caglak.
caglak. (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 650d mi Canon Eos M mi ?

Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir süredir fotoğraf makinesi araştırması yapıyordum ve CANON EOS 650d almaya karar vermiştim.
O sırada bir arkadaşım CANON EOS m i önerdi. Daha küçük olduğundan taşınabilirliği daha kolay. Ama internette pek bir bilgi bulamadım. Çekilen foto örneği, yorum vs. ..

Bu makineyle ilgili bilgisi olan arkadaşım yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 16 Mayıs 2013, 21:06 - İp: 85.***.**1.142
norman_rm
norman_rm (üye)
Ankara / Meraklı

EOS M aynasız modellerden. Galiba Canon'un ilk aynasız modeli hatta.

Bende 600D var. Bir kaç gün benim makinemi satıp M almayı düşündüm. Hafifliği, ufaklığı benim için bir önem taşımıyor, çünkü makineyi yanıma aldığımda fotoğraf çekmek için alıyorum ve lensi üstündeyken zaten büyük ve ağır oluyor, o yüzden hiç önemli değil gövdenin ağrılığı

Benim M i düşünme sebebim, mevcut lenslerimle uyumlu olması, aynasız olduğu için shutter sayısı gibi tedirginliği olmaması, hareketli parçaların azlığından dolayı daha dayanaklı olacağını düşünmem ve 600D de 9 olan AF nokta sayısının M de 21 olması idi.

Bende Canon un sitesinden bulduğum bilgilerle değerlendirme yaptım tabii. Deneme fırsatım olmadı hiç. Kullananlara sormak lazım en sağlamı, ya da testleri incelemek. Ama bana göre gayet mantıklı bir alet. Fiyatıda pek fazla değil. EOS serisi diğer ürünlerin lenslerini kullanabilmesi ise çok büyük avantaj.

Tarih: 21 Mayıs 2013, 11:47 - İp: 46.***.**4.225
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

eos M'nin yenisi vizörlü çıkacak diye duydum, ilk çıkan model deneme ürünü gibidir, ikinci versiyonu beklemek lazım, yada beklemeden 650d almak...

Tarih: 21 Mayıs 2013, 13:16 - İp: 176.***.**1.69
caglak.
caglak. (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler

Tarih: 21 Mayıs 2013, 23:31 - İp: 85.***.**9.22
kadir039
kadir039 (üye)
İstanbul / Amatör

bu hafta sonu electroworld de eos-m i inceleme fırsatı buldum. netice tam bir fiyasko. canon nasıl böyle bir hata yapmis anlamadım. tam 10 dakka oto moddan tv yada av moduna geçemedim. Canon boyle bir makine ye nasıl mod kadrani koymamis. An ı kaçıra bilirsiniz.

Tarih: 5 Ağustos 2013, 23:44 - İp: 176.***.**9.85
  • 1