercih etmezler,o bakımdan arkadaşa da hak vermek gerekli...

Tarih: 31 Temmuz 2007, 18:13 - İp: 88.***.**7.41
  • 1