atakantezel
atakantezel (üye)
Ankara / Meraklı

Canon 650d Olanlar Bakabilir Mi?

Makina hakkında görüşleriniz nelerdir?

Bilgi: 6.Rakamı 1 olan 650dlerde deri soyulması yaşanıyormuş hatalı üretim..

Tarih: 24 Ağustos 2012, 22:31 - İp: 78.***.**7.252
y.can
y.can (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba, bayramdan önce eos650d satın aldım 18-135 stm kit ile açıkçası makinemin seri numarasının 6. rakamı 1 fakat 6. rakamı 1 olan her makinede arıza çıkması söz konusu değilmiş bazılarında çıkabileceği tespit edilniş ve canondan bu konuda uyarı yapılmıştı temmuz ayının sonlarında ise canon bu makineleri ücretsiz olarak elden geçirmeye başladı diye duymuştum.. bu makine henüz resmi olarak türkiyeye gelmedi bu yüzden satın alacağınız makine muhtemelen yurtdışı garantili olacaktır alırken seri numarasına dikkat edersiniz öyle alırsınız. ben bile bile aldım çünkü aceleye geldi bayram öncesinde almayı çok istiyordum 6 yıldır fotoğrafçılıkla uğraşıyorum 4 yıl boyunca canon ps a590is kullandım kendimi geliştirdim şimdi sonunda dslr a terfi edebildim iyikide eos 650 d almışım makineden çok memnunum çok hızlı kullanımı kolay ayarları kolay her yönüyle rahat bir makine kullanım konforuda çok iyi çok dar açılardan çevirilebilir ekran sayesinde çekimler yapabiliyorum kesinlikle bir kusurunu göremedim henüz..

Tarih: 26 Ağustos 2012, 21:08 - İp: 88.***.**6.54
seess2291
seess2291 (üye)
İzmir / Amatör

merhabalar,, 650d makina bildiğiniz üzere dokunmatik ve ekranda fotoyu istediğiniz gibi büyütüp bakabiliyoruz, benim merakım i-phone daki gibi lcd ekranda büyütüp kesme işlemi yapılabiliyormu ? yani yeni bir kare olarak kayıt yapılabiliyormu ?
birde çektiğim fotoları makina üzerinde renkleri ile, kontrastı ile vs. oynama yapamıyorum, böyle bir özellik yokmu?
bu makina ilk makinam ve hiçbirşey bilmiyorum )) teşekkürler saygılar

Tarih: 23 Ekim 2012, 13:25 - İp: 88.***.**3.120
sysop
sysop (üye)
Antalya / Meraklı

D5100 ün özellikleri
600D nin biraz daha büyük gövdesi ve ergonomisi derken 650D tam istediğim makine olarak piyasaya sürüldü ama fiyatı Türkiye'de çok abarttılar.Teknoloji mağazalarından gazı alan yurtdışı ürünü satan spot satıcıları da fiyatları aşırı abartınca evdeki hesap çarşıya uymadı..
Neyse uzun lafın kısası bahsettiğim makineleri araştırdıysanız ve size uygunsa 650D cidden çok iyi özelliklere sahip bi makina..

Tarih: 27 Ekim 2012, 20:59 - İp: 78.***.**4.247
taner882
taner882 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

kesinlikle almanızı tavsiye derim çok hızlı ve çok kaliteli...

Tarih: 5 Kasım 2012, 19:14 - İp: 78.***.**2.172
  • 1