mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Çok Acil Cevap Bekliyorum 7d mi 5d

Selam arkadaşlar, şu an 2. el makina almaya gidiyorum. İki adet makina var ayrı yerlerde
KM Daynax 7D ve KM Dynax 5D fiatları hemen hemen aynı fakat 5D niy yanında Kit lens haricinde Sigma 70-300 Apo DG Macro objektif de var.
7D biraz daha eski bir model olduğu için ben 5D yi tercih ediyorum.
Sizin de fikirlerinze ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden Teşekkürler.

Tarih: 4 Eylül 2006, 13:32 - İp: 85.***.**8.199
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Olacak şey değil ya arkadaşlar.
Konuyu 24 kişi okuyor ve kimse bir cevap dahi yazmıyor.
Nerede dayanışma, yardımlaşma..
Fikrinizi yazsanız yeterli olurdu benim için.
Sitenin ünlülerinden değiliz ya belki de ondandır umursanmamamız.

Tarih: 4 Eylül 2006, 14:52 - İp: 85.***.**8.199
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Bende aynı makineleri incelemiştim. 7D ile 5D arasında fazla bir fark olmadığını bu forumdaki arkadaşlarda beyan etmişti bir araştırma yaparsan ufak çapta da olsa. Lakin 7D nin manuel ayarlarının geniş olduğu da söyleniyor bu da ayrı bir nokta. Bence sen fotoğraf makinesinden neler beklediğini de yazıp bir cevap bekle arkadaşlardan. Belki de aradaki fiyat farkına değmeyecektir ve 5D al diyeceklerdir sana.

Tarih: 4 Eylül 2006, 14:52 - İp: 85.***.**7.122
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Sigma'nin 70-300'luk lensleri icin shu linke bakarsan pek basarili olmadiklarina dair bir izlenim var :

http://www.photozone.de/active/survey/querylenstxt.jsp?filter=%22brand='Minolta%20AF'%20OR%20brand='Sigma%20AF'%20OR%20brand='Tamron%20AF'%20or%20brand='Tokina%20AF'%20or%20brand='Vivitar%20AF'%22

KM 5D sahibi olarak kit lensin pek basarili olmadigini soylemem gerek, yalniz bu yanlis anlasilmasin kit lensin ederi olan 100 USD icin diger markalarin kit lensinden asagi kalmaz, ama biraz para bayilip alinacak herhangi bir Minolta lensten de kotu. (keskin degil)

Elimde KM7D yok, bendeki 5D'den biraz daha eski fakat daha iyi makina diye biliyorum. Uzerinde kit lens var mi bilmiyorum. Internetten okudugum gibi 17-35'lik veya 28-75 lens varsa uzerinde, bu 5D'deki kit lensten iyidir.

Bunun disinda 7D LCD resolusyonu 200KP, (5D 130KP falan). 7D seri cekimde daha hizliymis. 7D, Wireless flash kullaniminda "ratio" ozelligini destekliyor (onden ve yandan gelen isigin oraninin ayarlanabilimesi)

Bunun disinda 5D daha ekonomik pil harciyormus ve daha hafifmis.

Sonuc:

Fotograf kaliteleri ayni her iki makinanin, hangisinin lensi daha iyiyse onu alin.

Tarih: 4 Eylül 2006, 14:53 - İp: 85.***.**6.98
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Çok mantıklı bir açıklama yapmış antika arkadaşımız. Lakin Apo lens olması lazım Sigma yanlış mıyım mr.mehmet ve apo sigma lensleri de iyi diyorlardı.

Tarih: 4 Eylül 2006, 14:55 - İp: 85.***.**7.122
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Teşekkür ederik dervisasa
inan iki saatten fazla oldu pc başında bekliyorum. Oyüzden biraz dellendim. Seninle aynı zamanda yazmışık meğer.
Önerin için teşekkür ederim.
Hemen almaya gidiyorum zaten.
Akşama müjdeli haberi veririm forumda. İnşallah

Tarih: 4 Eylül 2006, 14:55 - İp: 85.***.**8.199
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı olur inşallah kardeşim. İkisi de çok müthiş makineler bende düşünüyorum ama şu anda maddi durumlar pek iyi değil beklemedeyim senin anlayacağın. Umarım bize de güzel bir makine nasip olur ha...

Tarih: 4 Eylül 2006, 14:57 - İp: 85.***.**7.122
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

mr.mehmet,

Hemen yanit istiyorsun, fakat yazmak zaman alan is, biraz sabir, arada 7Dnin "userm manual"ini falan indirdik yanlis olmasin diye, ondan gec geldi cevap.

Hadi hayirli olsun, ister 7D al ister 5D, memnun kalacaksin.

Tarih: 4 Eylül 2006, 15:04 - İp: 85.***.**6.98
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

haklısın antika... ikiside çok iyi kesinlikle pişman olmazsın mr.mehmet... hayırlı olsun tekrardan.

Tarih: 4 Eylül 2006, 15:07 - İp: 85.***.**7.122
umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok acil cevap, bende 500 €ya orijinal lens ile 7d var.
ikisi de kullanılmamış ve almanyadan gelmiş.
2. el için zaten garanti olmaz fiyatların ne kadar bilmiyorum ama istersen bunu verebilirim sana gayet iyi bir seçenek.

Tarih: 4 Eylül 2006, 15:08 - İp: 85.***.**8.224
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

umikami, çok iyi seçenek sundun şaşırdım açıkcası lensin hangisi olduğunu yazarsan.7D nin kit lensi olması lazım şu anda unuttum kit lensi ne didi diye de

Tarih: 4 Eylül 2006, 15:12 - İp: 85.***.**7.122