seti
seti (üye)
İstanbul / Amatör

Canon S Serisi

arkadaşlar ben uzun bir süredir canon a 530 kullanıyorum hem daha profesyonel fotoğrafçılığa gemek istiyorum hemde ayarlrının otomatik olmasını istiyorum.

bana erkayalarda canon s serisini tavsiye ettiler. nikon'nun hangi serisine tekabül ediyor?

sizin öneriniz ne?

fiyatı da 570 euro kadardı.

Tarih: 20 Ekim 2007, 00:40 - İp: 88.***.**3.8
seti
seti (üye)
İstanbul / Amatör

yok mu yardım edeck bir arkadaş?

Tarih: 20 Ekim 2007, 23:42 - İp: 85.***.**5.236
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

seti merhaba...

Bence kompak bir makina kullanmışsın,S seriside sonuç olarak kompaktır.Zoom un yüksek olması makinayı profosyonel kılmaz. daha profosyonelce uğraşmak istiyorsan ve kendini geliştirmek istiyorsan hem otomatik modu olan hemde manuel kullanabileceğin ekonomik olarak 350D şu an indirimde, yada 400D DSLR modeller bakabilirsin.

Tarih: 21 Ekim 2007, 12:03 - İp: 88.***.**8.251
seti
seti (üye)
İstanbul / Amatör

kompakt olsada ayarlarının a 530'a göre daha ileri olduğu için almayı düşünüyordum.

peki aynı kategori de nikon yada başka marka tavsiyesi olan var mı? çünkü benim makina bilgim pek yok.
örneğin canon eos 350 nin rakip modelleri nasıl?

Tarih: 21 Ekim 2007, 12:10 - İp: 85.***.**5.236
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Seti,
S serisi guzel bir seri. Alternatif olarak Sony H9 (H7 de olur), Olympus SP 550, Panasonic FZ 18 veya Fuji S9500 (S6500) gibi makinalari da dusunebilirsin. Bu tip makinalarda DSLR`de bulunan ayarlarin pek cogu bulunur. Kendini gelistirmede olduca yararli olacaktir.

S5 iyi ancak fiyati biraz pahali geldi. Temiz bir 2.el S3 bulursan cok hesapli halledebilirsin.

DSLR`ye gecmek istersen de (makina + 2 kitlens icin) yaklasik 2000 YTL`yi gozden cikarmaya hazir olmalisin. Yukaridakilerden daha iyi fotograflar elde edebilirsin, ancak onlardaki macroyu elde edebilmek icin 750-800 YTL daha verip iyi bir makro lens daha alman da gerekecektir.

#hbaykal' tarafından 21.10.2007 19:30:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ekim 2007, 19:26 - İp: 85.***.**4.237
seti
seti (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar ben daha çok manzara çekmekten hoşlanan biriyim yani zooma bayağı ihtiyacım olack buna karşı pek de ayardan ve makinadan anlamam.

ayıracağım bütçede taş çatlasın 1000 civarıdır. bu önerdiğiniz makinlardan hangisini tercih edeyim nikondan hangi model?

ve bunlardan hangisi daha uygundurr?
Sony H9 (H7 de olur), Olympus SP 550, Panasonic FZ 18 veya Fuji S9500 (S6500)

Tarih: 22 Ekim 2007, 00:10 - İp: 85.***.**5.236
seti
seti (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar yok mu yarım edecek biri çünkü bu hafta sonu almayı düşünüyorum.

