niko_nihat
niko_nihat (üye)
İstanbul / Firma

Canon 30d 20d Arasındaki Farkları???

merhaba üstatlarım yaklaşık 2007 başından beri bu bilge siteyi takip ediyorum sony alfa a100 aşkından canon 400d tutkusundan nikon 80'e şıp sevgimden taa bugünlere geldim ve nihayet keseme ve çekeceğim fotoğraflara uygun markayı ve modeli buldum kesem 1000 ytl ikinci el yada dış ülkeden alacağım.. gelelim alabileceğim makineye objektifsiz bir kaç ay geçirmeyede razıyım alacağım makine canon 30d veya 20d bu bakinelerin bilgilerini siz abilerimin yazılarından topiklerden 2006 ekime kadar olanaların hepsini okudum görebildiğim fark lcd ekran boyutu sanırım birde megapiksel farkı bunların dışında benim farkına varamadığım bu iki ürün arasında fark varmı: alacağım ürünü FB stadında kombine kartım var ve yaşam boyuncada tüm maçlarına basket veleybol dahil müsakabalarına gidiyorum gideceğim burda tele ile çekim yapacağım ve tabi çalıştığım iş yerinde doğuş üni de kullanacağım bu iki ürün arasındaki farkları söylerseniz sevinirim şimdiden üstatlarıma tşk ediyorum sağlık huzurla kalınız..

#niko_nihat' tarafından 17.11.2007 14:10:59 tarihinde düzenlendi.

#niko_nihat' tarafından 17.11.2007 14:12:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Kasım 2007, 15:24 - İp: 85.***.**3.101
ricoz
ricoz (üye)
İzmir / Amatör

Selamlar,
LCD farkı var ama mega piksel farkı yok. O bilgide bir yanlışlık var. Her ikisi de 8 megapiksel. Bence ikisi arasındaki en önemli fark spot ölçüm. 30D de spot ölçüm var, 20D de yok. Teknik olarak belki daha bir çok farkı vardır ama benim bildiğim sadece b ikisi, LCD ekran ve spot ölçüm. Bence fazla düşünmeyin paranız hangisine yetiyorsa onu alın ve fotograf çekmeye başlayın. Her ikisi de sizi mutlu eder diye düşünüyorum.
Şimdiden hayırlı olsun...

Tarih: 17 Kasım 2007, 13:50 - İp: 85.***.**5.249
  • 1