kara_karga
kara_karga (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Canon 450d Body?

merhaba,
canon 450d body alıp kaliteli bir objektif takmayı düşünüyorum. body olarak sadece gittigidiyor.com'da yurtdışından getirilen modellerde bulabildim. ilk sorum bazıları japonyadan getirdiklerini iddia etmişler (kiss x2), bazıları da amerikadan (rebel xis). bu ürünlere güvenilir mis sizce? bir de bu modeller arasında fark var mı? varsa hangisi daha iyi...

Tarih: 14 Ekim 2008, 23:11 - İp: 88.***.**3.176
biocem
biocem (üye)
Zonguldak / Meraklı

Bildiğim kadarıyla bu ürünün 3 değişik versiyonu var kissx2 uzakdoğu da satılan versiyonu...abd versiyonu fiyat olarak biraz daha pahalı ama satıcılar abd versiyonunu yani rebel xs yi tavsiye ediyolar...

Tarih: 15 Ekim 2008, 00:21 - İp: 88.***.**6.25
kara_karga
kara_karga (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

yanıt için teşekkürler. peki sizce nikon d60 nasıl? uzun süredir canon 450d ile nikon d60 arasında karar veremiyordum. şimdi teknosadan 1099 ytlye nikon d60 almayı düşünüyorum(fiyat performans oranı iyi gibi geldi). her ikisinde de (450d ve d60) 18-55 objektif var. gövdeler arasında büyük bir fark var mı? objektifler vr değil, vr objektifli sadece gittigidiyor.com da var ama orada da yurtiçi garanti yok sanırım, o yüzden pek güvenemiyorum. her geçen gün kafam daha da karışıyor.

sizce başlangıç için, biraz riske ve zahemete katlanıp yurtdışından sadece gövde getirtip iyi bir objektif takmak mı daha mantıklı olur yoksa yurtiçinden 18-55 takılı makina almak mı?

teşekkürler...

Tarih: 15 Ekim 2008, 13:03 - İp: 88.***.**0.63
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın ''kara_karga'';
Canon'un 450D modeli, Japonya, ABD ve Avrupa'da farklı model uzantılarıyla satılıyor olup esasında aynı makinedir.
Nikon D60 da güzel bir giriş seviyesi makine olmak la birlikte Canon EOS 450D'nin rakibi değildir.Nikon'un D40, D40x ve D60 modelleri; Canon'un EOS 1000D serisine karşılık gelmekte.450D, gövde olarak D60'tan daha üstün bir makine.Eğer her iki modeli de elinize alıp inceleyecek olursanız, bunu siz de hissedeceksiniz zaten.
Makineyi yada lensi spot yani yurt dışı garantili alacaksanız, bence gittigidiyor'dan sipariş etmek yada yurtdışından getirtmek gibi daha riskli seçenekler yerine İstanbul Hayyam pasajındaki mağazalardan almanızı tavsiye derim.Çünki hem alacağınız ürünü fiyat olarak abd fiyatına yakın bir fiyatla bulabilirsiniz, hem de bir sorun karşısında direk muhatabınız olur.üstelik Hayyam'daki biçok mağaza, yıllardır bu işi yaptıklarından yeterince güven oluşturdular.Benim arkadaşım, 5500 dolar verip Nikon D3 aldı mesela.
Makineye lens tercihinie gelince..Tüm markaların giriş seviye modellerinin kit lensleri çok kaliteli olmamakla birlikte Nikon ve Pentax'ın kit lensleri, muadili olan Canon kit lenslere göre daha kalitelidir.Örneğin Nikon'un 18-55'i, Canon'un 18-55'inden daha kalitelidir.Ancak bir SLR makinenin gerçek kalitesini alabilmeniz için model ne olursa olsun üzerine kaliteli bir objektif takmak şart tabii ojektif için ayırdığınız bütçenizi ve çekim amacınızı (yani ne tür çekimler yapacağınızı) belirtmediğiniz için şu objektifi alın yada almayın gibi bi tavsiyede bulunamıyorum..

