kansukara
kansukara (üye)
Isparta / Amatör

Avrupa’da En Ucuz Dslr Nerde?

DSLR sözkonusu olduğunda en ucuz nerde bulunur? Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Önümüzdeki aylarda bir Avrupa turuna çıkabilirim. Makina almayı da düşünüyorum. Şu D3, D300 ya da A700 ya da kimbilir o zamana yetişir çıkarsa belki A900...

Arabamla geze geze gitmeyi düşünüyorum. Tüm Avrupa ve sonra Cebel-üt Tarik dan Afrika. Afrika'da falan satılmaz mı bu makinalar acep? Yani Kuzey Afrikada... Çok içerilere giremeyeceğim vaktim olmayacak o kadar. Anca yaza içlerine girebilirim. Orta Afrika veya Güney Afrikaya.
Hiç bahsedilmedi bilmiyorum. Fas, Tunus, Cezayir, Mısır falan. Muhakkak satılıyordur. Fiyatlar nasıl acaba?

Benim duyduğum ya da nette en ucuzu nerde bulunur tarzında bir sitede mi görmüştüm ne; Portekiz'de çok aşırı ucuz gibiydi galiba. Portekiz'deki bu aşırı ucuz oluşu saymazsak Macaristan'da diğerlerinden daha ucuz galiba.
Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Hem gidip gelen arkadaşlar için de faydalı olur kanaatindeyim. Şu Portekiz meselesi özellikle.

Saygılar...

#kansukara' tarafından 16.09.2007 03:14:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Eylül 2007, 03:02 - İp: 85.***.**5.56
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

kansukara,

Yeni modeller arasinda fiyat acisindan cok fazla belirli bir avantaj saglayabilirsin, kendi araban ile gumruk kapisindan iceriye galiba bir yada iki makina sokma hakkin var ama emin degilim.Benim pasaportumda "fotografci" yazdigi icin uc makina sokma hakkim oldugunu soylemislerdi

Bu nedenle sana tavsiyem , eger 3-7 ekim tarihleri arasinda Paris'te fotografcilik fuari var.Butun dunya markalari ve kucuk buyuk firmalar orada oluyor,inanilmaz fiyatlara makina ve objektifler bulabilirsin.Ozellikle cok temiz ikinci el makinalar var hatta yeni gibi diyebiliriz ve fiyatlari yari yariya.

Neyse sadece bir fikirdi benimkisi,ben 5-7 ekim tarihlerinde orada olacagim gelmeye niyetlenirsen ozelden mesajla telefon numarani yolla,bir sekilde gorusuruz,yardimci olmaya calisirim.

Tarih: 16 Eylül 2007, 15:11 - İp: 88.***.**1.63
kansukara
kansukara (üye)
Isparta / Amatör

Cancaner paylaştığın için teşekkürler.
O tarihlere yetişebilir miyim bilmiyorum. O kadar erken düşünmemiştim o yüzden. Fakat bunu öğrendiğim iyi oldu. Ayarlamaya çalışacağım. O tarihlere denk gelecek şekilde ayarlayabilme umudu doğarsa sana ulaşacağım inşallah.
Selamlar.

Tarih: 16 Eylül 2007, 18:27 - İp: 85.***.**4.161
bulka59
bulka59 (üye)
İstanbul / Amatör

Bence en ucuz DSLR Avrupa'da sadece Sirkeci DOĞUBANK'ta bulunur.Amerika fiyatları ile Doğubank en iyi çözüm. Avrupa Türkiye den ( bayiler ve yetkili satıcılar ) daha ucuz değil. Hele Freeshoplara hiç kanmayın.
Eğer daha detay isterseniz konuşmaya devam ederiz.
Ben geçenlerde Canon 5D yi Yahoo shopping de bulabileceğiniz en iyi fiyatlardan birine (refurbished -onarılmış değil ) aldım. Lensleri de aynı şekilde.

Selamlar

Tarih: 16 Eylül 2007, 20:59 - İp: 85.***.**5.21
kansukara
kansukara (üye)
Isparta / Amatör

Evet daha detay isteriz. Lütfen devam ediniz.
Selamlar.

(5D yi kaça aldınız acaba?)

#kansukara' tarafından 16.09.2007 21:12:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Eylül 2007, 21:04 - İp: 88.***.**9.53
kansukara
kansukara (üye)
Isparta / Amatör

Bu arada şu Portekiz'deki fiyatlar konusunda bir şey bilen yok mu acaba?
Teşekkürler.

