sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Eos 350d Düşünüyorum Ama...

Kit mi alsam, body mi alsam... Çok kararsızım. Kit alıp, bir de gittigidiyor.com'dan lens alarak mı başlasam işe? 130 YTL fiyatla EFS 18-55mm lens almak mümkün. Bir akıl verin, henüz çok yeniyim. Sizce body olarak alıp, objektifi kendim mi seçmeliyim? Yoksa kit olarak alıp, hiç uğraşmayayım mı? Ayrıca ne kadar kazancım olur body alıp, lensi gittigidiyor gibi yerlerden ucuza alırsam. Yoksa zarar mı ederim? Ayrıca 18-55mm kit gereksiz mi? Çoğu kişi açıklamaya ''makinayla birlikte geldi ve gereksiz olduğu için satılıktır'' yazmış. Ne yapmalıyım ustalar?

Tarih: 15 Mart 2007, 23:42 - İp: 85.***.**6.4
mineee
mineee (üye)
İstanbul / Amatör

ben internetten bu gibi hassas malzemeler almak konusunda iyi şeyler duymadım haberin olsun.istanbuldaysan git sirkeci hayyam pasajına,pazarlık yapamıyorsan yanına ağzı laf yapan bir arkadaşını da al orada ucuza getirmek istiyorsan güzel objektifler bulunabiliyor ikinci el.ama kit olan verilen lensi ne kadar iyi bilmiyorum ondan o lensi kötüleyemem.bir de forumdan hangi lenslerin övüldüğüne bak.çok yeni bir dslr kullanıcısı olduğumu söyleyeyim,ama şimdiden iki lensim oldu ilki 18-55 kitti ve inan bir süre sonra tele zoom bir objektife ihtiyaç duyacaksın.sana söyleyebileceklerim bu kadar,tek kesin olanı,netten hele de ikinci el bir şey satın alma.gez,gör,not al bir süre,zaten en ucuzu karşına çıkar.

Tarih: 16 Mart 2007, 00:06 - İp: 88.***.**9.238
mineee
mineee (üye)
İstanbul / Amatör

ben internetten bu gibi hassas malzemeler almak konusunda iyi şeyler duymadım haberin olsun.istanbuldaysan git sirkeci hayyam pasajına,pazarlık yapamıyorsan yanına ağzı laf yapan bir arkadaşını da al orada ucuza getirmek istiyorsan güzel objektifler bulunabiliyor ikinci el.ama kit olan verilen lensi ne kadar iyi bilmiyorum ondan o lensi kötüleyemem.bir de forumdan hangi lenslerin övüldüğüne bak.çok yeni bir dslr kullanıcısı olduğumu söyleyeyim,ama şimdiden iki lensim oldu ilki 18-55 kitti ve inan bir süre sonra tele zoom bir objektife ihtiyaç duyacaksın.sana söyleyebileceklerim bu kadar,tek kesin olanı,netten hele de ikinci el bir şey satın alma.gez,gör,not al bir süre,zaten en ucuzu karşına çıkar.

Tarih: 16 Mart 2007, 00:07 - İp: 88.***.**9.238
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

İnternetten almayacağım aslında, örnek olarak internette olan fiyatı söyledim. Sirkeci'ye de sık sık gidiyorum, araştıracağım. Merak ettiğim, üzerinde 18-55mm lens gelen bir makina mı almalıyım, yoksa body alıp, daha farklı yani 18-55mm harici bir lens mi almalıyım? Yalnız fiyatları da çok pahalı 18-55 dışındakilerin. Baktım da, 1.500 YTL'ye 19-70mm (yanlış yazmış olabilirim numaraları) lensler var. Çıkar yol bulamadım. 18-55mm ile neler yapabilirim, neler yapamam? Kısaca özetleyebilecek bir usta varsa sevinirim.

Tarih: 16 Mart 2007, 14:34 - İp: 85.***.**6.126
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn sercan-mtb bursadan slm ben yenı eos aldım uzerındekı orjınal 18-55mm lens almak ıstersen verebılırım enfazla 50poz resım cekmısımdır bu lensle..gıttıgıdıyor da 130ytl ye buldum demısın ben 100ytl ye verebılırım.mart son hafta ıstanbula gelıcem motosıklet fuarına gelırken getırebılırım veya kargo edebılırım arzu edersen selamlar

Tarih: 16 Mart 2007, 17:15 - İp: 81.***.**6.193
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Kit lensin performansı çok kötü olduğu için genelde pek tercih edilmiyor ve insanlar hemen satmaya çalışıyorlar...

e şimdi diyeceksin ki..yahu madem istemiyorlar neden sadece body almıyorlar

1. si sonradan fark ediyorlar (lensin kötü olduğunu)
2. kit dışında, makinayı body olarak bulmak istanbul sirkeci dışında imkansız gibi...

bence body al... aslada kit lensi alma...kıy paraya sigma DC 17-70 al...sonada bana bol bol dua et

Tarih: 16 Mart 2007, 23:13 - İp: 88.***.**8.243
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Hocam, sizden ricam, bana Sirkeci'de alabileceğim en ucuz Canon EOS 350D body alabileceğim yeri önermeniz olacak. Eğer body olarak biraz ucuza kapatabilirsek, daha sonra dediğiniz lensi de alacağım. Bu arada lensin ne kadara alınabileceğini yazarsanız da sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Tarih: 16 Mart 2007, 23:44 - İp: 85.***.**5.127
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ya body olarak nerden alırsın tam yer söleyemem...gidecen...hayyam pasajına...kime sorsan gösterirler...

her katında bir sürü dükkan var...girecen içeri...hepsinden teker teker fiyat alacan...ayrıca sirkeci çevresinde de bir sürü dükkan var...tarihi postahanenin sokağı ve çevresinde...

buralardan sıkı pazarlıkla fiyat araştırması yap...

lens konusuna gelince...ucuz bir lens değildir...300 küsür euro+kdv o lensi de araştırırsın yine sirkecediki dükkanlardan

Tarih: 17 Mart 2007, 00:30 - İp: 88.***.**8.243
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Off... Çok paraymış ya. Özellikle de lens! Benim bütçem henüz belli değil, ancak 1000 YTL'den fazla olacağını sanmıyorum. Body 350D olmalı, ancak lensde ne gibi değişiklikler olabilir fiyatı aşağılara çekecek?

Tarih: 17 Mart 2007, 00:36 - İp: 85.***.**5.127
mineee
mineee (üye)
İstanbul / Amatör

eğer bütçen o civarda ise temiz bir ikinci el arayabilirsin.benim tüm ekipmanım 2. el ve memnunum.

Tarih: 17 Mart 2007, 01:14 - İp: 88.***.**0.18
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Aslında baştan beri ikinci el düşünüyorum, ancak güvenemiyorum. Güvenilir ikinci el alabileceğim yer bilmiyorum. Bir de garanti olayı kafama takılıyor. Sonuçta ecemiyiz, zarar vermeyelim alete. Birşey olursa garantisi olsun ki, sorunlar daha kolay çözülsün diye düşünüyorum. Sizce zarar verir miyim makineye kolay kolay? Herşeyimi özenle kullanan, koruyan birisiyimdir normalde...

Tarih: 17 Mart 2007, 01:19 - İp: 85.***.**5.127