jand33
jand33 (üye)
Adıyaman / Meraklı

Canon 400d

Merhaba arkadaşlar ben 10-15 gündür bu makineyi almayı düşünüyorum.Bu makineyi kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Birde en uygun fiyatı internette nerede bulurum.

Tarih: 1 Ocak 2008, 18:08 - İp: 85.***.**7.44
turhanone
turhanone (üye)
İstanbul / Amatör

valla bende aynı şeyleri düünüyorum ama yoksa sony mi alsam
bi karar veremedim sony a100 ün üstündeki lens daha iyi ama sonuçta canon canon dur

Tarih: 1 Ocak 2008, 19:12 - İp: 212.***.**5.126
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

ark.lar son 1 aydır bende bu konu üzerinde ilgileniyorum.a100 mü yoksa 400d mi?
dün hayyam daydım bi çok kişiye sordum herkes de 400d dediler.gerçekten de canon'un tek farkı var fotoğraf makinesinde canon ve nikon.dünyanın neresine gidersen git canon işte.ilk deneyimlerim olarak dslr-like makinesi kullanıcısı olarak dslr sınıftaki bi makineyi kullanmanın farkını anlıyabiliyorsun.kullanımı rahat.tavsiye edilir zaten giriş sınıfının da en iyi makinesi olarak gösteriliyor.
ben hayyam da fiyat olarak tek bir yere sordum ve aldım nova fotoğrafcılık 1020 ytl ye 4gb hafıza kartı da içinde.garantili fiyatı da 1250 ytl dediler ama canon un geri ödeme kampanyası var ordan da 120 ytl geri ödeme yapınca biraz daha uyguna geliyor ama yanına hafıza kartı ve filtre de eklerseniz fiyat biraz daha yükseliyor.

Tarih: 2 Ocak 2008, 12:42 - İp: 88.***.**8.13
balaorman
balaorman (üye)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

ADI ÜZERİNDE CANON TV SEYREDECEKSENİZ SONY

Tarih: 2 Ocak 2008, 13:32 - İp: 85.***.**6.186
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

balaorman aynısını hayyamdaki bi satıcı abi söyledi.

Tarih: 2 Ocak 2008, 14:02 - İp: 88.***.**8.13
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

O hayyamdaki satıcıya benden selam söle....

Tarih: 4 Ocak 2008, 00:16 - İp: 88.***.**0.134
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ADI ÜZERİNDE CANON TV SEYREDECEKSENİZ SONY
bilgi birikiminiz ve yorumunuza hayran kaldım doğrusu.

bu hayyam denen yeri merak ettim iyice , ömer hayyam bile o kadar geyik çeviremez.
İngilterede de William Shakespeare pasajı varmış fotoğraf ekipmanı satıyorlarmış.

okumuş yazmış,çoğunuz üniversite bitirmiş insanlarsınız arkadaşlar. açın interneti araştırın. o tv üretiyormuş makine yapamazmış gibi lafları eden esnafın ipiyle kuyuya inmem.
http://www.flickr.com/cameras/sony/dslr-a100/
açın bakın mesela, işte dünyanın en büyük fotoğraf sitesi,milyonlarca, evet milyonlarca a100 fotoğrafı var,tv üreticileri de fotoğraf makinesi yapıyormuş demekki.

sonuçta artık o mu bu mu şeklindeki yanıtlara bir şey yazmıyorum. anlamsızlaşıyor bir yerden sonra çünkü. ve forumda yüzlerce kez açıldı böyle konular.
canon 400d alacaksanız 18-55 kit lensle almayın,sadece onu belirteyim.

bir de naçizane tavsiye, bu ayın sonunda Amerika da dünyanın en büyük fotoğraf fuarı var. muhtemelen yenş DSLR duyuruları olacak. bence bekleyin .

Tarih: 4 Ocak 2008, 00:37 - İp: 85.***.**2.74
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tam ben yazcaktım buffalo yazmıs.
bu hayyamdakilere cok guvenmeyın arkadaslar bunlar fotografcı degil esnaf.hangisi işine geliyorsa onu satacak tabiki adam.yarın mahmut dıye bır makine cıksa,bunlara yuzde 20 kar bıraksa,bak buda yenı cıktı ama super makine der yine satarlar.

Tarih: 4 Ocak 2008, 00:54 - İp: 88.***.**9.97
elan2
elan2 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hayyamda tabiki canon derler cunku lens cesitliligi sony ye gore cok daha fazla
bu demektir daha cok musteri...
forumlarda acılmıs bircok karsılastırma var (400d,d70,d80,a100)
ancak jand33 arkadasımızın sorusu farklı.
eger garanili istiyorsan yalcınlarda bir kampanya vardı bılemem devam ediyormu??
spot istiyorsanda hayyam a gitmelisin.
ama 400d kullanıcısı olarak kesinlıkle tavsiye ederım.
eger bu ise yeni basladıysan daha fazlasının sana verecegı hicbirsey olamaz.
tek sorun kit lensi!!!
bir sure sonra kendisini tozlu raflara koyacaksın.
forumlarda sorsan 18-55 i 30 ytl ye satıcı bulursun belkide.
baslangıc lensi olarak 17-70 onerırım bende veya 28-135
kolay gelsin..

Tarih: 4 Ocak 2008, 10:12 - İp: 78.***.**1.31
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

"Canon dunyanin heryerinde Canondur"

Sony ise Namibya'da "Mony", Ukrayna'da "Yony" , Almanya'da "Zony" , ABD'de ise "Johnny" olarak bilinir. Memlekemizde ise "TV" olarak taninir. Zaten memleketimizde kargadan baska kus, Zeyrek'ten baska yokus bilinmez.

Bu arada fotografcilikla ilgili makaleleri okurken sikca rastladiginiz "imaj kalitesi" terimi cogunlukla yanlis anlasilmaktadir, hemen bu konuya aciklik getirelim:

Sanilanin aksine bu terim makinanin cektigi fotografin kalitesi olarak degil, boynunuzda astiginiz DSLRin markasinin etrafinizda uyandirdigi imajin kalitesi olarak yorumlanmalidir.

#antika' tarafından 04.01.2008 17:26:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ocak 2008, 17:17 - İp: 88.***.**3.97
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

İlahi antika

Canon bir numaradır,canon teknik servislerde dünyanın kralı,voleybol servislerinde en güzel enstantene sahibidir.

Afrika kabilelerinde boynuna Canon asan her genç yetişkinliğe geçmiş sayılır.

Canon'un binbir türlü nimetinden daha çok sayabilirim...Bence Canon TV yapsa imaj kalitesi diğerlerini geçer ne de olsa Canon.

PADİŞAHIM SEN ÇOK YAŞAAAAA

Tarih: 4 Ocak 2008, 17:43 - İp: 144.***.**0.235