ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Bu Makine Alınırmı ? Leica V-lux 1

Arkaaşlar bu lecia hakkında neden forumda bir tane bile yazı yok ve bu makine alınırmı?

Tarih: 21 Mart 2007, 17:34 - İp: 212.***.**4.66
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Adamlar yazilacak olani yazmis zaten, bak uzerinde LEICA diye bir sey yaziyor.

Saka bir yana alinir tabi hem fiyatida diger bicik (ozur bridge) makinalara oranla hicte fena degil.10mp, 35-240 titresimli zoom.

Tarih: 21 Mart 2007, 19:01 - İp: 195.***.**2.9
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu sanırım panasonıc fz30la aynı makina..sadece leica imzası tasıyor..ona gore yapın tercihinizi

eger panasonıc ucuzsa leicaya para vermek gereksiz olur..aynı makina cunku

Tarih: 21 Mart 2007, 19:26 - İp: 88.***.**7.82
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

panasonic'in bunun her özelliği aynı olan bir makinesi var. sadece etiket farklı.fiyat lecia da daha pahalı.

Tarih: 21 Mart 2007, 23:45 - İp: 85.***.**9.88
aluminium
aluminium (üye)
İstanbul / Amatör

fotoğrafta biraz acemi olsam da iki makine arasındaki farkı n sofware de oldugunu soyleyebilirim.Dijital kısmı tamamen panasonice ait ama sensörun üzerine düşen görüntüyü işleyen software i almanlar kendileri yazıyor ve bunu japonlarla paylaşmıyorlar o yüzden resim kalitesi (tabiiki leica lens unusuru da unutulmamalı) leicada kendim için söylüyorum amatör biri tarafından bile fark edilebilir.

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:28 - İp: 88.***.**1.139
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

ben fuarda leica standında inceledim makinayı. zaten demo için bir kaçtane koymuslardı. fz50 ile aynı oldugunu söylediler. ama sadece kullandıgı kasa ve lens aynı.
sensör ve yazılımın farklı oldıgında söylediler.

yanlız sunu söylemeliyim fz50 yi bilmem ama makinanın elektornik vizörünü cok basarılı buldum.

sanırım 900€ gibi bir fiyatı vardı.

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:54 - İp: 85.***.**2.246
kagemusha
kagemusha (üye)
Ankara / Amatör

Ben yeni üyelerden sayılırım, siteyi yeni yeni keşfediyorum. Sorunuza cevap vermede geç kalmamış olma umuduyla diyorum ki; manzara çekiyorsanız almayın derinlik yok, portre çekecekseniz alın renkler güzel. Biraderimde var aynı makine. Kullandığımdan biliyorum. Manzara fotolarında derinlik sorunu var.

Tarih: 5 Kasım 2007, 23:38 - İp: 88.***.**0.56
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Bu makine alınmaz Ersel, sorun makineyle ilgili değil. senin ne istediğini biliyorum ve isteklerinmi karşılamakta yetersiz kalacak bir ürün. En azından SLR gibi görünmesine bakma çünkü SLR değil.

Ama SLR den vazgeçip bu tarz birşey istiyorsan Panasonic FZ50 al, aynı ürün fakat fiyatı bundan daha ucuz.

Tarih: 6 Kasım 2007, 01:14 - İp: 85.***.**3.179
  • 1