dogancantogrul
dogancantogrul (üye)
İzmir / Meraklı

Başlangıç Seviyesi İçin Öneri ??

merhaba
Başlangıç seviyesinde olduğunu söyleyen çoğu kişinin bahsettiği gibi ne çok forum gezdim ne de çok şey araştırdım yani anlıcağınız onlar kadar da olsa "pek bilgiye" sahip değilim. -ki bu bişey bildiğini sanmaktan daha iyidir diye düşünüyorum kusura bakmayın- uzun zamandır düşündüğüm fakat icraate dökemediğim bir olaydı kesin karar verdim ve -evet- başlangıç seviyesi bir makine almak ve bu işe başlamak istiyorum. fakat nasıl olmalı? hem makine hem başlangıç nasıl olmalı kısacası yol göstericek birilerini arıyorum denebilir. şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 2 Eylül 2010, 05:39 - İp: 78.***.**8.59
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

baslangıc soyle olmalı:
okumalısınız. ve bilgiye sahip olmaya calısmalısınız.

Tarih: 2 Eylül 2010, 05:58 - İp: 217.***.**6.203
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Gaijin her zamanki gibi çok yardımcı olmuşsun. Ben şiddetle sony tavsiye ederim efendim.

Tarih: 2 Eylül 2010, 10:56 - İp: 78.***.**1.61
uququ
uququ (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhabalar,

Gaijin arkadaşımızında dediği gibi bu işin en başı okumak ve yılmadan usanmadan araştırmak takip etmek izlemek gözlemlemek ve sürekli denemek.
Makine önerisi için ise,
Pentax k-x modelini tavsiye edebilirim. Kullanım ve menü kolaylığı olarak gayet artı sahibi.
Ayrıca yeni başlayan birini en az bir yıl kadar idare edebileceği kanaatindeyim.

Şimdiden başarılar...

Tarih: 2 Eylül 2010, 17:07 - İp: 84.***.**6.250
dogancantogrul
dogancantogrul (üye)
İzmir / Meraklı

Önerileriniz için teşekkür ederim. evet denemek okumak vs. bunların bilincindeyim yani zaten bunların gereksinimini duyucağımı düşünüyorum zaten. Ama buraya yazma amacım genel tavsiye almak değildi yani makine konusunda yardım almak, kurs vb. şeyler için tavsiye alabilmekti. ?? bu konuda neler diyebilirsiniz?

Tarih: 3 Eylül 2010, 04:35 - İp: 78.***.**8.59
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

national geographic'in eğitim seti var. onu edinin. makinanızın kullanım kılavuzunu hatim edin. bol bol fotoğraf inceleyin. makinanızı boynunuza asıp dolaşın. aynı objeyi farklı açılardan vs. çekin. ben böyle yapıyorum. ben kursa karşıyım.

Tarih: 3 Eylül 2010, 16:33 - İp: 213.***.**1.15
freestylegend
freestylegend (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

Beytullah abiye katılıyorum. Sony baslangıc için iyi tercih. Alpha DSLR 230 gibi. Netfotomarkette bulabilirsiniz.

Tarih: 3 Eylül 2010, 17:12 - İp: 94.***.**5.176
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

okumak deyınce kitap makaleyi kastetmedim zaten onlarada zaman gelir.

forumu okuyun. yuzlerce yenı baslayana ne tavsiye edersiniz baslıgı var.
herkes aynı cumleleri kuruyor, onlarca kurs tavsiyesi var, uc bes tane kurs var zaten.
emin olun sordugunuz soruların hepsi onceen sorulmustur. sizin gecitigniz yoldan onlarca kişiyi gecirdik
birazcık arastırın. boyle koru korune makine almamıs bir yola girmemiş olursunuz.

Tarih: 3 Eylül 2010, 18:29 - İp: 217.***.**3.30
dogancantogrul
dogancantogrul (üye)
İzmir / Meraklı

anlaşılmıştır teşekkür ederim yorumlar için. parayı bayılmadan önce son olarak tekrar bu başlıktan sorucam size yanlış bişey yapmamak için saolsun

Tarih: 4 Eylül 2010, 03:33 - İp: 78.***.**3.61
dogancantogrul
dogancantogrul (üye)
İzmir / Meraklı

üstad bende sorular bitmiyecek yau. spot olayında ki terslik riski ne? eğer ki terslik yoksa insanlar malmı neden o şekilde almıyor?

Tarih: 4 Eylül 2010, 06:23 - İp: 78.***.**0.35
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kimse mal degil,
herkesin kendi gorusu var. kimisi garantili olsun temiz olsun dıye fazladan 500 lira vermeyı uygun gorebilir. kimisi bana dukkan garantiside yeter, yada 500 lira fark yaratacak bir arıza cıkmaz zaten diyerek spot mal almayı goze alır.

misal 2005 yılında sony h1 dslr-like makine aldım 960 liraya garantili.
5 yıl boyunca tek arıza bile cıkarmadı
ama canon 1000d aldım amerikadan 720 liraya ve 3. gun bozuldu. ne garantili aldıgım için malım, ne garantisiz aldıgım için.

Tarih: 4 Eylül 2010, 23:31 - İp: 92.***.**2.60