salimbaysal
salimbaysal (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 450d - Nikon D70

2 makina arasındaki +- leri ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

Tarih: 15 Haziran 2009, 16:36 - İp: 78.***.**3.32
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

D70 gibi eski gövdeleri pek sözkonusu etmeden daha yeni nikon gövdeleri alternetif seçenek olarak görmek, bence daha uygun olur.. Mesela; Canon 450d - Nikon D5000 arasında seçim yapmak daha iyi başlangıç olacaktır..

Tarih: 15 Haziran 2009, 18:26 - İp: 78.***.**7.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

+/ -

450d +
d70 -
daha fazla acmaya gerek gormuyorum

Tarih: 15 Haziran 2009, 23:23 - İp: 78.***.**5.172
emrahsevim
emrahsevim (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D70'i hiç kullanmadım. Ancak 450D için söyleyebileceklerim özetle şöyle olurdu :

+ Hafif, taşıması kolay
+ Kişisel görüşüm, bu makineyle fotoğraf çekmenin başlıbaşına bir zevk olduğu
+ Bence giriş seviyesi için en ideal makine
- Sadece EF-S lensleri destekliyor, EF serisi lensleri kullanamadığınız için, ileride terfi düşünürseniz hem makineyi, hem de elinizdeki EF-S lensi / lensleri elden çıkarmak zorunda kalırsınız. Bu da yeni makine, yeni lensler, yeni yan ekipman vs.. anlamına geliyor. Yani sıfırdan başlangıç gibi bir nevi.
* İlla ki Canon'sa, hem EF hem de EF-S lensleri destekleyen 50D daha iyi bir tercih olabilir. Ama giriş üüzeyi için bu makine bir numara büyük sayılabilir. İkisinin arasında da hemen hemen iki katı geçen bir fiyat farkı var zaten.

Tarih: 16 Haziran 2009, 01:17 - İp: 88.***.**6.12
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

- Sadece EF-S lensleri destekliyor, EF serisi lensleri kullanamadığınız için, ileride terfi düşünürseniz hem makineyi, hem de elinizdeki EF-S lensi / lensleri elden çıkarmak zorunda kalırsınız. Bu da yeni makine, yeni lensler, yeni yan ekipman vs.. anlamına geliyor. Yani sıfırdan başlangıç gibi bir nevi.

* İlla ki Canon'sa, hem EF hem de EF-S lensleri destekleyen 50D daha iyi bir tercih olabilir. Ama giriş üüzeyi için bu makine bir numara büyük sayılabilir. İkisinin arasında da hemen hemen iki katı geçen bir fiyat farkı var zaten.

Çok yanlış bir bilgi verdiğinizin dolayısıyla da yanlış yönlendirdiğinizin farkındamısınız? Lütfen makineler hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan tavsiye niteliğinde yorum yazıp insanları yanlış yönlendirmeyin.

Canon un tüm modelleri, EF serisi lensleri destekler bahsettiğiniz konu Nikon D40/D40x/D60 ve D5000 için geçerli bir durumdur. Nikon sözkonusu seri gövdelerde AF motoru bulundurmadığı için sadece AF-S serisi lenslerinde Otomatik odaklama (AF) yapabilmektedir. AF serisi lenslerinde otomatik odaklama yapamaz ama lens yine de uyumludur yani manuel odaklama ile de kullanılabilir.

Salimbaysal;
Bence de Canon 450D daha uygun bir seçim olur.

Tarih: 16 Haziran 2009, 07:41 - İp: 78.***.**5.148
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu ikisi arasında seçim olacaksa ve canon markası seviliyorsa bence 450D derim. Fiyat performans açısında şimdilerde en hitlerin başında gelir. Ben modelden çok canona güvendiğim için size 450D yi öneririm.

450D nin benim için en büyük handikapı (sayılmazda arayacak olursak) küçük olmasıdır.

450D alırsan teknik olarak buradaki kullanıcılardan yararlanabilirsiniz. Ve bence bu gerçekten yabana atılmayacak bir artıdır. Çünkü olmaz olmaz bir sorunla karşı karşıya kalırsan size buradan yardım edecek sağlam arkadaşlar bulunmaktadır. Özelliklede savege24 nickli arkadaş. Kendisi elinden geldiğince 450D kullananları bilgilendirir..

hatta benimde bir arkadaşıma bu modeli almak için konu açtığımı görebilirsin. Aslında bende almayı düşünmüştüm bi ara. Ama araya başka nedenler girince askıya almak zorunda kaldım. Ama bu modeli sevdim ben. :-))

alttaki linkte 450d türkçe incelemesi vardır bakabilirsiniz.
http://televidyon.com/p/761/canon-eos-450d/

Tarih: 16 Haziran 2009, 08:06 - İp: 88.***.**4.2
salimbaysal
salimbaysal (üye)
İstanbul / Meraklı

ilginiz için çok teşekkürler arkadaşlar.

Tarih: 22 Haziran 2009, 01:58 - İp: 78.***.**9.47
  • 1