timuruk
timuruk (üye)
Samsun / Amatör

Canon 350 D İle İlgili???

birinci sorum: erkayaların sitesine girdim 350 d nin saniyede 3 kare fotoraf çektiğini fakat 14 kareye kadar çıkabileceğini yazmışlar bu nasıl oluyor.(eos 1ds mark 2n ve nikon d2x bile sadece 8 kare çekiyor)
ikinci sorum: bukadar hızlı çekim yapmak bize ne kaybettirir.
üçüncüsü: internette herkez 350 sini satmaya çalışıyor acaba bu makine isteneni veremiyormu

Tarih: 14 Mayıs 2006, 20:27 - İp: 85.***.**3.244
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Neden satmak istiyorlar bende merak ediyorum doğrusu

Canon satmak isteyenlerden neden satıyorsun sorusa duydugum genel cevap Nikon'a geçeceğim oluyor.

Nikon D70/D70s satanlardan duydugum genel cevap ise D200' e geçmek şeklinde oluyor...

Tarih: 14 Mayıs 2006, 20:40 - İp: 85.***.**9.37
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

350D ile Nikon D50 yi yenyana inceleme şansım oldu, teknik özelliklerine hiç değinmeden, sadece bady olarak ili makineyi de elime aldığımda , kesinlikle Nikon D50 dedim. Nikon ele daha iyi oturuyor. tam bir SLR havası veriyor. 350D SLR bir makine için oldukça ufak kalıyor. denkşanşör çok kullanışşsız geldi bana. Ele iyi oturan bir makine değil. En büyük dezavantajı bence bu, yoksa fotoğraf kalitesi olarak ve teknik olarak 350D üstün bir makine. Kötü olduğunu düşünmüyorum.

İkinci bir neden olarak ta aklıma Canon objektiflerinin Nikonlar dan daha pahalı olması aklıma geliyor. Belki bu yüzden Nikon a bir geçiş vardır.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 08:22 - İp: 85.***.**9.201
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Xtolga bende 350D için küçük bir makina diyordum taa ki elime alana kadar.Ve şunu söylemeliyim ki elime tam oturdu.
Evet diğer DSLR'lere kıyasla daha küçük fakat benim gibi ince parmaklı kişilerin tam isteyeceği boyutlarda.Ben kafamda 350D yi o kadar abartmıştım ki,bayanlar bile kullanamaz diyordum boyutları itibariyle.Ben D50 yi elime alıp incelemedim belki onu da beğeneceğim.Bu arada aynı gün yine elime 30D aldım.Vitrinde gördüğümde beğenmiştim fakat elime aldığımda resmen aşık oldum.Hele ağırlığı tam bir profesyonel DSLR havası vermiş.Boyutları da 350D nin 1.5 katı kadar.Üzerinde 18-70mm lens vardı.Makinanın satış fiyatı 2200 Euro idi.
Evet haklısınız insanı bir tek bu satış fiyatları etkiliyor.Yoksa bende şimdiye kadar çoktan bir 30D almıştım.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 09:55 - İp: 85.***.**2.82
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

350D nin ufak olması bazı kişilere göre avantaj da oluşturabilir. Objektifler yeterince ağır zaten bari body hafif tutup, ağırlığımı azaltayım diye de düşünüşebilir.

Ortaya çıkan sonuç şu, son kararı vermek için makineleri elinize alıp incelemek gerekir. Yorumlar bir yere kadar yardımcı oluyor. DSLR piyasında hep büyük markaların kaliteli ürünleri var. Hiçbiri kötü değil. Her markanın her modelinin öne çıkan özellikleri var. En iyi makine bütçemize uygun ihtiyaçlarımızı karşılayan ve içimize sinen Osmanlı nın deyimi ile aşık olduğumuz makineyi satın almaktır

Tarih: 15 Mayıs 2006, 10:37 - İp: 212.***.**0.50
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

timuruk arkadaşım 350 D nin saniye çekim hızı 3 tür 14 tane bu hızda foto çekebilir yani şöyle bir örnek verelim gerekli ayarları yaptıktan sonra denklaşöre 2 saniye basılı tuttun 6 resim çeker, 4 saniye basılı tuttun 12 resim çeker, 5 saniye basılı tuttun 14 resim çeker yani üst limit 14 tür bundan sonra istediğin kadar basılı tut 14 ü geçmez elini denklaşörden kaldırıp resimlerin işlenmesi bittikten sonra bir bu şekilde bir 14 resim daha çekebilirsin bilmem anlatabildimmi. (biraz karışık oldu galiba)

Tarih: 15 Mayıs 2006, 11:06 - İp: 81.***.**5.13
timuruk
timuruk (üye)
Samsun / Amatör

son derece açıklayıcı oldu teşekkür ederim. ve umarım canon satıp nikon alanlar pişman olmaz. kolay gelsin...

Tarih: 15 Mayıs 2006, 13:45 - İp: 85.***.**3.34
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Benim sitelerdeki karşılaştırmalı fotoğraf incelemelerimde canon,nikon'a göre hep bir adım öne çıkıyor.Nikon gündüz,ışığı iyi alan mekanlarda başarılı iken Canon Nikon'a yakın bir performansı ışıklı ortamlarda gösterirken,asıl gücünü ışığın yetersiz olduğu yerlerde belli ediyor.Çünkü Canon kirlenme miktarı ile bu başarısını ortaya koyuyor.
Bilhassa 30D'nin,D200'e oranla sergilediği iso başarısı takdire şayan.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 16:26 - İp: 85.***.**2.82
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Gazetede İstihbarat muhabirlerinde Nikon kullanımı daha yaygın. Nikon un daha dayanıklı olduğunu söylüyorlar. Kendi servisimizde karanlık oda diye tabir ettiğimiz yerde özel çekimler için Eos 1Ds Mark kullanıyoruz. İhtiyaca göre değişiyor.

#xtolga' tarafyndan 15.05.2006 21:11:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 21:09 - İp: 85.***.**9.201
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Uzun süre araştırdım, Nikon D70S almayı düşünüyordum,
8 megapixel olması, noise oranının düşük olması, ISO'nun 100'den başlaması gibi sebeplerden ötürü ;
Canon 350D + BG-E3 grip + Sigma 17-70mm 2.8 + Sandisk UltraII 2GB set aldım, çok memnunum.
İmkanım olsaydı Canon 20D veya 30D yerine Nikon D200 alırdım.

Profile ekleyemedim kontrol panelde sorun var açılmıyor

#exif22' tarafyndan 15.05.2006 21:52:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 21:48 - İp: 85.***.**5.218
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Arkadaşlar ben şu ele oturma oturmama meselesine bir anlam veremiyorum. Eğer profesyonel kullanıcı değilsek makine ne kadar hafif ve portatif olursa o kadar iyi değil midir?

Ben fotoğrafları iceleyerek 350D almaya karar verdim. Aynı şekilde Nikon'un resim işlemesini daha çok beğenip tercihini D70S ya da D50'den yana kullananlarada saygı duyarım.

Bu haftasonu 5,5 saat süren bir trekking gezisine katıldım ve inanın bir amatör olarak makine ağırlığının ne kadar problem yaratabileceğini anladım.

Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim bütçem elverseydi büyüklüğü bir yana bırakıp D200 alırdım

Tarih: 16 Mayıs 2006, 00:44 - İp: 85.***.**5.141