Not:düzeltmeler imla hatası içindir..

#aeron' tarafından 16.10.2008 00:10:44 tarihinde düzenlendi.

#aeron' tarafından 16.10.2008 00:11:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ekim 2008, 00:05 - İp: 88.***.**8.177
kara_karga
kara_karga (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

yanıt için çok teşekkürler aeron. kafamdaki bir çok soruya sayenizde yanıt bulmuş oldum. buradaki (eskişehir) bir fotoğrafçıda sizin dediğiniz gibi hayyam çarşısını önerdi. artık istanbula bir yolculuk yapmak farz oldu

bu arada dediğiniz gibi amerika fiyatlarını görünce nerdeyse makina almaktan vazgeçecektim. aradaki bu kadar fiyat farkını görünce insan sömürüldüğünü hissediyor doğal olarak. isyan etmemek elde değil...

yanıtlar için tekrar teşekkürler...

Tarih: 16 Ekim 2008, 03:20 - İp: 78.***.**4.23
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Türkiye'de vergiler bir yana,markanın ana mümessilinin ve de perakende satışı yapan mağazaların kar oranı da çok fazla.. bu nedenlerden dolayı da tüketici böyle kaçak yollarla ülkeye sokulmuş ürünlere yöneliyor maalesef..Ben, fotoğrafçılık adına kullandığım tüm ürünleri bugüne kadar hep spot aldım ve de hiçbir sorun yaşamadım..

Tarih: 16 Ekim 2008, 08:39 - İp: 88.***.**1.121
kara_karga
kara_karga (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

hayyam çarşısında bildiğiniz ucuz ve güvenilir bir yer var mı? istanbullu bi arkadaşa aldırmayı düşünüyorum da, o da pek bilmiyor sanırım hayyam çarşısını.

Tarih: 16 Ekim 2008, 19:48 - İp: 88.***.**2.181
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Hayyam'da tanıdığım ve de güvendiğim mağaza sahibi arkadaşlarım var ancak burdan direk yazarsam reklama girmiş olur ve forum kurallarına da aykırı zaten.O nedenle size özelden mesaj atarak bildiriyorum mağaza isimlerini.

Tarih: 16 Ekim 2008, 21:07 - İp: 88.***.**2.200
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

450D daha iyi çünki internette hakkında daha az şikayet yazılıyor.

Tarih: 2 Kasım 2008, 04:02 - İp: 85.***.**8.28
fthesnlk
fthesnlk (üye)
İstanbul / Amatör

sayın aeron ( veya bilen başka bir arkadaş) ,

hayyam'da güvenilir bir kaç dükkan ismi bende alabilrimiyim, yarın gitmeyi düşünüyorum.

Benim seçimimde 450 D'den yana olacak,sonradan ihtiyaçlarıma göre ve öğrendikçe objektif düşünüyorum.Hazır konuya dalmışken en çok çekimini yapacağımı düşündüğüm konular: doğa , motorsporları ( F1 gibi fazla hızlı değil ,Ralli) portre , macro vb. bunun için doğru mu düşünüyorum bilmiyorum, 18-55 kit olarak verilenin yanısıra;

Sigma 70-300 APO DG
Tamron AF 55-200 Di II
Tamron 70-300 AF Di LD

bunlardan birini düşünüyorum,yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

#fthesnlk' tarafından 12.03.2010 11:08:01 tarihinde düzenlendi.

#fthesnlk' tarafından 12.03.2010 23:59:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mart 2010, 10:48 - İp: 85.***.**6.67
20354891
20354891 (üye)
İstanbul / Amatör

selam bende hayyamdaki o iş yerlerinin isimlerini rica etsem özelden maj atabilirmisniz bende ilk defa oraya gidicem ve kimseye de güvenemiyorum.

Tarih: 9 Nisan 2010, 23:30 - İp: 85.***.**8.182