sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

Buffalo Ve 40d :)

evet... ALDI!!

buffalo nickli SONY kalesi yıkıldı.. artık o bir CANON'cu

Tarih: 16 Ocak 2008, 19:33 - İp: 85.***.**2.186
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet canım sıkılıyor. Para yokki 100 mm alcek.
Sen bundan bi krop eklesenya.

Tarih: 20 Ocak 2008, 23:19 - İp: 88.***.**6.92
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://aycu38.webshots.com/image/38957/2000870276289324465_rs.jpg

http://aycu38.webshots.com/image/39717/2002571791920229900_rs.jpg

al işte ne yapacaksın cropu
3200 iso, ikincisi aynı fotonun neatimage den geçmiş hali.

Tarih: 20 Ocak 2008, 23:24 - İp: 88.***.**8.27
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

2 mp de sanki nois yokmuş gibi.

Tarih: 20 Ocak 2008, 23:32 - İp: 88.***.**6.92
secutor
secutor (üye)
İstanbul / Amatör

Ben ve iki arkadaşım fotoğrafa meraklı acemi bir topluluk oluşturduk. DSLR alırken (hepimiz aynı dönemde aldık), ben ve arkadaşlarımdan biri başka bir markanın makinalarını tercih etmemize rağmen Hakan Bey'in yazılarının ve fotoğraflarının etkisinde kalan üçüncü arkadaşımız Sony a100'ü tercih etti.

Başlarda her şey yolunda gidiyordu, ta ki yeni objektif seçimlerimizi yapmaya başlayana kadar... Bu evrede makinadaşımla ben bol bol katalog karıştırır, fiyatları ve teknik özellikleri ağzımız sulanarak incelerken a100 sahibi olan arkadaşımız melul melul bizi seyrediyordu ama gene de Hakan Bey'in varlığından ve fotoğraflarından aldığı manevi güçle arsızca sataşmalarımıza karşı koyuyor ve zamanın kendisini ve Sony kullanıcılarını haklı çıkaracağını söyleyip duruyordu.

Bunları belirttikten sonra bu konunun başlığını gördüğümde neler hissettiğimi tahmin edersiniz. Anlayacağınız yıkılan sadece Sony kalesi olmayacak, o kaleye sığınan mülteciler de dümdüz olacak şimdi... Varıp sahibine haber vereyim heman!

NOT: Yazdıklarımdan a100'ün kötü bir makina olduğu anlamının çıkarılmasını istemem, becerikli ellerde ne kadar harika bir makina olduğunu burada defalarca gördük. Bizim olay tamamen duygusal...

Saygı ve sevgilerimle...

Tarih: 21 Ocak 2008, 00:12 - İp: 88.***.**6.226
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vay sony cilerin haline .

Tarih: 21 Ocak 2008, 00:20 - İp: 88.***.**6.92
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

ya gördünmü buffalo,kaç kişiyi etkilemişsin.
secutor arkadaşın merak etmesin.sony ve samsung firmaları hiç bir sektörde alt sıralara düşmeyi göze alacak firmalar değiller.
sadece bir kaç sene sonra belli olur.

Tarih: 21 Ocak 2008, 00:37 - İp: 85.***.**5.144
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

hahahahha .....

sony kendi bilir , ne yapayım?

adamlara mail atıyorum, ya şu objektifi alacağım ama piyasada yok diyorum. onlar yanıt yazmıyorlar bile .

filan falan

bende yalan yok, demin msn de de söyledim yukarıdaki pempe yanaklıya. 1500 dolara bulabilsem a700 alacaktım.ama bulamadım. 300 dolar fazla verecektim, onu da göze almıştım. ve hatta 16-80 de alacaktım .ama olmadı işte.

40d ,tamam yüksek isoda çok iyi ,ama onda da SSS yok. titreşim önlemeli lensler var evet, ama bunlar çok da ucuz sayılmazlar.

a700 alıp 70-200 f2.8 tamronla rahatça kullanırdım mesela, ama bu lensi 40d ile alma şansım yok.var , ama yok gibi.

canon 70-200 f4 L ile , 70-200 f4 IS l arasında ciddi fiyat farkı var.
Tamron 700 dolar sadece ve f2.8...a700 le 2.5-4 stop kullanmak olağanüstü olacaktı.
Ya da yazayım işte ;

tamron 17-50
sigma 10-20
sigma 50,70,105
sigma 70-200
tamron 70-200
sigma 24-70
tamron 28-70

ve tüm sony-minolta objektifler.

Bunları 3-4 stop avantajla ve 3200 isoda bile oldukça iyi olan bir makineyle kullanmak kullanıcısına benzersiz deneyimler yaşatır.
135mm zeiss mesela ve 4 stop sss. 1.8 diyafram rüya gibi resmen .

Bilen biliyor, d3oo-40d-a700 üçlüsünde bence bir amatör için en uygunu a700.

Lens seçeneği ,şimdilik çok değil evet.
Ama 16-80 alıp kullanılır rahatlıkla. İşte ben canon aldım diye gidip 17-55 IS almadım, tamron aldım ve kullanıyorum, çünkü 17-55 pahalı.zeissten de pahalı.

