tarikbll
tarikbll (üye)
Adana / Amatör

Canon 60 D Yeni Kullanıcı Sorun

3 haftalık canon 60 d kullanıcısıyım..bugün çekim yapmak için makinemi elime aldım çekim yaptım.çektigim fotolara bakmak için ekrana baktıgımda bazen ekranı tamamen kaplayan bazen çok ufak bazende yarı ekranı kaplayan simsiyah bir ekran yanıp sönüyor..çektigim fotografları bilgisayara attıgımda sorun yok resim normal çıkıyor ..daha dikkatli baktım sadece ışık olan yerler yanıp sönüyor ışıksız ortamda çekim yaptıgında flaş kullandıgında enstantaneyi yükselttiginde zoom yaptıgında ekranda böyle sorun olmuyor..manuel modda çekim yapıyorum hep. sorun olunca AV TV P modlarında da çekim yaptım ama sorun devam ediyor..

Tarih: 17 Eylül 2013, 13:33 - İp: 81.***.**4.72
contolaf
contolaf (üye)
Aydın / Amatör

Menüde vurgu uyarısı bölümü var, o bölüm açık olarak seçilmiş ve fotoğraftaki patlayan aşırı ışık alan yerleri gösteriyor. Yani makinanızda sorun yok. O özelliği kapalı olarak ayarlarsanız yanıp sönmeler olmayacaktır.

Tarih: 17 Eylül 2013, 16:46 - İp: 88.***.**8.3
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Contolaf arkadaşımızın dediği doğru.Ben biraz daha konuyu açayım.Eğer ekranda yanıp sönen yerler varsa bu sizin hatalı pozladığınızı gösterir,yani siz bu ışıklar yanıp sönmeyinceye kadar çekim yaparsanız doğru pozlamayı buldunuz demektir.Tabi sıradışı fotoğraflar vardır bunları kastetmiyorum, ama eğer daha işin başındaysanız doğru pozlamayı öğrenmeniz açısından faydalıdır.

#atilla61' tarafından 17.09.2013 18:06:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2013, 18:00 - İp: 217.***.**4.249
  • 1