elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 450d

Merhaba arkadaşlar. Temmuz ayı içerisinde hayyamdan 2.el canon 450D almayı düşünüyorum. Sizlerden ricam belirteceğim özelliklerdeki bir canon 450D ye verilebilecek ücreti belirtmeniz. İlk defa dslr alacağım için ederinden fazla para vermek istemiyorum yani kandırılmak istemiyorum. İstediğim özellikler :
- perde sayısı EN FAZLA 14.000 olmalı
- kit lensi 18-55 IS olmalı
- çok fazla deforme olmamış,üzerinde bariz aşınmalar ve herhangi bir yerinde arıza olmayan özelliklerde olsun istiyorum.
Kısacası yukarıda belirttiğim özelliklerde bir canon 450D ye ...... TL den fazla verilmez cümlesindeki boşluğu doldurmanız.Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 30 Haziran 2012, 13:14 - İp: 78.***.**3.44
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

Kimse yardımcı olmayacak mı ?

Tarih: 1 Temmuz 2012, 22:52 - İp: 78.***.**7.3
liteon
liteon (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.sahibinden.com/fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-slr-canon-eos-450d?viewType=Gallery

Linkteki ve benzer sitelerdeki ilanları inceleyin.(Verdiğim linkteki makinelere o fiyatları vermek yerine sıfır 1100D almak bence daha mantıklı.)
Hayyam'dan almayı düşündüğünüzü söylemişsiniz; bilen biriyle gidin fiyat sorun. Pazarlık edin. Kolay gelsin.

Tarih: 2 Temmuz 2012, 00:25 - İp: 78.***.**8.250
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

sahibinden.com sitesini takip ediyorum zaten ama birbirinden çok farklı fiyatlarda var. mesela 450D body + 18-55 kit lens fiyatı olarak biri 650 yazmış diğeri 1.100 tl arada oldukça fark var bunun nedenini anlamış değilim.Halbuki aynı makine yani.Ne kadar temiz olursa olsun bu kadar fark edeceğini sanmıyorum. o yüzden de burdan öneri almak istedim. Daha önce hayyama hiç gitmedim ilk defa gideceğim ve malesef çevremde bu konuyla ilgilenen kimse yok. Çok teşekkür ederim.

Tarih: 2 Temmuz 2012, 12:33 - İp: 78.***.**6.145
liteon
liteon (üye)
İstanbul / Amatör

Gördüğüm kadarıyla fiyat farkının nedeni makinenin yanına tele lens veya başka aksesuarlar eklenmesi. Bana göre 450D ve kit lensin ederi en fazla 650-700 liradır. Ama bu miktara 100-200 lira ekleyip sıfır 1100D almak bence daha mantıklı. İkinci el ürün alırken bilen birinin yardımı çok önemli. Ama tanıdık yoksa tavsiye edilen kişi ve dükkanlara yönelin.
Hayyam'da alışveriş yaparken dikkatli olun. Genelde fiyatları kafalarına göre ve fazla fazla söylüyorlar.

Tarih: 2 Temmuz 2012, 13:00 - İp: 78.***.**0.120
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

600 TL :
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-acil-satilik-canon-eos-450d-tripod-92387370/detay
1.100 TL
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-450-d-18-55-lowerpro-9-000-shutter-91375803/detay

bahsettiğim olay bu işte arada 500 TL fark var.Benimde bütçem en fazla 700 TL olduğu için araştırmalarıma göre bu fiyata alabileceğim en iyi makinenin 450D olduğuna karar verdim. Peki hayyamda bana önerebileceğiniz dükkanlar var mı ?

Tarih: 2 Temmuz 2012, 13:14 - İp: 78.***.**0.50
liteon
liteon (üye)
İstanbul / Amatör

Bence ilki normal fiyat. Çünkü makine en fazla o kadar eder. Ama perde sayısını yazmamış. İkincisi ise çok çok fazla bir meblağ. Kesinlikle ve kesinlikle o kadar etmez.
Maalesef Hayyam'da önerebileceğim bir dükkan yok. Ama şunu söyleyebilirim. Sahibinden'de gördüğünüz bir ürünü Get sistemiyle alırsanız ürün gelir, denersiniz. Beğenirseniz onay verir alırsınız. Beğenmezseniz bir hafta içinde koşulsuz iade hakkınız da var. Bu süre içinde makinede bir sorun varsa görürsünüz yoksa zaten sorun yok. Üstelik iade sürecinde kargo masraflarını da satıcı üstlenmek zorunda. Yanılmıyorsam benzer sitelerde de durum böyle.

Tarih: 2 Temmuz 2012, 13:34 - İp: 78.***.**0.120
elifxx
elifxx (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle uzun uzun anlattığınız için teşekkür ederim siz söyledikten sonra bu sistemi araştırdım fakat ödemeyi kredi kartıyla yapıyormuşuz ki malesef kredi kartı kullanmıyorum.(malum öğrenci milleti)

Tarih: 2 Temmuz 2012, 13:52 - İp: 78.***.**0.50
  • 1