suayipdemirel
suayipdemirel (üye)
Antalya / Haber Fotoğrafçısı

Canon 650d Spor Muhabirine Olur Mu ?

Herkese merhaba.Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik öğrencisiyim ve bir fotoğraf makinesi almak istiyorum.Daha önce hiç deneyim ve fikir sahibi olmadığım için çok kararsız olduğumdan buradan yardım istemek zorunda kaldım.Öncelikle ileride spor muhabiri olmak istiyorum ve foto muhabirlikte sahip olmak istediğim mesleklerden biri.Canon 650d ilk seviye için bana uygun mudur ? İleride makine'nin lenslerini geliştirerek spor müsabakalarında çekim yapabilirmiyim ? Canon 650d ile 18-55 dc lens ile n11.com'da 1470 lira.İnternetten almak ne kadar güvenli ? Eurisia garantili ürün.Garanti ile ne gibi sıkıntı yaşıyabilirim ? Herkese şimdi'den teşekkürler

Tarih: 7 Ekim 2014, 16:13 - İp: 88.***.**2.114
batuhanturk
batuhanturk (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle merhaba , istediğiniz fotoğraf dalında umarım başarılı olursunuz. Spor fotoğrafçılığı daha çok anı yakalama ve dayanıklılık üzerine kurulu bir fotoğrafçılık, düğün veya doğum fotoğrafçılığı gibi kurgu yapabileceğiniz bir tür değil. Bu dalın en uygun makinası (benim kişisel fikrim) Canon 7D dir. Tam bir hız ve dayanıklılık canavarıdır. Çift işlemcili bir makina dır odak noktalarının hepsi cross type dır. Yani anı yakalamak için çok hızlı bir netleme ve seri peş peşe çekim gerektiğinden 2. el bir Canon 7d işinizi görecektir.

Tarih: 7 Ekim 2014, 16:37 - İp: 88.***.**3.143
suayipdemirel
suayipdemirel (üye)

Eurasia garanti hakkında bilgi verirmisiniz ? Canon 650d alacağım galiba.18:55 DC LENS. Gemel bir görüş lütfen

Tarih: 7 Ekim 2014, 17:51 - İp: 88.***.**2.114
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

spor fotoğrafçılığı için çok uygun olmasa da başlangıç için size uygun olduğunu düşünüyorum.

spor fotoğrafçılığı için lazım olanlar

-sağlam ve cross type af noktası fazla bir body
-yüksek fps hızı
-hızlı odak yapabilen kaliteli bir telezoom lens.
-en önemlisi de fotoğrafçılık hakkında temel bilgiler.

benim okuyarak öğrenebildiklerim bunlar.

Tarih: 8 Ekim 2014, 12:42 - İp: 176.***.**6.176
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

eurasi garantisi de gerçek canon garantisidir.gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

#vendorr' tarafından 08.10.2014 12:46:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ekim 2014, 12:45 - İp: 176.***.**6.176
suayipdemirel
suayipdemirel (üye)

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Giriş seviyesi için makine'nin bana yeterli olacağını düşünüyorum.Ayrıca garanti olayında'da içim rahatladı.

Tarih: 8 Ekim 2014, 13:44 - İp: 88.***.**2.114
  • 1