fatihkucuk
fatihkucuk (üye)
İzmir / Meraklı

Canon Eos 1100d

yeni çıkan bu modeli almayı düşünüyorum. EOS 450D alıcaktım ancak bu modeli gördükten sonra fikrim değişti. acaba bu makineyle 450D gibi fotoğraflar çekebilir miyim ? ve en önemlisi yeni bir lens alacağım zaman maliyeti ne olur ?

Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 19 Mayıs 2011, 19:50 - İp: 78.***.**9.80
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

"almışken canon almak isterim"

Niye ki? Canonun diğerlerine dikkate değecek bir üstünlüğü yok.

"d3100 gövdede af motorunun olmaması benim için büyük bi sorun"

Ortada sorun olacak bir durum yok. Sonuçta bu işe yeni başlıyacaksın. Zaten kit lens seni çok uzun bir süre götürür eğer 18-55mm zoom olarak yetersiz gelirse en başta satıp yerine 18-105mm vr alırsın. Bunca zaman herkes 50mm f/1.8 i kullanamamaktan şikayetçiydi şimdi onunda af-s olanı çıktı. Artık bu da problem değil

#najdorf' tarafından 21.05.2011 17:17:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2011, 17:12 - İp: 95.***.**8.11
fatihkucuk
fatihkucuk (üye)
İzmir / Meraklı

ben anlamadım ya birisi de d3100 alcağına bi kilo muz al demişti :D:D öğrenci olduğum için de lens almak istediğimde d3100 alırsanız bu sizde daha pahalıya patlar demişlerdi onun için 450d düşünüyorum kafam karıştı şuan. ancak çoğu fotoğraf makinesine bakıyorum da ya stokta yok diyor yada listelerinde bile yok nerden bulacağım bilmiyorum. her yerde 1100D ve Nikon D3100 bulunuyor.:S

Tarih: 21 Mayıs 2011, 17:26 - İp: 88.***.**3.154
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

450d ikinci el 800 liraya cok rahat bulunabilir.
istanbuldasın madem git hayyama,dogubanka falan arastır oralarda

Tarih: 21 Mayıs 2011, 19:07 - İp: 88.***.**8.140
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

"öğrenci olduğum için de lens almak istediğimde d3100 alırsanız bu sizde daha pahalıya patlar demişlerdi"

Şimdiden lens derdine düşmektense makineyi alır almaz çalışmaya başla ve tekniğini ilerlet. Zamanı gelince düşünürsün ne alacağını. Yine de merak ediyorsan fiyat performans oranı oldukça iyi olan 55-200mm vr, 35mm f/1.8 ve yeni çıkan 50mm f/1.8 (henüz nedir ne değildir tam bilmesek de) amatör bir fotoğrafçının çoğu ihtiyacına cevap verecektir.

Ayrıca hayyam ve doğubanka yalnız gitme. Bu işlerden anlamadığını farkederlerse seni kandırmaları işten bile değil. 2. el alacaksan daha da dikkatli olman gerek

#najdorf' tarafından 21.05.2011 20:37:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2011, 20:20 - İp: 95.***.**8.11
fatihkucuk
fatihkucuk (üye)
İzmir / Meraklı

yoo yoo istanbul yazıyor ama izmirde oturuyorum kayıt olurken farketmedim. :D izmirde de hayyam tarzı bir yer var mı bilmiyorum eğer öğrenirsem hemen oraya gidicem. 1100d de de sensör temizleme yok değil mi ? bunu için 1100d den vazgeçmiştim. sensörüne veya lense zarar vermek istemiyorum. her zamanda servise veremem dağda kampta falan napıcam.

Tarih: 21 Mayıs 2011, 20:30 - İp: 88.***.**3.154
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 21 Mayıs 2011, 20:39 - İp: 95.***.**8.11
fatihkucuk
fatihkucuk (üye)
İzmir / Meraklı

Neden böyle bir şey yazdınız anlamadım :S bi sorun mu var ? ikide bir lafımı alıntı yapıp duruyorsunuz !

Tarih: 21 Mayıs 2011, 21:03 - İp: 82.***.**8.45
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Üstteki mesajımı sansürleyen arkadaşın kafası güzelmiş iyi günlerde kullansın. Şimdi mesajımı aynen tekrarlıyorum.

"yoo yoo istanbul yazıyor ama izmirde oturuyorum kayıt olurken farketmedim"

Aferin sana

Tarih: 21 Mayıs 2011, 22:17 - İp: 95.***.**8.11
fatihkucuk
fatihkucuk (üye)
İzmir / Meraklı

Ben buraya kayıt olurken dogum gunumu de dogru girmedim ne tip dolandırıcılar var! belki bu sitede olmayabilir ama tedbir almadan da olmaz.

#fatihkucuk' tarafından 22.05.2011 00:09:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2011, 23:59 - İp: 82.***.**0.188
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Doğum günümü ve yaşadığım şehri öğrendiler ya adıma bankadan kredi de çekerler kesin. En iyisi bilgilerimi değiştireyim

#najdorf' tarafından 22.05.2011 00:12:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2011, 00:09 - İp: 95.***.**8.11