can_k
can_k (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 400d Hakkında

İyi günler.

Öncelikle aranıza çok yeni katıldım.Üniversite öğrencisiyim , iletişim fakültesi-medya bölümünde okuyorum.Ve bu zamanlarda hem dersler gereği hem de ileride bana , işim gereğide , hep lazım olacak dijital slr bir makine almak istiyorum.Henüz amatörüm ama uzun zamandır fotoğrafa ilgim vardır.

Özete gelirsek ; aklımda olan 2 makine var.nikon d80 ve canon 400d.Fiyat ve kaliteyi baz alırsak bu iki makine benim için ideal görünüyor.Çünkü 1 milyarın üzeri bir rakam vermek istemiyorum.canon d400 ün spot ve bütün parçalarını içeren fiyatı 800-900 dolar arası diye biliyorum dorumudur? Önerirmisiniz?

Tarih: 11 Ekim 2007, 14:09 - İp: 88.***.**8.143
can_k
can_k (üye)
İstanbul / Amatör

konuya bakan 63 arkadaşında mı konu hakkında hiç ama hiç bir bilgisi yok.... platform olarak başarılı ama forumdaki etkileşim çok düşük bence.

Tarih: 11 Ekim 2007, 23:24 - İp: 88.***.**2.154
gds400
gds400 (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar.
400D yi enfazla 1 ay önce spot olarak 850 USD ye aldım.Fiyatlar bu civarda..

Saygılar..

Tarih: 12 Ekim 2007, 00:02 - İp: 85.***.**4.98
can_k
can_k (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler peki Önerir misiniz

Tarih: 12 Ekim 2007, 10:12 - İp: 88.***.**0.142
kaanceyhan
kaanceyhan (üye)
Antalya / Amatör

Selam
Ben 400d kullanıyorum yaklaşık 4-5 aydır. Sony H1'den 400D'ye geçtim. Şu an için memnunum. Ama Body küçüklüğünden kaynaklanan sıkıntıları var. Büyük objektif ve flash kullanacaksanız grip şart. ama ebatlarının uygunluğu ve performansı şimdilik ihtiyacımı karşılıyor ve ileridede 2. makine olarak hep yanımda taşımayı planlıyorum.
Genel manada 400d ebat performans olarak geyet yeterli bence.
Özellik olarakta makineyi hangi konularda kullanacağınız ve ekipmanlarınız ile alakalı.
Eğer hiç D-SLR kullanmadıysanız 400d ihtiyacınızı fazlasıyla görebilir.
Body sizin için önemliyse 400d-D80-A100 (yeni modelleri de) birebir görmenizde fayda var.

Tarih: 12 Ekim 2007, 11:38 - İp: 85.***.**5.61
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

cok kolay kullanimli, kaliteli ve keskin sonuclar veren bir makina. bu makina her dergide üst siralarda yerini alan ve yeni cikan markalara bile kafa tutan bir makinadir.

tek sorun ise beraberinde gelen kit-lens. bunu almadan ekstra bir objektif almak cok daha yararli olur. bu arada fiyati digertlerine göre cok cazip.

kesinlikle tavsiye ediyorum..

Tarih: 12 Ekim 2007, 12:45 - İp: 91.***.**9.159
gs-erol
gs-erol (üye)
Kırklareli / Stüdyo Fotoğrafçısı

selamlar.. iyi bayramlar... sekiz ay önce canon400d makine aldım..baştan biraz zorlandım ama makine gerçekten çok iyi
yalnız yanına yedek bir objektf alırsanız daha iyi olur bence bu objektif bulunduğunuz konuma göre değişir.buna sizin karar vermeniz gerek...

