timuruk
timuruk (üye)
Samsun / Amatör

Canon Eos 10 D

yakın zamanda canon eos 10 D almayı düşünüyorum uygun bir tane buldum 1000 YTL. henüz bir amatör olarak bu makinanın kendimi geliştirmede iyi olacağını düşünüyorum. bu makinayı daha önce tecrübe etmiş veya makine hakkında profesyonel bilgisi olan varsa lütfen burada bizimle paylaşsın. artıları ve eksileriyle. bu arada fiyat konusundada fikir verirseniz sevinirim.
teşekkür ederim.

Tarih: 25 Mart 2006, 21:17 - İp: yok
basribaş
basribaş (üye)
Adana / Haber Fotoğrafçısı

Çok güzel bir makina. Eğer herhangibir arızası yoksa kaçırma hemen al..Bende böyle uygun bulsam hemen alırım. Özelliklerine gelince. Pikseli sanırım 6.1 olması lazım. Çekimi harika benim arkadaşımda var şu anda 950 dolar.. Arasıra alıp çekiyorum. Objektifinde iyi olursa değme keyifine ..

Basri BAŞ

Tarih: 26 Mart 2006, 11:32 - İp: 193.***.**6.130
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

galeride, fotoğraf makinesine göre arama yaparsan... kullanan arkadaş çok....

Tarih: 26 Mart 2006, 12:33 - İp: 85.***.**1.139
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bu canon 1OD,20D nin önceki versiyonu mu?Yani bir 350D yada D50 den üst sınıftamı?Çünkü yeni bir model olmamasına rağmen 1000ytl çok değil mi?
O fiyatın altına Eos 300D var.

Tarih: 26 Mart 2006, 14:06 - İp: 81.***.**4.36
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

Forumda 10D ile ilgili bir kaç konu olması gerekiyor. aratırsan bulabilirsin.
bunun yanında okuduklarımdan aklımda kalanları kısaca yazayım.
hatırladığım kadarıyla bugün için eski bir teknolojiye sahip olduğu yazılmıştı. böyle denmesinin en önemli sebebi de uzun açılma süresi.
donanımsal olarak 10 D ye çok benzeyen 350 D nin yazılımına yapılan müdahalelerle 10D ye çok yakın bir makina elde etmek de cabası.

kişisel tavsiyem yukarıda yazdıklarımı kendiniz forum içinde araştırmanız, eğer gerçekten 350D de ile tatmin eden sonuçlar alınabiliyorsa yeni bir 350D alıp, aradaki farkı da daha kaliteli bir lens almak için kullanmanızdır.
ne de olsa fotoğraflarınızın kalitesini makinadan çok objektifiniz etkileyecektir.

umarım yardımcı olmuşumdur.
burak

Tarih: 27 Mart 2006, 04:52 - İp: 84.***.**6.185
  • 1