karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon Eos 40d İle Çekilmiş Fotolar

arkadaşlar Dpreview.com canon EOS 40D ile çekilmiş örnek fotoları koymuş.Noise ve netlik konusunda zayıf kalmış gibi geldi bana.Ustalar bu fotoğraflarla ilgili yorumlarını bizlerle payaşırlarsa seviniriz.

http://www.dpreview.com/gallery/canoneos40d_preview/

Tarih: 28 Ağustos 2007, 14:13 - İp: 88.***.**6.124
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

30D benim çok beğenimi kazanmıştı, 40D için erken yorum yapmak istemiyorum. Biraz daha beklemek lazım

Tarih: 28 Ağustos 2007, 17:46 - İp: 212.***.**0.50
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

Efecan;
Bende kesinlikle usta değilim ,amatörüm dslr makinemde yok canon S5 sahibiyim ve dslr'ye geçme aşamasındayım.S5 de noise sorunu olduğu için, (özellikle iç mekan ve gece çekimlerinde) yeni alacağım makineyi titizlikle araştırmak istiyorum.
Resimlerin büyütülmüş halini bende inceledim :500 iso ile çekilmiş ilk çiçek resminde (özellikle kırmızı gülde), 1000 iso ile çekilmiş oyuncak resminde ve 1600 iso ile çekilmiş, içinde bez bebek olan resimde noise gözüme çarptı.

Netlik ise fotoğrafı çekene, şartlara vs göre değişir...
demişsin .Bunda haklısın ama bana göre bu cümle iyi bir makine için geçerli

Tarih: 29 Ağustos 2007, 10:39 - İp: 85.***.**8.104
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

D40'ı bilmiyorum ama sonuçta bir Canon olduğuna göre farklı olacağını zannetmiyorum, noise konusunda bir Canon Dslr sizi tatmin etmediyse hiçbir marka tatmin etmeyecektir. Netlik konusu da efecan'ın dediği gibi birçok şarta bağlı olduğu için bir birkaç fotoğrafa bakarak genelleme yapmamak lazım.

Tarih: 29 Ağustos 2007, 11:25 - İp: 213.***.**5.242
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

valla iso konusunda d300 ün 40d den iyi olduğu söyleniyor.hatta 1dmarklardan filan iyi olduğu yine iddialar arasında.

Tarih: 29 Ağustos 2007, 11:39 - İp: 81.***.**7.49
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

bitpire ;
kesinlikle genelleme yapmıyorum. ben sadece o fotoğraflar üzerindeki görüşümü söyledim.Yanılıyorda olabilirim (çünkü ben bir amatörüm).Birisi bana o fotoğraflarda noise yoktur o gördüğün başka bir şeydir derse onada inanırım.Çünkü fotoğraf ve fotoğraf makineleri hakkında nekadar bir bilgi birikimine sahip olduğumun farkındayım.
sizde bahsettiğim fotoğraflara bakıp yorumunuzu söylerseniz sevinirim

Tarih: 29 Ağustos 2007, 11:46 - İp: 85.***.**8.104
karhan33
karhan33 (üye)
Kocaeli / Amatör

Buffalo;
işin aslı şu,DSLR bir makina alma aşamasındayım ve yeni çıkan makinalardan birisini (40D veya D300).Fiyat konusunda D300 bütçemi zorladığı için D40 a yöneldim. şu anda D40 ile çekilmiş fotolar sadece dpreview'de var onlara baktım ve genelleme yapmadan o fotolar üzerindeki fikrimi söyledim. yanlışta olabilirim ama istedimki bu işten çok iyi anlayan arkadaşlarda yorum yapsın ve bize biraz da ışık tutsun.

Tarih: 29 Ağustos 2007, 12:00 - İp: 85.***.**8.104
uno
uno (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba,ben usta değilim ama Canon Eos 40D ile çekilmiş fotograflar bana güzel geldiler.

Tarih: 30 Ağustos 2007, 23:15 - İp: 85.***.**9.157
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Elime 40D'yi alıp, kendi çektiğim sonuçları görmeden, ben hiç bir şey demem şahsen, ne 40D için ne de D300 için, söylentiler yerine bizzat kullanıp görmeyi tercih ederim.

Oradaki çekimlerde bahsedilen yüksek ISO'larda çekilmiş fotoğraflarda noise olması da beklenebilir, 3200 ya da 1600 ASA ile çekilmiş fotoğrafın 100 ASA gibi olmasını herhalde beklememek lazım, o zaman bu ASA farklarına ne gerek var?

Diye düşünüyorum.

Tarih: 30 Ağustos 2007, 23:26 - İp: 85.***.**3.201
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

ordaki japon kadın her makinanın örnek resimlerinde var.
elimdeki makineyi satıp yeni makine alıcaksam ki bayaa zarar edicem benim kanatim elinizde mevcut bir dslr varsa değiştirmeye hiçmi hiç gerek yok şu anki resimler sanki bunu gösteriyor
tabi bu işin değer tarafı ise o sitede resim çeken arkadaş bir çok makinenin örnek resimlerini çok kötü çekiyor resimler bu yüzden makine hakkındaki gerçekleri yanıltabilir

Tarih: 31 Ağustos 2007, 00:12 - İp: 85.***.**5.207
media.turk
media.turk (üye)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

bence resimler 30d kalitesi ile aynı. fakat şu önemli, biraz önce başka bir arkadaşada aynı yanıtı yazdım. d40 ın çok önemli avantajları var. lcd ekran 3 inc ve hareketli, saniyedeki çekim hızını 6,5 kareye çıkarmışlar, özellikle haber fotoğrafı çekmek için çok önemli bir faktör, işlemci değişmiş (daha hızlanmış), piksel artmış 10.2 olmuş. tüm bunları düşünürsek d1 lerden sonra bence canonun en iyi makinası. tabi piyasa çıkmadan, sağlam referanslar yorumlar gelmeden bunlar biraz yüzeysel kalıyor. ama inanıyorumki d30 kadar iyi ve artıları olan bir makina olacak

Tarih: 31 Ağustos 2007, 17:52 - İp: 88.***.**0.8