eos
eos (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 300d Kullanan

Canon 300 D kullanan arkadaşlar, internette araştırdığım kadarıyla 300D ile 10D arasında yapılan kıyaslamalarda büyük farklılıklar olmamasına karşılık (varsa da benim bilgim yok) fiyatları açısından aralarında uçurum söz konusu. Bunun nedenini anlamış değilim. Birde 300D ve nikon D70 kullanıcıları kullandıkları marka ve modeli tercih nedenleri konusunda bizi aydınlatırlarsa sevinirim. Dslr almayı düşünen herkes bunu konuşuyor ama çok kişiden fikir almama karşılık hala bir karar veremedim. Forumdan bu konuya çözüm istiyorum. Fikirlerini yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 8 Ağustos 2004, 22:13 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Öncelikle 10D nin magnezyum gövdesi ve makineni tüm ayarlarına manuel müdahale edilebilmesi ayrıca bir kaç ekstra özelliği onun profesyonel işlere daha uygun olamasını sağlıyor fiyat farkı bundan 300D ve D70 kıyaslamasına gelice D70 özelikleri bakımından 300D den bariz bir şekilde üstün hatta bazı özellikleri itibariyle 10D den bile üstün zaten bundan dolayı yabancı forumlarda ekseriyetle 10D D70 karşılaştırması yapılıyor

Tarih: 8 Ağustos 2004, 22:56 - İp: yok
karabela76
karabela76 (üye)
Iğdır / Stüdyo Fotoğrafçısı

MERABA BENDE CANON EOS 300D KULLANIYORUM IŞIKLAR FAZLA GELİYOR NE YAPMAM LAZIM

Tarih: 2 Eylül 2004, 15:31 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

20D var arkadaşlar. 2 ay sonra piyasaya cikicak ama söyle bir elden gecirdim örnek ürünü.. muhtesem bisi.. 5 fps cekim hızı var, buffer D70 ten fazla. magnezyum gövde.. yanliz biraz ağır.. taşıması zor.

Tarih: 3 Eylül 2004, 15:16 - İp: yok
eos
eos (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

örnek ürünü nerde inceleyebilirim erkayalarda varmıdır

Tarih: 4 Eylül 2004, 01:08 - İp: yok
çotanak
çotanak (üye)
Giresun / Amatör

bizi burada bilgilendiren tüm hocalara slm ve saygılar
ben bir ev kullanıcısıyım yeni EOS 300D aldım üzerindeki lens 18 55 bulens ile manzara foturafları çekebilirmiyim bana EF 35- 350mm bunu tavsiye ediyorlar fiyatı 2615 € pahalı geldi sizce
gereklimi hepinize teşekkürler

Tarih: 3 Ekim 2004, 16:52 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

manzara resimleri için genellikle geniş görüş açısı sağlayacak lensler kullanılır elinizdeki lenste (18x1.6=29mm) geniş açılı sınıfa giren bir lens onun için bu lensle manzara çekimleri yapabilirsiniz tabi bu lens performas ve kalite yönünden pek tatmin edici bir lens değildir ayrıca size tavasiye edilen lens kesinlikle sizin için uygun değildir bilginize benim size önerebileceğim 17-40mm lik bir lens var şayet yut dışından alabilirseniz çok uygun olabilir ne yazık ki Türkiye fiyatı bir hayli yüksek

#kobra' tarafından 04.10.2004 16:05:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ekim 2004, 15:59 - İp: yok
çotanak
çotanak (üye)
Giresun / Amatör

kobra ustam önce bana zamanını ayırdıgın için teşekkür ederim
canonun lesleri çok pahalı bunların birde yan sanayisi varmış yarı yarıya fiyat fargı varmış nedersin lesde marka önemlimi
bol kazançlı günler senin olsun

Tarih: 4 Ekim 2004, 21:10 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

sigma tokina gibi markaların canon uyumlu lensleri var onların fiyatları daha düşüktür performans olarakta fiyatlarına göre oldukça iyilerdir gönül rahatlığıyla geniş açılı iyi bir lens alabilirsiniz markanın önemine gelince elbette canon un L serisi lensleri kalite olarak çok iyidir ancak bu lensler profesyonel sınıfa giren lenslerdir anladığım kadarıyla siz hobi amaçlı çekimler yapacaksınız dolayısıyla elinizdeki lens bile size yeterli gelecektir şayet daha kaliteli ve uygun fiyatlı bir lenste olsun derseniz yukarıda yazdığım markaların lenslerini bir inceleyin

#kobra' tarafından 05.10.2004 04:03:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ekim 2004, 03:59 - İp: yok
çotanak
çotanak (üye)
Giresun / Amatör

kobra ustam çok teşekkür ederim herşey gönlünce olsun

Tarih: 5 Ekim 2004, 20:52 - İp: yok
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba eos usta
sizden bilgi edinmek istiyorum 650-1300 mm ama markası belli değil 500 ytl diyorlar canon dijital makinalarla uyumlu ara parçası ile bana biraz garib geldi fiat olarak bu konu yardımcı olabiirmisiniz

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:31 - İp: 88.***.**5.30
  • 1