Tarih: 12 Ekim 2007, 13:01 - İp: 85.***.**2.6
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Merhabalar..Öncelikle hangi DSLR sorusuyla birlikte şunu söylememiz gerekiyor ki bir D/SLR'ri tek başına değerlendirmek, bizi doğru sonuçlara ulaştırmayacak olan, son derece yanlış bir değerlendirme olur.Çünki bir D/SLR'yi gövde ve üzerindeki lensle birlikte değerlendirmek gerekir.İşte bu anlamda EOS 400D'yi önce tek başına yani sadece gövde olarak değerlendirirsek, son derece canlı renkler üreten, kullanımı kolay, giriş seviyesi için ideal bir makinedir diyebiliriz.Ama üzerinde gelen kit lens olan EF 18-55 ile birlikte düşünürseniz, bu lens bir D/SLR makinenin gerçek gücünü göstermekten uzak,son derece kalitesiz bir lenstir.Renkler son derece flu ve cansızdır.Eğer forumda bir araştırma yaparsanız, hakkında en fazla lens tavsiyesi istenilen makinenin EOS 400D olduğunu göreceksiniz.Tabii bunları söyleyince 18-55'in avukatlığnı yağacak tipler ortaya çıkıp çektikleri bir kaç fotoğrafı örnek gösterip ''aha 18-55 ile çekilmiş fotoğraflar.bunların neresi kötü..'' şeklinde söyleyenler olacaktır.Ama bir çok 18-55 avukatının yanıldığı nokta şudur ki bir bilgisayar ekranındaki görüntü ile baskıdaki görüntü birbirinden çok farklı sonuçlar verir.Ben EOS 400D ile A3 ebatlarında baskılar aldım ve yeni bir lens alınca bu lensi kaldırıp atacağım dedim kendi kendime..Fazla uzatmamayım..bu lensi ancak doğum günü, piknik.. gibi ortamlarda en fazla 10x15 standart baskı alacaksanız kullanabilirsiniz.Ama profesyonel anlamda kullanım için yeterli değildir ve bu nednele size ekstradan bir lens masfarı doğacaktır.

Tarih: 12 Ekim 2007, 14:24 - İp: 88.***.**5.94
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

400d oldukça iyi bir makine,yalnız diğer arkadaşlarımın da bahsettiği gibi 18-55 lens o makineyi zınırlandıran bir lens.Çok daha iyi işler yapabilmek mümkünken 18-55 buna fazla izin vermiyor.Makineyi aldıktan sonra ilk iş olarak Sigma 70-300 Apo + Sigma Ex 10-20 lensleri edindim.Hem telefoto hem de geniş açı için fiyat performans olarak tartışılmayacak olan bu iki lens makineden biraz daha zevk almamı sağladı.
18-55 ise daha çok parti-piknik çekimi gibi durumlarda kullanmak için duruyor.Kısacası 400d yi aldıktan sonra biraz daha masraf etmen gerekecek,fakat gerçekten yaptığın masrafın hakkını fazlasıyla veren bir makine.Tavsiye ederim.Fiyat konusu için de diyebileceğim tek şey iyice araştır,sana en uygun olanını al derim.Çünkü makineyi aldıktan sora +/- 1500 ytl daha harcaman gerekecek.

Tarih: 12 Ekim 2007, 20:37 - İp: 85.***.**7.230
can_k
can_k (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle çok teşekkür ediyorum cevaplarınız üzere.bir kaç gündür cevap verememekteydim işlerimden dolayı.Bu arada araştırmalarımı tamamladım.

Son olarak size de sormak isterim

canon 400D kit + 4 gb kart + çanta + filtre =900$

fiyat aldım sizce nasıldır_?

Tarih: 25 Ekim 2007, 19:05 - İp: 85.***.**7.113
burakboge
burakboge (üye)
Bilecik / Meraklı

Fiyat iyi ama bence arkadaşları dinle. eğer 400 d'yi tamron 17-50, sigma 17-70, Canon 17-40, 16-35, 17-55 gibi bir lens ile alabileceksen durma al. Ancak makineyi kit olarak alacak ve daha sonra başka bir lens almak için uzun süre paran olmayacaksa, iyi kit lensi olan Nikon, Sony, Pentax vs. al. Yoksa makineyi aldığının daha birinci ayında sıkıntıya girersin.

Tarih: 26 Ekim 2007, 00:06 - İp: 85.***.**7.38