hgv
hgv (üye)
İstanbul / Amatör

D400 30 40d Hangisinin İkinci Eli

merhaba

yurtdisindan makine alabilme sansim var,

onumdede bir iki gezi var, sonra turkiyeye gelicem oradada iyi bir makinaya ihtiyacim var, memleketde fotoraf cekmek icin

Dslr ile biraz cekim yaptim ama otomatik modda, fakat alanim geregi teknik olarak optikden biraz anliyorum,

simdi ben bir makine almak ve bunu 5-6 ay sonra turkiyeden giderken satmak istiyorum, hangisi makinanin piyasasi daha iyi, kolay satilir, yeni baslayan biri oldugum icin cok karisik bir makinede almak istemiyorum,

elimde zaten bir canon icin 18-200 tamron var, onuda satacam, o yuzden canon dusunuyorum

hangi makina daha kolay satilir??

aslinda musteri cikarsa bir kullanilmamis makina bile getirebilirim, boyle makina icin alici cikarmi, belki bana biraz para kalirsa eldekinide satmak zorunda kalmam

simdiden yorumlar icin tesekkurler.

Tarih: 28 Nisan 2008, 20:04 - İp: 129.***.**6.233
xlife
xlife (üye)
Bursa / Amatör

merhabalar,

Ben de bir slr alacağım ve bu yüzden sıfır ve ikinci el piyasasını geziyorum. (gittigidiyor, sahibinden)Önüme canon 400d çokca cıkan bir marka tabi ona göre talep cok olsada yeteri kadar piyasada oldugunu düsünüyorum.Mesala 40d yi satanı görmedim. ikinci el piyasası yok gibi.aynı sekilde 30d icinde geçerli. Ama 5-6 ay uzun bir süre. Gün geçtikce makina fiyatları düsüyor. dogal olarak insanlar üst modelleri tercih etmeye baslıyorlar.Yani şimdi d300 alamayan arkadasların bir cogu belkide 6-7 ay sonra alabilecekler. Hem kullanım acısından hemde piyasa acısından ben size 40d derim. yinede karar sizin.

Tarih: 28 Nisan 2008, 20:53 - İp: 78.***.**1.31
emresenol
emresenol (üye)
İstanbul / Amatör

sen gelip gidene kadar 450D de turkiyede tutunmuş olur sanırım. yurt dışında satışı var ancak burda yok. önümüzdeki ay ggelince de 1100 euro dan satışa çıkarcaklar deniyor.-spot değil dist. garantili- ona da bi göz at istersen.

Tarih: 28 Nisan 2008, 22:06 - İp: 85.***.**1.96
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

5d al

Tarih: 29 Nisan 2008, 13:14 - İp: 78.***.**4.71
  • 1