haceoz
haceoz (üye)
Ankara / Amatör

Canon 650d İçin Tepe Flaş Hk.

Öncelikle Herkese Merhaba,

Aranıza yeni katıldım ve yeni bir DSLR kullanıcısıyım. Tepe flaşı konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Kullandığınız, tavsiye edeceğiniz ve Fiyat/Performans konusunda iyi olan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Tarih: 12 Şubat 2014, 22:51 - İp: 78.***.**6.103
roketadam
roketadam (üye)
İzmir / Amatör

Yongnuo ürünlerine bakabilirsiniz. TTL ve HSS olsun diyorsanız YN-568EX f/p yüksektir. Manuel olsun bizim olsun diyorsanız YN-560 III ve bir adet RF 603 tetikleyici ile alıcıya gerek kalmadan işinizi görebilirsiniz. YN-568EX alacaksanız eğer TTL ve HSS olarak tetiklemek istiyorsanız YN-622c tetikleyici almanız gerekiyor iki adet.

Tarih: 12 Şubat 2014, 23:24 - İp: 85.***.**6.178
haceoz
haceoz (üye)
Ankara / Amatör

Cevap için teşekkürler. TTL ve HSS özellikleri nelerdir? Bunları da açıklayabilir misiniz?

Tarih: 13 Şubat 2014, 13:22 - İp: 85.***.**3.61
roketadam
roketadam (üye)
İzmir / Amatör

TTL sistemini otomatik flash olarak düşünebilirsiniz. Makine lensin içinden ışık ölçümü yapıyor ve flasha hangi güçte patlayacağını söylüyor. Manuel flashlarda ise hangi güçte patlayacağını siz belirliyorsunuz. Manuel mod TTL flashlarda da var tabi.

HSS ise yüksek perde hızlarında patlamasını sağlıyor. Bunun için gövdenin de HSS'yi desteklemesi gerekiyor. Normal patlamada en yüksek 1/250 veya 1/200 perde hızlarında patlayabiliyor daha hızlı olunca ya tamamen karanlık çıkar ya da fotoğrafın en üst bölümü aydınlanmış olur çünkü flash yeterince hızlı patlayamıyor. HSS'de perdenin açık aralığını takip ederek bizim gözle algılayamacağımız hızda sürekli patlıyor.

İlk bölümü okuyun.

http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=70

Tarih: 13 Şubat 2014, 13:39 - İp: 85.***.**6.178
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 430 EX II kullanıyorum tavsiye ederim.. Piyasada 700 lira gibi bir fiyatla bulabiliyorsunuz.

Tarih: 13 Şubat 2014, 17:29 - İp: 94.***.**7.70
  • 1