dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Canon Eos 450d Fotograf Galerisi...

Edit...

#dewilturk' tarafından 20.04.2008 00:34:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Nisan 2008, 22:25 - İp: 217.***.**3.133
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Hayırlı olsun makina güzel günlerde kullanın. Hangi lens ile çekildi bu fotoğraflar.

Bir de noise konusunda tatmin edici mi ? Büyütünce bana rahatsız edici değil ama belirgin gibi geldiler.

Tarih: 5 Nisan 2008, 22:48 - İp: 144.***.**0.145
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Temenniniz icin tesekkur ediyorum...

Kit Lens ile cekdim fotolari. ( EF-S 17-55mm IS )

Noise konusuna gelince bence yeterince tatmin edici...En buyuk formatda cekmemin nedeni karsilastirmakdi Sony A100 ile karsilastirdigimda daha memnun edici buldum...Tabi benim karsilastirmalarim cok amatorce sizlerin yorumu ile daha iyi bilgilenecegiz...

Tarih: 5 Nisan 2008, 23:13 - İp: 217.***.**3.133
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

#dewilturk' tarafından 20.04.2008 00:34:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Nisan 2008, 23:59 - İp: 217.***.**3.133
eremfe
eremfe (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Dewiltürk makineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Makineyi ne kadara aldığınız soracaktım. Teşekkür ederim. İyi geceler.

Tarih: 6 Nisan 2008, 00:26 - İp: 78.***.**4.169
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tesekkur ederim eremfe...
Makinayi Kingston 2gb SD kart ile beraber 849€ ya aldim.

Tarih: 6 Nisan 2008, 00:31 - İp: 217.***.**3.133
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili dewilturk..

öncelikle hayırlı olsun.. güle güle kullan..
ayrıca itiraf edeyim, lens benim sandığımdan daha iyi çıktı

Fotoları büyük eklemekle iyi etmişsin fikir sahibi olduk bayağı..
Ama maalesef türkiye de internet öküz gibi ağır olduğundan yarım saat bekliyoruz fotoların açılıp, forum sayfasının düzene girmesi için..
senin orda nternet hızlı olduğu için sorum yok.. burda telekom, milleti yolmaya gelince üstüne yok ama.. hizmete gelince o da yok! haram olsun! sinir oldum yaw!

en azından başlığa eklediğin fotoları silip, onları da alta alırsan iyi olur.

.........................

İSO konusunda;

Mavi gördük ki, yeni çıkan sony A serisi hemen hemen aynı sonucu yakalamış. Biz canon fotolarını tam boy olarak görmediğimiz için noise performansını olağanüstü sanıyorduk. gördüklerimiz genelde hep küçük boydu. yani full boy izleyince noiseler kendini gösteriyor. ee bu normal tabii..
Yani yeni A200, A300, A350 de hemen hemen aynı noise performansı var diyebiliriz.

.....................

SONUÇ: Şahsen beğendim 450D performansını..

Tarih: 6 Nisan 2008, 05:19 - İp: 88.***.**7.230
ceyx
ceyx (üye)
Ankara / Amatör

makina güzele benziyo yorumlarda iyi bende alıcam inşallah ama sen 1700 ytl civarında almışsın burası türkiye bizde 2000 ytl ye alırız artık lens+hafıza kartı ile , geçmiş!! olsun bana

Tarih: 6 Nisan 2008, 10:23 - İp: 85.***.**9.236
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tesekkur ediyorum panctom...

Resimlerin otomatik kuculecegini umuyorsum ama bir ikisi orginal boyda kaliyor bende en iyisi Link haline getirdim bilgi almak isteyen arkadaslar net kotalarini vs vs dusunmeyecekdir....

dunun tarihi itibari ile paylasdigim fotograflar makine alindikdan hemen sonra hic bir ayar yapilmadan Fabrika cikisi ayarlar ile ve otomatik mod da cekildi bunuda goz onunde bulundurmak lazim...
Sharpness 3
Constras 0
Saturation 0
Color tone 0

Noise konusunda ben cok basarili buldum aslinda, sony a100 fabrika cikis ayarlari ile cok daha fazla noise veriyor.Sony liveview ozelliyi tasiyan urunlerinden ilk bakista tek eksi yonu Liveview mode de deklansorden AF yapmamasi gibi gorunuyor..
Sonyde her modda liveview yapilirken ve deklansorden AF yapilirken
Canon 450D de otomatik mod da Live goruntu alinamiyor...Live goruntu alinan modalardada AF assagida ki fotoda kirmizi ile isaretledigim tus yardimi ile yapiliyor...

(Canon makinelerde LIVE-VIEW de AF nasıl olur...Anlatim )

Ben aslinda bunun da kullanimda kolaylik sagladigini fark etdim kendimce...

Orneyin: Deklansor arkasindaki roller ile estantene de oynama yapilinca isik degerleri izlenebiliniyor ve yani af icin bas parmak kullanilirken deklansr parmagida degerleri degistire bilmek icin Rollerle daha rahat uyum saglama olanagi sagliyor...

#dewilturk' tarafından 06.04.2008 15:08:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2008, 15:02 - İp: 217.***.**3.133
fuatavni
fuatavni (üye)
Ankara / Amatör

siz bir iso testi yapıp yayınblarsanız eminim çok bilgilendirici olacaktır.

Tarih: 6 Nisan 2008, 15:40 - İp: 78.***.**1.52
gavurdagli
gavurdagli (üye)
Osmaniye / Meraklı

dewilturk Arkadaşım
Allah tadını alrdırsın. Güzel günlerde kullanman dileğiyle.
İnşallah birgün bana da nasip olur(Amin).

Tarih: 6 Nisan 2008, 16:45 - İp: 78.***.**1.92