kuklaci
kuklaci (üye)
İstanbul / Amatör

Arabistan’dan D-slr Fiyatları Nedir?

Babam Hac vazifesini yerine getirmek için gidiyor.

Benim merak ettiğim konu oradan alınacak bir D-SLR nin doğubank ve hayyamdaki fiyatlara nazaran ne derece uygun olur?
Aynı mıdır fikri olan var mı? Aynı ise hiç yük yaptırmaya değmez gider hayyamdan alırız.En azından arıza çıkması durumunda muhatabımız olur.

Pentax K10D body veya Canon EOS 400D body + 17-70mm SIGMA macro lens düşünüyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

#kuklaci' tarafından 16.11.2007 10:05:49 tarihinde düzenlendi.

#kuklaci' tarafından 16.11.2007 10:07:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Kasım 2007, 09:50 - İp: 212.***.**4.211
izug
izug (üye)
İzmir / Amatör

bence hiç uğraşmadan gidip hayyamdan alın en azından muhattabınız olur dediğiniz gibi son olarak arabistanın fiyatlarının tr den ucuz olacağını düşünmüyorum dubai deseniz tamam dicem ama bence hiç uğraşmayın hayyamdan alın gitsin

[email protected]
[email protected]

biri metro fotoğraf diğeri macrofotonun msnden ekleyip fiyat öğrenebilirsiniz...

Tarih: 16 Kasım 2007, 11:12 - İp: 195.***.**0.89
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

hac zamanı hacıların gidip geldiği ve alış veriş yaptığı yerlerde aradığınızı bulamazsınız. zira 2-3 milyon hacının gelir ortalamasına göre mal getiren ve ekserisi de ucuz çin malı hediyelik eşya satan dükkanlardır buraları. elektronikeşya satan dükkanlarda da kolay kolay aradığınız bulunmaz.
muhtemelen Cidde kentinden alınabilir ancak bildiğim kadarı ile bazen Türkiye'den bile pahalı.
o yüzden babanızı hac görevi için rahat bırakın, adamcağız tadını çıkarta çıkarta ibadetini yapsın. senin siparişini büyük bir ihtimalle bulamaz ve çok vakit kaybeder.

Tarih: 16 Kasım 2007, 16:02 - İp: 88.***.**1.77
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Arabistanda da aynı,Rusyada da aynı imiş fiatlar.Değmez.
Buradan alın daha iyi.

Tarih: 16 Kasım 2007, 17:55 - İp: 88.***.**9.199
acizane
acizane (üye)
Balıkesir / Meraklı

Ben mayıs ayında ve daha öncesindede orada bulundum ve mayısta canon g7 aldım mekkede hilton otelinin giriş katında hemen sağ kısımda sadece fotoğraf makinası ve kamera satan bir magaza var ve adamlar doymuş müşteri bol çünkü fiyatlar buraya nazaran biraz düşük fakat buradada spot piyasada ve sahibinden .com veya gittigidiyor.com da güzel rakamlar var bence babanız anlıyorsa mesele yok ama anlamıyorsa riske girmeyin derim ben aldığım G7 de sorun yaşamadım o gün için 400 eur vermiştim türkiyeye sorduğumda 1200 civarı idi değerlendirmeyi siz yapın umarım faydalı olabilmişimdir babanız ciddeye gidebilse çok daha ucuza aradığınız ürünleri buranın yarı fiyatına bulabilir tabi orada kıran kırana pazarlık şart yoksa iki misli fiyata almakta nasip olabilir anlıyacağınız babanız konuya hakim olması lazım saygılarımla.

Tarih: 17 Kasım 2007, 00:49 - İp: 88.***.**7.6
kuklaci
kuklaci (üye)
İstanbul / Amatör

Doğubank ve hayyamda spot piyasada fiyatlar belli zaten.Bu iki makinenin fiyatını haberleşerek öğreneceğim eğer avantajlıysa okey çekeceğim zaten.En azından en uygun fiyatın cidde de olduğunu öğrenmiş oldum teşekkürler.

Tarih: 17 Kasım 2007, 03:46 - İp: 212.***.**4.211
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Konu biraz eski olabilir ancak bilgi olması açısından bende birşeyler ekliyim.

Arabistanda yaşayan arkadaşım olduğu için bir kaç makinenin fiyatını sordurdum.Sonuçta verdiği fiyatlar burdaki spot fiyatlara denk geliyor ve işin hiç bir espirisi kalmıyor.Suud Riyali Dolar fiyatlarına endekli gibi bir şey en son bildiğim kadarı ile 0,35 krş olan 1 riyal şuan doların artışı ile birlikte 0,43 ykrş a denk geliyor.
En son aldığım fiyat Sony A300 için 900$ ...

Tarih: 27 Kasım 2008, 10:23 - İp: 78.***.**6.243
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Suudi Arabistanda Hac mevsiminde DSLR makina almak pek kolay değildir. Carefour'da bulabilirler. Bu işin en yaygın olduğu kent Cidde'dir. Fiyatları size veriyorum. Canon 40d 17-85 kit 6999 riyal. Sigma 70-300 dg zoom 1100 riyals, Nikon D300 Body 7799 riyals. 18-200 zoom 3300 riyals, canon 430 ex flash 1150 riyals. Sony a350 ve 18-70 3450 riyals, a300 kıt 2999 rıyals, a200 kıt 2100 rıyals. Kurumsal marketlerde pazarlık yapamıyorsunuz. En ucuz da bu marketlerde bulunuyor. İndirimi yakalayabilirseniz ki, hacdan bir ay sonra stok eritmek amaçlı yapılır çoğu zaman işte o anda hesaplı ürünler bulmak mümkündür.

Tarih: 27 Kasım 2008, 19:00 - İp: 78.***.**6.194
  • 1