shaun
shaun (üye)
İzmir / Amatör

Canon D60 & Canon 5d Mark Iı

Herkeze merhabalar. Tekrardan bir soru sormak icin actim bu konuyu..Arkadaslar ben amator olarak fotograf ceken biriyim ama bu sene prof. bir makine alma karari verdim. Aklimdan Mark II geciyordu ama fiyati gercekten cok yuksek. Eger Mark II alirsam lenslerine param kalmiycak .. Lensleri almak icin abim ve babamdan para dilenmem gerekicek Fotografci arkadasim la konustum Canon D60 alabilicegimi soyledi .. ama biraz eski gibi geldi bana o makine.. Ben Mark II den yanayim..ama fiyati canimi sIkiyor..Ustatlar bi yardimci olun 2 makine arasinda cok buyuk fark varmidir ?

Tarih: 3 Mayıs 2012, 11:21 - İp: 195.***.**9.170
alibasarir
alibasarir (üye)
İstanbul / Amatör

5dmark II ile 60d arasında tabiki fark vardır .en önemlisi biri ff öbürü dx ..
öncelikle canon 60d alın bence .18 mp , full hd video çekimi ve bir çok özelliği ile öyle bahsettiğiniz gibi eski bir makinada değildir ve hatta daha 2. yılını bile doldurmamıştır .amatör olarak fotograf çeken birinin 60d ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar ...

5dmark II herkesin hayal ettiği bir makina .eğer param bol beni ancak 5dmark II keser ve ilerleme bu makinayla sağlayacağım diyorsanız isterseniz alabilirsinizde ancak bütçeniz kısıtlıysa ve size extra masraf çıkarıp bütçenizi sarsacaksada uzak durun derim ...

Tarih: 3 Mayıs 2012, 12:01 - İp: 85.***.**0.90
shaun
shaun (üye)
İzmir / Amatör

Ali Bey cok teseekur ederim. Cok yardimci oldunuz

Tarih: 3 Mayıs 2012, 12:44 - İp: 195.***.**9.170
  • 1