emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 500d Almam Konusunda Fikirleriniz.

Öncelikle merhaba,
Aranıza yeni katıldım, internette Canon 500D Modelini araştırırken forumunuzu buldum, benim için çok faydalı olacağını düşünerek sizden fikir almayı düşündüm.
Profesyonel bi fotoğrafcı değilim fakat iyi bir fotoğraf makinası kullanmak istiyorum, başta akvaryum hobim var ve balıklarımın güzel resimlerini çekmek istediğim kadar genel olarakta kullanabileceğim bir makina ihtiyacım var. Gerek forumunuzda gerekse internet araştırmalarında kendime Canon 500d almaya karar verdim, acaba doğru bi karar mı aldım? Lens olarak ne kullanmam gerekir bu cihazda, üzerinde genel olarak 18-55 var bana yeterli gelirmi? ayrıca bu makinayı nereden temin etmeliyim, internet sitelerinde garantili olarak 1340tl den başlıyor fiyatları, bu cihazı yurtdışından temin etsem nasıl olur acaba, ilerde bi sıkıntı çekermiyim, sonuçta türkiye garantisi olmuyacak, garanti gereksinimi durumlar olur mu? yurtdışından temin etsemde yaklaşık 1050-1100tl arasına temin edeceğim. Makina konusunda ve satın alamam konusunda siz bilgili dostlarımızdan yardım bekliyorum.
Saygılar
Emrah YILMAZ

Tarih: 18 Ocak 2011, 23:42 - İp: 88.***.**0.7
dr_deniz
dr_deniz (üye)
Van / Amatör

Benim aldığım çok uygun fiyata Türkiye garantili satan biryer var bence ordan gönül rahatlığı ile alabilirsin istersen iletişim bilgilerini paylaşırım... Ben 1 hafta önce 550 D aldım çok memnunum tavsiye ederim size de... yanında farklı lesn seçenekleri de sorabilirsiniz...

Tarih: 18 Ocak 2011, 23:56 - İp: 85.***.**8.224
emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

dr-deniz bey sizin yazılarınızı okuduktan sonra size mesaj attım zaten mesaj kutunuza bakarsanız sevinirim.

Tarih: 19 Ocak 2011, 00:05 - İp: 88.***.**0.7
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

dr denız bey ben de sıze ozel mesaj attım bana da ordan aldıgınız yerı belırtırsenız sevınırım

Tarih: 19 Ocak 2011, 04:37 - İp: 88.***.**8.46
emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

500d hakkında bana yardımcı olabilecek başka kimse yok mu Bu cihazda garanti durumu ne derece önemli? Yani spot mal alırsam başım ağrırmı ilerde?

Tarih: 19 Ocak 2011, 19:33 - İp: 85.***.**4.54
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

bak arkadaşım.bende yeni nikon d90 aldım dr. deniz in aldığı satıcıdan.çok memnun kaldım. hediyelerde cabasıydı. herşey faturalı ve garanti kartları imzalı geldi. hediyelerde öyle çakma değildi kaliteli ürünlerdi. sandisk 8gb hafıza kartı-çanta-alman malı filtreler-temizlik seti vs.
spot diyorsun ama şöyle bir problem var. bu iş şans işi alırsın spot arızalı çıkar yada bi süre sonra arıza verir ne olacak bi düşün bakalım? söyleyeyim sana ELİNDE PATLAR. Garantili alsan yine arızalı çıkabilir üretim hatasıdır götürür geri verirsin.

lens için ise 500d de 18-55 lens geliyor.paran varsa 18-55 lensi alma 18-135 mm lens alırsın sana yeter.uzun süre lens almazsın emin ol.kendini geliştirince nasıl bi lens alman gerektiğini anlarsın sonra alırsın. önce makineni al ekstra lenslere yüklenme derim.

Tarih: 19 Ocak 2011, 19:44 - İp: 85.***.**2.183
emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

Garantili almak içinde garanti sağlayan firmanın kaliteli olması lazım, bugün erkayalarla görüştüm en son 1500tl olur dediler 500d için, fakat üzerine basa basa farklı bir garanti alcaksan çok dikkatli olmam gerektiğini, garanti durumlarında aylarca makinen sıradan bir serviste bekleyebilir dediler. diğer garantili cihazlar 1400 9 taksit, spot cihazlar 1200 hatta yurtdışından getiren kişiler 1100e veriyorlar.

Tarih: 19 Ocak 2011, 20:02 - İp: 85.***.**4.54
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

evet doğru diyorsun. ben zaten nikon d90 aldım. nikon un türkiyede duru elektronik, karfo gibi kuruluşlar getiriyor. aldığım ürünün de bu kuruluşlardan birinin garanti bandı var ismini reklam olmasın diye vermeyeyim.

Tarih: 19 Ocak 2011, 20:08 - İp: 85.***.**2.183
  • 1