Tarih: 16 Eylül 2007, 21:08 - İp: 88.***.**9.53
bulka59
bulka59 (üye)
İstanbul / Amatör

Sadece 2,700 USD.
Selamlar

Tarih: 16 Eylül 2007, 22:14 - İp: 85.***.**5.21
media.turk
media.turk (üye)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

ben de iki yıl boyunca ingiltere ve ispanyada bulundum. 6 ay önce Türkiyeye geldim. aynen senin gibi bir arayış içine girdim avrupada. kısa süreler için fransa, hollanda ve isviçrede de bulundum. gider gitmez ilk boş vakitlerimde fotoğraf makinası ve elektronik ürün satan mmağazaları gezerdim. özet olarak şunu söyleyim; artı-eksi yüzde 3 veya 5 haricinde fiyatlar türkiye ile aynı. hatta geçenlerde bende bir konu açtım foruma "amerikadan nasıl dslr alabiliriz diye.

bence pek umutlanma. yalnız şöyle bir şey mümkün olabilir. ingilterede bazı mağazalardan alış veriş yaptığın zaman, ingiltereden çıkarken yüzde 17,5 olan vergiyi sana geri öderler. buda oldukça fiyatı düşürür. nerdeyse amerika fiyatı olur. bu tür yerleri bulabilirsen amacına ulaşırsın

Tarih: 16 Eylül 2007, 22:27 - İp: 88.***.**7.113
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Hollanda'da da MediaMarkt'tan belli bir tutardan buyuk alisveris yaparsan (sanirim 130 Euro), magazadan pasaportunu deklare edip bir belge aliyorsun. Daha sonra Hollanda'dan cikarken Schiphol'de (Amsterdam'in havaalani) bu belgeyi ilgili ofise beyan edince yaklasik %10'unu aninda nakit geri oduyorlar.

Yukaridaki bilinen ve uygulanmis pratik bir metoddur. Bir de isin zor yolu var:

MediaMarkt ve anlasmali birkac magaza disinda baska magazalar sozkonusu belgeyi duzenlemiyorlar. Bu durumda alisveris fisini/faturasini cikista resmi bir ofise deklare ediyormussun, sonra onlar o parayi yaklasik 1-2 ay sonra senin banka hesabina aktariyorlarmis.

1.5 sene oncesi icin konusursak, iade ile birlikte Hollanda Turkiye'den %20-25 daha ucuza geliyordu, tabii garanti sadece Avrupa'da gecerli olmak uzere. Garantiyi gozden cikarttiysan Dogubank daha dogru bir adres sanki.

Avrupadan alinacak en iyi seyler ivir zivir zamazingolar, mesela kucuk mutfak aletleri (sarimsak sikacagi gibi) veya fotografcilikla ilgili makinaya takilan aydinlatma isiklari, tripod vs. Turkiye'de olmayan kaliteli ivir zivir seyler yani.

Haa bir de 100binlik nufusu da olsa butun sehirlerde (butun sehirler birbirinin aynidir orada ) bir fotografci dukkani bulup envai cesit 2.el objektif alabilirsin.

Tarih: 18 Eylül 2007, 02:08 - İp: 85.***.**3.192
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

@antika holandayi ozledinmi havalar gene buz gibi burada gunes kayboldu gitti bazen sicaklik 10-15 dereceye dusuyor

Mediamarkt o kadarda ucuz bir magaza degil diger dukkanlara gore ucuz ama indirim yapmasini bekliyeceksin oda 1 hafta suruyor indirimli fiyati gene eski fiyatina cikariyorlar mallari bir hafta icinde aldin aldin yoksa gene pahali gozunuz aydin yakinda turkiyedede acilacakmis

Adamlarin slogani super tam bizim millete gore

25 Eylulden itibaren tipki natasalar gibi en cekici alaetleri ayni cati altinda bulacaksiniz.

#_speed_' tarafından 18.09.2007 02:49:22 tarihinde düzenlendi.
http://www.mediamarkt.com.tr

#_speed_' tarafından 18.09.2007 02:50:25 tarihinde düzenlendi.

#_speed_' tarafından 18.09.2007 02:51:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2007, 02:44 - İp: 89.***.**5.61
dire
dire (üye)
İstanbul / Amatör

budapeste'de mammuth diye bir AVM var, orda objektiflere bakmıştım, hatta şans eseri şimdi fiatları da yanımda

100euro = 25.000 forint

tamron 17-50 116.000 forint

sigma 105mm 125.000 forint

sigma 17-70mm 90.000 forint

cancaner fuarla ilgili saha fazla bilgiyi nerde bulabilirim ?

birde objektifler için gümrükte bir sınırlama var mı ?

ben turist pasaportu ile seyahat ediyorum

#dire' tarafından 18.09.2007 03:12:47 tarihinde düzenlendi.

#dire' tarafından 18.09.2007 03:22:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2007, 03:12 - İp: 85.***.**1.128