goobbless
goobbless (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 400d Mi Pentax K10 Mu..

slm arkadaşlar... ben de bir fotoğraf müptelasıyım ama ne var ki bir makinada karar kılıp aktif çekim yapamıorum. her kafadan bi ses çıkıo. hocamız canona güvenin ama lens nikonun daha iii dedi, birbaşkası neden pentax düşünmüorsun o kadar para vermene ne gerek var markaya dedi en ii si nikon diyenlerde var..
şimdi seçenekleri 2 ye indirdim arkadaşlar canon 400d mi pentax k10 mu yada bu fiyat aralığında başka ne önere bilirsiniz..
ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorumm..

Tarih: 20 Mayıs 2008, 23:58 - İp: 212.***.**5.99
goobbless
goobbless (üye)
İstanbul / Amatör

yaw bu iş çok pahalıı..

önceliğim ikisini de istiyorum..=)

iii bir tele için nekadar fiyat ortalaması çıkar. macro için ne kadar..

Tarih: 21 Mayıs 2008, 23:01 - İp: 212.***.**5.77
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

maalesef dediğin gibi fotoğraf ekipmanları çok pahalı..ben de makinemi aldıktan birbuçuk sene sonra anca yeni lens alabilmiştim. iyi bir tele derken mesela Canon'un 70-200 f/4 L IS lensi vardır ki yeryüzünde görebileceğin en iyi tele zoom lenslerden olup hatta bazı lens inceleme sitelerinde ''canon'un bugüne kadar yaptığı en iyi tele zoom lens'' olarak yorum yapılırFiyatı ise spot olarak 1300 dolar civarında.ama vereceğin paranın her kuruşunu sonuna kadar hakeden bir lens.titreşim önleme sistemine sahip olmayan bir alt modeli ise yine spotta 800 YTL civarında bulabilirsin.eğer titreşim önlemeye ihtiyacın yoksa aralarında görüntü kalitesi olarak bir fark yok.
Makro lensler ise nispeten daha ekonimkler..Mesela tevsiye debileceğim Tamron 90 mm f/2.8 SP Makro var..spot 550 YTL civarında bulabilirsin..Yine Sigma'nın 70 mm f/2.8 EX DG lensi var ki bu lensi ben de kendi makineme de almayı düşünüyorum.Son derece keskin görüntü ve detay üreten, EISA ve TIPA ödüllü bir lens..Spotunun fiyatını bilmiyorum ama garantilisi 750 YTL civarındaydı..

Tarih: 22 Mayıs 2008, 00:06 - İp: 88.***.**7.24
b_y_21_19
b_y_21_19 (üye)
Zonguldak / Özel Gün Fotoğrafçısı

bu ıkısı arasında tercıh yapacaksan canon derım cok fazla farkları olmadııg ıcın . pekı nede canon dersen guven meselesı. saygılarrr

Tarih: 22 Mayıs 2008, 12:35 - İp: 88.***.**5.102