tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

Canon 40d Mi, Sony A700 Mü? Acil

SONY A 700'ÜN SENSÖRÜ VE MEGAPİKSELİ BİRAZ DAHA BÜYÜK, LCD MONİTÖRÜ DAHA YÜKSEK PİKSEL VE HDMI ÇIKIŞI VAR. AMA CANON'UN DA LENS SEÇENEĞİ FAZLA KARAR VEREMİYORUM...YARDIM

Tarih: 30 Aralık 2013, 12:11 - İp: 94.***.**8.117
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

A700tıklayın

burada karşılaştırma var a700 bi gıdım daha iyi görünüyor.

Tarih: 30 Aralık 2013, 17:35 - İp: 151.***.**2.69
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

A700'u aldiniz, kullandiniz - arada 1-2 de ilave lens aldiniz ...

Makina eskidi/bozuldu/biktiniz - bir yeni/ust model DSLR'ye gecmek istiyorsunuz ...

Istiyorsunuz ama gideceginiz yer yok. Sony DSLR uretimini bitirdigi gibi, onun uzerine cikardigi DSLT ( gecirgen aynali ) serisini de artik uretmemeye karar verdi . Bundan sonrasi yeni cikmis E lens mount'lu aynasiz - uzerine Alpha serisi lensleri direk takamayacaginiz.

Hadi makina zaten eskidi, oldu cöp diyelim de elinizdeki eski lens(ler)ne olacak ? Uzerine takabileceginiz baska makina yok

Tarih: 30 Aralık 2013, 19:33 - İp: 96.***.**5.17
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

paperman hocam Sony A bayonetini bırakmayacağını açıkladı. Sadece SLT ya da DSLR sisteminden vazgeçebilir. Tahminen aynasız A bayonet makineler göreceğiz.

Tarih: 30 Aralık 2013, 20:44 - İp: 78.***.**1.162
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

zaten Canon 40D'yi düşünmemin nedeni lens çeşitliliği, ama esas merak ettiğim fotoğraf kalitesi ve keskinliği

Tarih: 30 Aralık 2013, 20:50 - İp: 94.***.**0.11
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

şu anda Sony R1 kullanıyorum ve aslında tek sorun portre çekimlerinde...yoksa fotoğraf kalitesi ve geniş açısı R1'de üst düzey

Tarih: 30 Aralık 2013, 20:53 - İp: 94.***.**0.11
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

keskinlik kullanıcıya bağlıdır en çok.

Tarih: 31 Aralık 2013, 08:52 - İp: 151.***.**2.69
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

" paperman hocam Sony A bayonetini bırakmayacağını açıkladı. Sadece SLT ya da DSLR sisteminden vazgeçebilir. Tahminen aynasız A bayonet makineler göreceğiz. "

Piyasada halen Alpha serisi makine satarken aksini soylemeleri zaten guc - kullanicinin duymak istedigini soyluyorlar yoksa kimseye A77 vs satamazlar ... Sanirim yaz aylarindan kalma bir aciklama. Eldeki DSLT stoklari bitince her zaman yaptiklarini yapacaklardir muhtemelen.

Full Frame'de E mount'a karar kilmisken, zaten E mount ( APS-C icin olani ) kullanan NEX tarzi aynasizlara niye Alpha mount koysunlar ki diye dusunuyor insan. Ayni anda 2 seri lens uretmek de ne kadar akil kari ? O kucucuk makinalarda buyuk lenslerin durusu da komik olur.

Bekleyip gorecegiz ... Arada Alpha serisi alanlar bence kumar oynamis olurlar

Tarih: 31 Aralık 2013, 12:33 - İp: 96.***.**5.17
  • 1