hsynhsyn
hsynhsyn (üye)
İstanbul / Amatör

Canon D40 Hakkında Bir Kaç Soru ;

Herkese selamlar sitenize yeni üye oldum bir çok bilgiyi forumunuz sayesinde öğrendim emeği geçen herkese teşekkür ederim.Üniversite öğrencisiyim istanbulda yaşıyorum havacılıkla derinden ilgiliyim ve spotter lık ( havacılık fotoğrafçılığı) meraklısıyım bu hobimi en iyi şekilde icra etmek istiyorum yardımlarınıza bekliyorum.

Gelelim konumuza ;
Araştırmalarım sonucunda 40 D almaya karar verdim profesyonel değilim ama 40 D baya uzun bir süre profesyonel anlama kadar ve sonrası için beni idare edeceğini düşünüyorum.

Bu gün hayyam çarşısına giderek sadece body olarak fiyat araştırması yapacağım.Fakat tecrübesiz olduğum için endişelerim var çok rahat kandırılabilirim şöyleki en iyi fiyatı veren satıcıyla diyaloğa girdiğimde cok rahat kanabilirim , kanmamak için nelere dikkat etmem gerekiyor. Bu yüzden öğrenmek istiyorum.
Birde spot almanın ne gibi dezavantajları var ?
Az çok ortalama fiyatlar ne civarında yada 1000 YTL 1300 YTL arası normal diyebileceğiniz bir fiyat aralığı varsa çok sevinirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim sağlıcakla.

#hsynhsyn' tarafından 30.04.2008 03:40:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2008, 03:37 - İp: 88.***.**2.98
kuklaci
kuklaci (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam'a dün uğradım Canon EOS 40 D gövde fiyatı 1225-1280 $ arası.Sanırım bütçenizi biraz daha zorlamalısınız.

Spot almanın dezavantajı 2 yıl distribütör garantisi olmayışı.Ancak spot satan hayyamdaki dükkanlar 1 ay'dan 1 yıla kadar garanti verebilmektedir.

Tarih: 30 Nisan 2008, 11:10 - İp: 212.***.**4.211
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

merhabalar

"40d bir süre bana yeter" demisiniz. lakin 40d canounun zten en üst düzey makinelerinden biridir.

acaba 400d m demek istediniz. belirtmiş olduğunuz fiyat aralığı da 400d yi anımsattı

(40d'yi garantili 1300-1500- Euro gibi anca alabilirsiniz)

Tarih: 30 Nisan 2008, 12:09 - İp: 85.***.**7.121
hsynhsyn
hsynhsyn (üye)
İstanbul / Amatör

''40 D baya uzun bir süre profesyonel anlama kadar ve sonrası için beni idare edeceğini düşünüyorum.'' bu şekilde dedim . Fiyat aralığı ise örnek amacıyla şu şu fiyat arasındakiler normaldir gibi.

Tarih: 30 Nisan 2008, 12:40 - İp: 88.***.**2.98
  • 1