g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 60d

Merhabalar.

Aranıza yeni katıldım ancak oldukça beğendim sistemi.
Çoğu kişi birbirini tanıyor ve seviye yüksek

Dediğim gibi yeniym ve Dslr bir makine arıyordum. En sonunda Canon Eos 60D de karar kıldım. Daha önce fotoğrafçılık hakkında birçok araştırma yapmıştım ancak profesyonel bir kameram olmadı.Bu sefer babamın da desteğiyle bu makineyi almayı planlıyorum yılbaşından önce.Uzun karşılaştırmalar sonunda kararımı verdim ancak satın alabileceğim bir mağaza bulamadm.İnternet sitelerinden de fotoğraf makinesi gibi birşey alınmayacağını dşünüyorum ve gelgör ki siteden siteye 3 bin lira bile farkedebiliyor. İş böyle olunca en ucuz siteden bile acaba pahalıya mı alıyorum sorusuna takılıyıyorum

Satın alabileceğim yerler önerirmisiniz? Hatta daha önce almış olanlar warsa tavsiyelerini bekliyorum.

Ayrıyeten sitenin tek eksiği olarak kullanıcıların kullandıkları makineler hakkında görüş belirtmemeleri olarak görüyorum.Bir de günlük 1 fotoğraf upload sınırı.Server yetmiyor olsa gerek.Hoşgörmek lazım

Şimdiden teşekkür ediyorum Yardımlarınız için.

İyi çalışmalar..

Tarih: 27 Aralık 2010, 17:49 - İp: 78.***.**9.169
butragueno
butragueno (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,
4-5 ay süren araştırma döneminden sonra ben de bir kaç hafta önce 60d aldım. benzer nedenlerden ötürü makineye karar verdikten sonra nereden alacağımı şaşırdım. nihayetinde bir dostuma abd den getirttim 18-135mm lens ile 1299 usd ye. böyle bir imkanınız varsa tavsiye ederim. zira garanti süresi zarfında arızalanması zor ihtimal diye düşünüyorum. herhalde tc fiyatı 3500-4000 tl arasıdır şu an. arıza halinde aradaki fark tamire yeter de artar.
iyi akşamlar.

ek. 31.12.2010

affedersiniz antika, ben de sitenin yenisiyim yanıtlarken fark etmemişim durumu. bu arada iyi yıllar size.

#butragueno' tarafından 31.12.2010 14:30:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Aralık 2010, 21:58 - İp: 188.***.**8.12
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Emre ve Emilio,

Başlık yanlış yerde açılmış, muhtemelen admin kapatacaktır, bilginize....

Tarih: 27 Aralık 2010, 22:52 - İp: 85.***.**0.98
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Ama ben 2 konuda fikrimi belirttimm )

Tarih: 27 Aralık 2010, 23:01 - İp: 78.***.**9.34
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

upload sınırı server sıkıntısından degil, galerinin fotograf coplugune donmesini engellemek için alınmıs bir karar. kalbur ustu sitelerde 3 gunde 1 e kadar cekilebiliyor bu sınır.

**

kullanıcıların cogunlugu zaten amatör oldugundan makineyi tam anlamıyla kavrayacak ve objektif bir yorumunu yapacak seviyede degiller,olanlarda zaten forumda bilgilerini paylasıyor..

gelelim konuya, 60d gibi bir makinedense 500d almanı,aradaki fiyat farkını bir sure saklayıp ileride ihtiyacına yonelik ikinci bir lens almanı tavsiye ederim.
yok illa 60d diyorsan gittigidiyor.comda guvenilir satıcılardan urun alırsan sorun yasamazsın. en ucuz fiyatlar ve buna ragmen guvenilirlik orada oluyor genellikle.

Tarih: 28 Aralık 2010, 02:41 - İp: 217.***.**1.174
  • 1