Çok fazla lens seçeneği genede bir şey ifade etmiyor çok zaman. para bolsa her markada lens çok.

Sony 2-3 sene sonra pazarın hakimlerinden birisi olacak, buna da eminim.
Ve Sony bu gün bile kendi renklerine, kendine has alan derinliğine sahip bir FOTOĞRAF MAKİNESİ ÜRETİCİSİ.

40d tamam harika kamera,ciddi,karizmatik,hızlı. Ama A700 de cool camera.

Zaten 350d,nikon d40 gibi kameraları a100 le filan kıyaslayamam ,kimse kusura bakmasın
Yani arkadaşınız A100 almakla çok mantıklı bir iş yapmış 350d alıp saç baş yolmaktan iyidir , haha

şimdi gelelim sadede...Bunca şeye rağmen neden canon aldın demek hakkınız tabi

Uzun süre dijital makine kullanıyorsanız bir süre sonra beklentileriniz artıyor. Daha hızlı,daha büyük vizörlü,daha sağlam gövdeli makineleri düşünmeye başlıyorsunuz.

A700 tam bu sırada çıktı aslında. Ama pazarlama yanlışları var şimdilik. Sony bu kamerayı yaz aylarında satmayı düşünüyor anladığım kadarıyla, reklam bombardımanı başlayacak muhtemelen o sıralar ve fiyatını da geri çekecekler.

Ama şu sıralar pahalı. Sony bayisinin kızıyla evli olsam
sorun değil ama değilim Ve makinemi sattıktan sonra bir şeyler almaylıydım bu da canon oldu.

Ağzımdan a700 ya da 40d nin birbirinden üstünlüğü konusunda bir şey çıkmadı, çıkmaz da. Ama ben söyleyeyim, a700 bence bir üst kulvarda Özellikle de bir amatör için mükemmel.

Ama sırf ben değil, forumda a100 sahibi olan kimse henüz a700 almadı sanırım. Buraada bir sorun yok mu sizce de?
Makine harika ama pahalı. İşte benim bildiğim kimse almadı henüz. Alamadı desek....

Günün birinde nasılsa sony ile yollarımız kesicek

Ama ben de Cüney Abi ve Hbaykal'ın fotoğraflarına ve yorumlarına bakmıştım ve a100 almam da çok etkileri oldu. Hiç pişman da olmadım ...

Ama A100 , piyasaya çıktığında ve çıktıktan 1 sene sonra bile f/p oranı çok yüksek makineydi.
D200 sensörlüydü, üstündekiSSS mükemmel çalışıyordu. 350d den daha ucuzdu, kitleri başarılıydı. Resim kalitesi mükemmeldi, iso400 den sonraki noiseyi de kimse dert etmiyordu, SSS sayesinde.

Ama A700 ün o f/p oranına ülkemizde ulaşmasına daha zaman var.

Neyse , günah çıkarır gibi oldu biraz

Ama markasını satan bir ben değilim
pazarbey mesela, benim gibi de değil, binlerce kişiye fuji ve s2 diye iki garip makine aldırdı, sonra ikisini de sattı sanırm

Neyse ,sonuçta arkadaşınız (arkadaşınız kim bu arada , çok merak ettim valla ) doğru yolda ,yanlış yapmış s

Tarih: 21 Ocak 2008, 01:17 - İp: 88.***.**8.27
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

"pazarbey mesela, benim gibi de değil, binlerce kişiye fuji ve s2 diye iki garip makine aldırdı"

başıma gelen en iyi şeylerden biri fuji ...

bir öğrenci için bulunmaz nimet...
asla garip diye nitelendirmeyin, galerime bir bakın derim...

pazarbey abi çok sağol

Tarih: 21 Ocak 2008, 01:37 - İp: 88.***.**8.233
secutor
secutor (üye)
İstanbul / Amatör

Hakan Bey, arkadaşımı ismen ifşa etmeyeyim ama kendisi muhtemelen yakında size ulaşacaktır, tabii biraz hüzüne, bol gözyaşına ve siteme kendinizi hazırlamalısınız.

Merak etmeyin o kadar gaddar davranmayacağız, topu topu sakinleştirici alana kadar sinirlendiririz en fazla. Ne de olsa arkadaş kolay bulunmuyor, hele ki böylesi.

100 Buffalo'ya gerek yok, sizin gibi bir tane çıksa o yine kurtarır kendini.

Şaka maka yarını iple çekiyorum, çok güzel olucak. Nıhahaha (Hain Bizanslı komutan kahkahası)

Tarih: 21 Ocak 2008, 01:39 - İp: 88.***.**6.226
secutor
secutor (üye)
İstanbul / Amatör

Kadir Bey, son cümleniz (Sadece bir kaç sene sonra belli olur), güven verme açısından son derece kuşku uyandırıcı olsa da arkadaşımı ümitlendireceğini umuyorum.

Fujisever arkadaşıma cevaben de, Pazarbey dünyanın en kötü makinasını tavsiye etse gözüm kapalı alırım diyorum.Bu hobide Pazarbey ile muhatap olmak her ne şekilde olursa olsun bizim için bir onurdur, o yaşayan bir efsane...

Tarih: 21 Ocak 2008, 01:53 - İp: 88.***.**6.226