naci07
naci07 (üye)
Antalya / Meraklı

Çin’den Slr Almak.

Çin'den SLR almak akıllıca mıdır? Orada yaşayan arkadaşımın makineden anlaması şart mıdır. Güvenle herhangi bir mağazadan alınabilir mi? teşekkür ederim.

Tarih: 29 Eylül 2009, 10:39 - İp: 78.***.**6.220
aksoku
aksoku (üye)
Yurtdışı / Amatör

hocam suan ben de cindeyim, d90 imi buradan aldim...
pekinde bulunuyorum suan, arkadasinin oncelikle iyi pazarlik yapiyor olmasi lazim zira ben d90 + 18-105mm kiti 961$ a aldim...
saticilarin genel olarak bi sinirlari war, o fiyattan asagi hicbiri inmiyor ve ben yaklasik 3 gun boyunca bu tur malzemeler satan yerleri gezerek taban fiyatlarini az cok belirledm...
makinemden cok memnunum, amerika yerine cin isabetli bir tercih olur bence.

Tarih: 1 Ekim 2009, 19:00 - İp: 222.***.**8.196
hoko
hoko (üye)
Yurtdışı / Amatör

selam,
bende pekinden d90 16-85 VR +16gb+2 tane yedek batarya+UV ve PL lensler+tripod+canta+temizleme kiti 1700 usd ye aldım.eğer pekinden alacaksan yabalu alış veriş merkeznin yakınında bir elektronik market var.orada birini önerebilirim.
alacak kişinin makina üstadı olmasına gerek yok ancak biraz anlaması gerekiyor.
sahte d400 gördüm,70-200 de sahte yapmışlar.
dikkatli olmak gerekiyor demeye getirdim.
ancak çoğu yerin fiyaytları aşşağı yukarı aynı.aksokunun dediği gibi konu.
he ordan makina alınırmı dersen,alınır evet.
kolay gelsin

4

4

Tarih: 1 Ekim 2009, 20:05 - İp: 89.***.**1.62
selimonay
selimonay (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar merhaba; ben bu sitenin yeni üyesiyim ancak görüyorumki daha önceüye olmalıymışım
günlerdir kafamı kurcalayan bir soruya burada anınca cevap buldum..
yakın bir dostum şu günlerde çin'e yolculuk yapacak iş dolayısıyla. bende ona bir cihaz aldırmak istiyorum.fakat hangi cihazı aldırmalıyımdan tutunda, oradaki fiyatlar nedir'e kadar bir sürü soru işareti vardı kafamda..nitekim siz dostların buraya kitli d90'ın 961 $ olduğunu yazana kadar.aslında benmde aklımdaki fiyat buydu..

demekki Türkiyedeki fiyatlar ile oradaki fiyatlar arasında yaklaşık 1000 tl fark ediyor anlamını çıkarttım buradan..

şimdi sizden istedim hangi marka ve modele yönelmem? ben daha önce nikon d40, d40x kullandım. şuan elimde sony a100 var.. canon'a bi türlü ısınamadım..benim aklımda aldırmak üzere d90 var. siz ne dersiniz ?...

Tarih: 4 Ekim 2009, 12:44 - İp: 78.***.**9.255
  • 1