Sony H9 (H7 de olur), Olympus SP 550, Panasonic FZ 18 veya Fuji S9500 (S6500) canon s5

yada canon eos 350 (fiyatı için düşünmeye başladım bayağı ucuzlamış) başka marka tavsiyesi olan varmı?

teşekkürler

Tarih: 30 Ekim 2007, 22:25 - İp: 88.***.**8.89
tugrax
tugrax (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

Sendeki bu çelişkiyi anlıyorum ama aceleyi anlamlandıramıyorum. Bence acele etme ve yabancı sitelerde detaylı irdelemeler var. Onlara bir bak. Manzara fotoğrafı çekmek istiyorsun. Bu saydıklarının tamamı manzara için yeterli ama bu işe başladıktan sonra insan; tatminsizlik, bütçe ve keşke arasında sıkışıp kalıyor. Kompaktın bir üstü DSLR dir eğer bütçeyi az bir miktar zorlarım diyorsan ki incele, sitede pazarbey kullanıcı adlı kişinin makinasına bakabilirsin.Ayrıca Nikon D400 ve Eos 350

Yok hayır ben illada kompakt alacağım diyorsan:
Saydıkların arasında Olympus özellik olarak ağır basar lakin herhangi bir arızada Türkiye de işini görmen oldukça sorunludur.
Panasonik ile Fuji arasınada Leica farkı vardır. Ötesi teferruat.

Sony oldukça iyidir ama benim favorim "Canon S5" tabiri caizse bu listede tek geçerim. Zira 3 yıldır S1 kullanıyorum ve ziyadesiyle memnunum.
Özellikler birbirine yakın olduğu için kafanın karışması nornal lakin analogdan dijitale bir geçiş yaşandı ve dijital aletlerinde en önemli aygıtı mikro işlemciler ve bu noktada zaten dünyada bir numara olan Japonların tekniği Canonu maalesef ilk sıraya oturtdu.

İş bu noktada: 1-Acele etme 2- Megapixel yüksekliğine önem verme ki ben 3,2 ile A4 e rahat baskı alabiliyorum. 3- Asaya (50-100-200-400...) ve yükseldikçe oluşan kirlenmelere dilkkat et. Yabacı sitelerde karşılaştırmalar mevcut. Aklıma gelmedi gelirse yazarım isimlerini. 4- Enstantane hızı 5- Lens 6- Batarya ya da pil ... vs gibi durumlara dikkat et.

Tarih: 31 Ekim 2007, 03:21 - İp: 88.***.**9.94
seti
seti (üye)
İstanbul / Amatör

cevabın için teşekkürler.

benimde teknik bilgim olmadığı için kafam çok karıştı. bir arkadaşımda da fuji 6500 vardı.

marka olarak canon tercihimdir. canon s5 niyetindeyim ama üstte bir arkadaş canon s5'de compakt makina deyince vazgeçtim.

birde Canon eos350 fiyatı da düşmüş. sanırım canon eos 350 alacağım. acele etmemin nedeni 4 aydır bakıyorum artık alayım dedim. kendim araştırdım ama anlamıyorum ya makinadan o kadar araştırmanında anlamı kalmıyor.

Tarih: 31 Ekim 2007, 13:00 - İp: 88.***.**8.231
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Canon S serisinin Nikonda denk geldigi bir seri yok sanirsam.Nikon slr-like isine fazla bulasmadi.

Ben de diger arkadaslar gibi ilk once dSLR onericem ama her ne kadar govdeyi ucuza alsaniz da sonra lenslere-tripoda-flaslara-filtrelere para harcayacaksiniz ama isin zevki de bu zaten.

Canon S2 kullaniyorum memnunum ama 1sene once verdigim 800 ytl aha bogazima takildi 800 liraya Nikon d40 Canon 350d Pentax k100d gövdeleri alınabiliyor simdi.Ne dicegimi sasiriyorum bazen ama insanoglu hep daha fazlasini istiyor siz de eger devame derseniz isteyeceksiniz.

Tarih: 7 Kasım 2007, 01:08 - İp: 144.***.**0.220
ycagdas
ycagdas (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

Bir senedir canon s3 kullaniyorum. Gayet güzel bir makina. Tavsiye ederim..

Tarih: 3 Aralık 2007, 01:20 - İp: 62.***.**5.14