mymmor
mymmor (üye)
Kırklareli / Meraklı

Canon Sx30 Ve Canon 1100d

Merhaba. Bu benim ilk konum. Sorum hakkında 1-2 konu buldum fakat istediğim yanıtları bulamadım. Bende konu açmaya karar verdim.Öncelikle benim fotoğraf çekmeye merakım var.Neyse.Ben sorunumu anlatmaya başlayayım.Şimdi şöyle bi durum var. Ben Canon SX30'u 2 kere sipariş ettim, ikisindede talihsizliğimden dolayı iptal oldu.Hani böyle hayat SX30'u almamam gerekiyormuş gibi davranıyor sanki.SX30'un lensi değişmiyor. Hani genede kompakt sayılır ama araştırmalarıma göre kötü bir makine değil, megapikseli olsun, zoom'u zaten almış başını gitmiş.Fiyatıda çok pahalı değil 1000tl kadar. Sonra ben Canon 1100D'yi gördüm, lensi değişiyor ozellikleri kötü degil falan. Kararsız kaldım. Çünkü lenslerde cok pahalı.Ama düşünüyorum acaba almışken lensi degisen mi alayım? Ben portre,manzara çekimleri yapmak istiyorum. 1100d ile uzak cekim yapılabilir mi.18-55 lenslerde kaç zoom oluyor,IS ozellikli almam şart mı çünkü ben her anı kaydetsin istiyorum kaymasın istiyorum. Bi de sx30 mu 1100d mi daha hızlı cekim yapıyor.İnternetten siparis verecegim, yasadıgım yerden fotograf makinesi almam mümkün degil. Yorumlarınızı belirtmenizle beraber güvenli bir sitede tavsiye ederseniz cok iyi olur.Tesekkur ederim.İyi forumlar.

Tarih: 10 Temmuz 2012, 02:48 - İp: 95.***.**5.64
mymmor
mymmor (üye)
Kırklareli / Meraklı

Link vermek yasak mı bilmiyorum o yüzden link vermicem. Fotografium'da 1200 tl 'ye cantası ve 4gb kartta hediye ediyorlar. 18-55 lens IS yazmıyor ama yorumlarda sormuşlar IS var mı diye var demişler. Bana çok uygun geldi, bitmeden alayım mı? Bir de kasko yaptırayım mı 49tl'ye ve son olarak filtre olarak hangi filtleri önerirsiniz birsürü cesidi varmıs, uv filtre falan... teşekkür ederim tüm yardımlarınız için

Tarih: 12 Temmuz 2012, 17:18 - İp: 95.***.**2.43
ulassscannn
ulassscannn (üye)
İstanbul / Amatör

Is varsa kacırmadan al ama o verilen kart class 10 değildir heralde bişey olmaz makine bile ucuz hemen al kaskoda yaptır . Ve filtre olarak marumi 58 mm uv filtre yeter sana 18 tl oluyo genelde Şimdiden hayırlı olsun

Tarih: 12 Temmuz 2012, 18:20 - İp: 78.***.**6.68
mymmor
mymmor (üye)
Kırklareli / Meraklı

Cok tesekkur ederim

#mymmor' tarafından 12.07.2012 23:19:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2012, 23:17 - İp: 95.***.**7.223